"Sny z betonu" - jak hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk

„Sny z betonu” to wyjątkowa książka o tym, jak hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk. Dzięki muzyce i wszystkiemu, co się z nią wiąże, młodzi ludzie odzyskują własny głos, sprawczość, poczucie własnej wartości. Otrzymują impuls, by planować, kształcić się i rozwijać.

„Sny z betonu” to dziesiątki wywiadów z artystami hip-hopowymi (raperami, producentami, tancerzami, autorami graffitti), a także naukowcami i nauczycielami, opatrzone wyjątkowymi grafikami autorstwa Dies Natalis i Rysownika Art. Wśród zaproszonych gości są m.in. Słoń, Zeus, Łona, ZBUKU, Małach, Rufuz, Bonson, Miły ATZ, Hans 52 Dębiec, Kafar, Opał, Floral Bugs, Kobik, marka Patriotic, Ryfa, RX, Dj Taek, Sergiusz czy Marta Nizio (Bashesh).

Całość dochodu ze sprzedaży tej niezwykłej publikacji zostanie przeznaczona na działalność fundacji Latorośl i projekt HIP-HOP Druga Szansa: wsparcie dzieci w pieczy zastępczej oraz wychowanków, wchodzących w samodzielne życie.

Co składa się na książkę? Mocny prolog z perspektywy dziecka wyrwanego z domowego piekła i trafiającego do placówki opiekuńczo – wychowawczej. Prolog to zarazem apel dziecka do dorosłych o chwilę zadumy. Środek książki to połączenie wypowiedzi zaproszonych gości z rysunkami zdolnej artystki (Dies Natalis). Zakończeniem z kolei jest perspektywa prof. Marka Konopczyńskiego – ojca twórczej resocjalizacji w Polsce. Z kolei posłowie przygotował prof. Lech Witkowski.

Chcecie wesprzeć ten wyjątkowy projekt? Zbiórka i szczegółowy opis dostępne są pod adresem: https://sny.emiteo.pl/

Tagi: 

Rapita Asia
Sny z betonu

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>