Alkopoligamia.com - plany na 2016, nowi artyści, nowe projekty

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-05 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Dostaliśmy obszerny raport z obozu Alkopoligamii, a w nim informacje o planach, zapowiedziach jak i rozstaniach. Będzie nowy album Mesa, będą nowi członkowie, za to zawieszona zostaje współpraca z Hade aka Kaietanovichem, połówką Zetenwupe...

"Alkopoligamia.com pozostając niezależnym wydawnictwem nie zamierza chylić czoła przed grą o wyższe stawki. Jakie to stawki? Wyjście poza rap i poza jazz, bo - przypomnijmy - w minionym 2015 r. udało się oba te gatunki skrzyżować i urodzić złotą płytę Albo Inaczej. Pozwoliliśmy jazzmanom robić jazz, a raperom pisać teksty i mrugnęliśmy okiem, by było jasne, że nie o napięcie tu chodzi, a o mistrzowsko zaaranżowane piosenki. Czy już w 2016 uda się połączyć to podobnie, ale „inaczej”? Prace trwają, a już niedługo opublikujemy remiksy utworów z pierwszej płyty!
Pora przejść do nazwisk i ksyw, które nie mogą walczyć o pozycję Krystyny Prońko czy Andrzeja Dąbrowskiego, ale o Wasz szacunek i słuchaczowską lojalność - jak najbardziej.

Jakub Knap zapisuje kolejne „book of rhymes” i zapowiada co najmniej jeden album wydany pod szyldem pijącego na hejnał ludzika. Pochodnia g-funku nie wypadnie z jego wielkich łap, ale czy tylko te brzmienia poskromi młody mistrz klimatu?

A teraz spójrzmy na północ; co u Leha? Leh jest pełen flow! Wiemy to śledząc jego poczynania na youtube i nie mogło to umknąć już, kiedy katowaliście debiut gdynianina. Co zrobi teraz? Cóż, zmiecie nas z powierzchni Ziemi, a zatem chwyćmy się czegoś stałego.

Na przykład R.A.U-a i Szoguna, którzy wspierają Alko' robiąc coś, bez czego nie przetrwamy; realizując nagrania i miksując je w calaka. W 2016 r. ich brzmienia zamienią blaszane bębenki w Waszych uszach na kotły. Ale to nie wszystko - R.A.U. obiecuje album w pierwszej połowie roku. A takie koty obietnic nie łamią!

Małe Miasta? Nie macie nawet pojęcia jak są ważni i ile pracy w promocję, grafikę, a nawet ubrania włożyli w minionym r. Ich muzyka wciąż ewoluuje, a czytając wpisy przedstawicieli skromnego (na razie) fanbase'u mamy pewność, że każdy zainwestowany słuchacz MM, który kuma ich teksty i nie-do-końca-poważny przelot rozmnoży się za kilka lat jak młody Terlikowski. Wiadomo, że uderzą czymś mocnym w 2K16 i za to ich kochamy!

Dalej; Wrotas LifeView! Świeżak, ale z rodzaju tych, co talentem wykręcają ręce każdemu, kto chciałby przeprowadzić na nich falę. Jego debiutancki album poprzestawia wszystkie litery w wyrazie „hi-hat”. Producent, z którym współpracujemy już jakiś czas, a od kilku dni oficjalnie członek Alkopoligamii, ma przed sobą ważne zadanie: long-fucking-play. I pomożemy wydać mu to koronkowo!

Decydujemy się natomiast zawiesić współpracę z Hade aka Kaietanovichem, który musi ochłonąć, a na pewno ochłonąć od niego musimy my.

Damy też pewien trop niespodziankom: powiększymy skład osobowy w pierwszych miesiącach roku. Jest taki jeden kolektyw producencko dyskdżokejowy, który już naciął kciuki scyzorykiem i zbił z nami braterską pionę. W Alkopoligamii postarają się wydobyć nowe brzmienia z lewej strony soundclouda, będąc zarówno producentami jak i mecenasami niszowych beatmakerów. Przygotowania do pierwszej płyty trwają. Wy się zastanawiajcie, a my wkrótce powiemy więcej. Więcej o nich i o Nowej Artystce oraz o drugiej książce w Alko'.

Jak widzicie koktajl buzuje i odnosząc się do wstępu, do tego wykraczania „poza” możecie spytać: jak to smakuje?

Jak polska muzyka, bo tekst po polsku cenimy najbardziej i on dominuje u nas od początku [ekute mła le fii e le garsą..?], jak flow, którego jeszcze nie słyszeliście, jak tematy, których nie przemielono, jak barwy głosów, które od razu rozpoznajecie, jak bębny, których nikt tak nie ułożył i jak kompozycje, których nie wstyd nucić! Oryginalnie, jednym słowem, bo w haśle, już dziesiąty rok, mamy ten pisany capslockiem STYL, a to zobowiązuje.
Działajcie zatem razem z nami, by otrzymać w zamian świetną sztukę dla świetnych ludzi, nie banalne rzemiosło i nie cząsteczkową niszę dla tuzina snobów - świetną, prostą, sztukę; piosenki, które brzmią i które się nie boją! Działamy od 2006 i wchodząc w rok dziesiąty staramy się nie zwariować, a jako że jesteśmy kandydatami na szaleńców - it ain't easy!

Rozwalmy w pył następną dyszkę! Każdy z Was może pomóc, przeszkadzać lub olać temat - cóż, tak czy siak będziemy robić to dalej z nieco dzikim wzrokiem i uporem.

Do usłyszenia!

Wasza

Alkopoligamia.com

P.S. Mes nagrywa płytę, ale kiedy będzie gotowa? Tego na początku stycznia nie możemy jeszcze ogłosić"

gnwo
chujowe drewienko znow dzieli :(
Kris1223
Coś jednak w Alkopoligamii musi być nie tak, najpierw Karwel, teraz Hade... Swoją drogą ciekawi mnie jak teraz będzie wyglądała współpraca wewnątrz ZETENWUPE. Przyznam że o ile lubię rap Mesa, to już wywiadów z nim nie jestem w stanie oglądać. Gość ma ciężką do zniesienia, udawaną manierę, strasznie pozuje, totalnie nie jest naturalny. Zresztą po tym jak nagrał kiedyś kawałek z Łozem, a później nagrywał filmiki wyjaśniające swoje postępowanie... Widać że jest ostro spięty i totalnie brakuje mu do siebie dystantu. Podejrzewam, że w kwestiach finansowych dyma ludzi którzy współtworzą wytwórnię i takie są efekty.
Nabuchodonozor Gibraltar
Mam podobne przeczucia.
Alfons Czesiek
@kris1223 wcześniej Wdowa i Theo. mes to parówa i pozer, pamiętam jak zaczęło się jego "alkopoligamizowanie" po "zamachu..." to okazało się że na na koncertach żadnych "szprych" nie rucha tylko jakies tam brzydule.
Bylem i widzialem
Faktycznie, jesteś wiarygodny w chooy. "Jakies tam brzydule". Chyba byl goscinnie u Ciebie na wiejskim festynie i Cie siostre puknął. Jak ja byłem na afterach to zawsze siedział w loży z zajebistymi dupeczkami, przekmińcie to sami - klub pełen dup to które ma wybrać? Te brzydkie? Wolne żarty:) Pozdro dla kumatych. PS. Jakos nikt po odejsciu z alko nie wydał nic sensownego, no moze Theo jeden kawałek z teledyskiem. Wiec raczej to alko przyciaga artystow, ktorym sie nie chce zapierd... i najchetniej wydaliby jedna plyte na dziesiec lat i zgarneli za nia fortune. No coz, musza chyba zajac sie inwestowaniem w inny sektor, niz nagrywaniem płyt i byciem "etatowym" raperem.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>