23 raperów, których straciliśmy w ostatnim roku...

dodano: 2022-11-01 17:56 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Rok temu podaliśmy Wam listę 20 raperów, których straciliśmy w poprzedzających 12 miesiącach. W tym roku... jest ona jeszcze dłuższa. Odeszły od nas legendy, gwiazdy, ale także młodzi artyści mający przed sobą całą karierę. Jednych pokonywały choroby, innych - przerażająca coraz bardziej przestępczość w USA. Poniżej wymieniamy ich w kolejności chronologicznej, najpierw polskich a potem zagranicznych... Pod linkami w ksywkach znajdziecie newsy dotyczące ich śmierci. Oprócz raperów uwzględniamy tu także producentów i muzyków z rapowych bandów.

Polska:

Grem (12.2021) - ceniony lokalnie krakowski raper, członek składów Shoom czy Grad Gromów. Zmarł w szpitalu z powodu powikłań covidowych. Miał 38 lat.

Pjus (01.2022)- prawdziwy hip-hopowy wojownik, zmarł w trakcie jednej z wielu poważnych operacji, w wyniku zatrzymania akcji serca. Miał 39 lat.

AdoDe (01.2022) - weteran lubelskiego rapu. Stracił przytomność w domu, a reanimacja w szpitalu nie przyniosła skutku. Miał 43 lata.

Big Scythe (06.2022) - współtwórca hitów "Język ciała" i "Anioły i demony" nagranych z Tymkiem. Zmarł po długiej walce z poważnymi chorobami. Miał 25 lat.

Real/Sajko (10.2022) - młody podziemny raper, który stopniowo budował rozpoznawalność. Miał 19 lat.

USA i Świat:

Young Dolph (11.2021) - ikona niezależnej sceny Memphis i gwiazda trapu. Został zastrzelony w rodzinnym mieście, gdy kupował ciastka w sklepie. Miał 36 lat.

Leonard "Hub" Hubbard (12.2021) - były basista The Roots zmarł na nowotwór szpiku kostnego. Miał 62 lata.

Drakeo The Ruler (12.2021) - reprezentant kalifornijskiej sceny niezależnej. Został zasztyletowany na backstage'u festiwalu w Los Angeles. Miał 28 lat.

Kangol Kid (12.2021) - członek oldschoolowej ekipy U.T.F.O. zmarł po walce z rakiem jelita grubego. Miał 55 lat.

Traxamillion (01.2022) - jeden z najbardziej wpływowych kalifornijskich producentów ostatnich 15 lat, współtwórca brzmienia hyphy. Zmarł po walce z rakiem, miał 42 lata.

Tdott Woo (02.2022) - raper z Nowego Jorku zginął kilka godzin po podpisaniu kontraktu wydawniczego. Został zastrzelony w drive-by na swoim osiedlu. MIał 22 lata.

Snootie Wild (02.2022) - raper z Memphis, podopieczny Yo Gottiego. Został postrzelony w Houston, zmarł w szpitalu. Miał 36 lat.

DJ Kay Slay (04.2022) - legendarny DJ, ikona nowojorskiego hip-hopu. Bardzo ciężko przeszedł covid, trafił pod respirator i finalnie zmarł w szpitalu. Miał 55 lat.

Archie Eversole (04.2022) - raper z Atlanty, autor hitu "We Ready" z 2022 roku. Został postrzelony w napadzie gdy spał we własnym domu. Zmarł w szpitalu z powodu ran. Miał 37 lat.

Lil Keed (05.2022) - nadzieja trapowej sceny, reprezentant YSL. Zmarł najprawdopodobniej z powodu niewydolności nerek i wątroby wywołanych wieloletnim uzależnieniem od kodeiny. Miał 24 lata.

Sidhu Moose Wala (05.2022) - jedna z największych gwiazd indyjskiego rapu. Został zastrzelony gdy siedział w swoim samochodzie. Miał 28 lat.

Trouble (06.2022) - raper z Atlanty, współpracownik Mike Will Made It'a. Został zastrzelony w trakcie napadu na dom, w którym się znajdował. Miał 34 lata.

FBG Cash (06.2022) - raper z Chicago, został zastrzelony w drive-by z przejeżdżającego samochodu. Miał 31 lat.

JayDaYoungan (07.2022)- raper z Luizjany został zastrzelony pod własnym domem przez napastników, którzy podjechali tam ciężarówką. Miał 24 lata.

PnB Rock (09.2022) - raper i wokalista z Filadelfii, został zastrzelony w trakcie napadu rabunkowego w restauracji w Los Angeles. Miał 30 lat.

Coolio (09.2022) - legendarny raper z Compton, autor kultowego hitu "Gangsta's Paradise". Zmarł na zawał serca. Miał 59 lat.

Walkie (10.2022) - rosyjski raper popełnił samobójstwo po ogłoszeniu mobilizacji wojennej. Miał 27 lat.

Takeoff (10.2022) - najmłodszy członek Migos, jednej z najważniejszych rapowych grup ostatnich lat. Zastrzelony dziś w nocy w trakcie spięcia na zamkniętej imprezie halloweenowej w Houston. Miał 28 lat.

Kafar Dix37, Eldo, Stasiak, Pezet - Zawsze żywy - Popkillery 2022 Tribute to Pjus

Komsi
"Rappers die too much" - Lupe Fiasco Niestety aktualne i pewnie przez następne lata takie pozostanie
Marawcza
Jeszcze dzisiaj zmarł kondi czyli polski podziemny gracz
Cichy
Pat Stay - Kanada - legenda freestylu
Big O
No ja do tej listy bardzo ubogiej przez autora dołożę jeszcze paru raperów dj i b boyów bo też autor o tym zapomniał chyba a kultura HH nie tylko rapem żyje; Dre Da Troof, Lil Travieso, Ms.Mee, Street Knowlegde, King Jigg, Mc Skibadee, TrustRik, Knightowl, Blacastan, Mc TodFod, Snoopy Blue, Kay Hollywood, Schoolcraft Bones Consistent, Bangfield, Skull Duggery, Danny Devoux a.k.a. Monsta O z Boo - Yaa T.r.i.b.e., Dj Tyrone the Mixologist, Bruno Falcon aka 'Pop N Taco', Dj Grand Imperial Jay Cee, Jessie D (Force MD's) a o Archie Eversole'u wspomniał już wcześniej że zmarł ale kogo to tutaj obchodzi jak i tutaj ww wypisani przeze mnie artyści liczą się tylko liczby i pseudo raperzy jak we wypisani przez autora Takeoff Pnb Rock to dla autora są raperzy śp.
Andrzej Markiewicz
Ale co ty się tutaj licytujesz kto jest raperem a kto pseudoraperem? Jeżeli ludzie, których wymieniłeś są dla ciebie istotni to spoko. Honoruj ich śmierć na swój sposób, rób z tym co tam sobie chcesz. Problemem słuchaczy rapu jest od zawsze to, że muszą się licytować co jest bardziej "prawdziwe" i tworzyć sobie sztucznych wrogów w wielkiej walce o najświętszą "prawdziwość". Typie, słuchaj sobie czegokolwiem tam chcesz, oglądaj sobie tańce, graffiti, cokolwiek. Co cię obchodzi co jakiś portal napisał? Słuchasz rapu dla siebie, czy po to żeby się kłócić w necie i szpanować twoim "ambitnym" gustem? Jesteś większym pozerem niż ludzie których obrażasz.
Twój stary
Zauważ że to taki typowy Janusz ignorant. Coś jest dobre tylko jak chłop tak powie w innym przypadku to już nie :)
Big O
typie na razie to ty jesteś typowym Januszkiem Cebulakiem nikomu nie każę słuchać tego co ja czy ja napisałem że ci artyści których wymieniłem macie słuchać bo to jest dobre no nie więc słuchaj sobie nawet disco polo mi to koło h.ja lata naprawdę i nie jestem ignorantem Januszku.
Anonim
Ty tak na serio typie
Popkiller
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jest napisane jak byk w tytule słowo klucz "raperów" których straciliśmy a nie reprezentantów kultury hip hop
Big O
o jka poprawność ze zrozumieniem co z tego że jest napisane w tytule "raperów" ja wymieniłem reprezentantów kultury HH bo chciałem tak to napisać bo dla mnie kultura HH to nie tylko muzyka rap
Anonim
To z tego baranie ze czepiasz się autora artykułu
Big O
ANONIMOWY Baranie gdzie jest napisane że czepiam się autora pokaż mi to BARANIE.
Anonim
Stary pierniku jak masz problemu z pamięcią i nie pamiętasz co pisałeś post wyżej może poczytaj sobie a dopiero później się wypowiadaj

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>