Pjus nie żyje [1982-2022]

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2022-01-12 20:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Fatalne wieści z Warszawy. Nie żyje prawdziwy wojownik, walczący od wielu lat z ciężką chorobą Pjus. Informację przekazali Stasiak, Kafar Dix37 czy DJ Hubson.

Wczoraj Pjus informował na swoim fanpage'u o kolejnej poważnej i wielogodzinnej operacji, na którą dziś czekał - pnia mózgu w ramach Neurofibromatozy Typu 2. Zmarł w jej trakcie, w wyniku zatrzymania akcji serca.

W 2004 roku u Karola została zdiagnozowana rzadka choroba (właśnie neurofibromatoza typu 2), która doprowadziła do utraty słuchu, za przyczyną zmian nowotworowych w nerwach słuchowych. W następnych latach Pjus przeszedł dwie operacje wszczepienia implantów pniowych, które pozwoliły mu odzyskać zmysł słuchu. Został on pierwszym na świecie człowiekiem z "cyfrowym słuchem". W kolejnych latach problemy zdrowotne wpływały też na narząd mowy, utrudniając mu słyszenie i mówienie - nie mogąc oderwać go jednak wciąż od muzyki.

Niesamowity hart ducha nie powstrzymał Karola przez wiele lat - jako pierwszy człowiek na świecie nagrał album mając cyfrowy słuch, potem po pogorszeniu zdrowia pisał teksty by rapowali je inni. W ten sposób powstały płyty "Life After Deaf" i "SłowoWtóry"

"Nie mam słów. Nie znałem nikogo kto tak walczyłby z chorobą prawie 20lat. I to z taką kurwą, że nie mam pytań. To że nie czujesz bólu to dla Ciebie żadne pocieszenie. Tak bardzo chciałeś tu być... Do zoba Mordko. Tam będziemy jeść Pad thaia codziennie. Dix!" - napisał Kafar.

"Jak już mam ten moment, że odchodzę z rapu I mi krwawi dusza/ to se nagle robię stopkę, stawiam przed oczami Pjusa" - nawijał Te-Tris, a tak w 2009 roku rapował o Pjusie Ten Typ Mes:

"Kto wysyła SMS'y I'm back
Po każdej operacji po kolejnych nowych szwach
To mój zbój to mój chwat to mój wzór to nasz brat
To ten Pjus co w szpitalu z uśmiechem światu mówił what'up
Skurwiel ma blizny o łącznej długości kurwa ciebie
Leży na neurochirurgii a kiedy wyjdzie kurwa nie wie
Ja siedzę z tą kawą nastroje w stylu e to nie to
On przeorany przez skalpele właśnie pisze felieton
Weteran bez armii za żonę
Pokiereszowany jakby z zamachowcem samobójcą
W chwili detonacji zbił pionę
Jezusie Nazarejski daj mu sił których mi brak
Pjus mój chwat ma 25 lat"

Sprawdź też: Poruszający dokument o Pjusie i jego chorobie, który daje do myślenia

Film dokumentalny - Life after deaf -reż. Witek Michalak 2009

PJUS - Nie mówię szeptem - Life after deaf

Tagi: 

NoNatalia
Cholernie, cholernie żal!!!! Był mega mądrym człowiekiem, lubiłam Go słuchać. Wyrazy współczucia dla Bliskich.
Jego słuchacz
Spoczywaj w spokoju
beb
Kurwa mać. Mega inteligentny człowiek, który robił swoje i nie poddawał się mimo tych wszystkich przeciwności losu. Pamiętam, jak zaraz po premierze kupiłem Life after deaf. Robił wrazeniet ten album. Szkoda, że zestarzał się tak, ale to ciągle solidny album, świetnie wydany. Ale o tym, że Karol to mega zawodnik świadczy następny album, Słowowtóry. Pomijając już te operacje i miesiące, a raczej lata e szpitalu, bo w końcu był niezłym raperem, bardzo dobrym tekściarzem, a i cholernie mocnym człowiekiem przy tym. Wielka szkoda. Wielki żal, ja zawsze będę jednak pamiętał. Jako fan
Pros
Legenda

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>