Rap Biblioteka - Łona, Włodi, Sokół, Saful i Pezet opowiadają o książkach, które ich zmieniły

Co łączy książki i rap? Sporo. RAP BIBLIOTEKA to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.

W serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Łona, Włodi, Sokół, Pezet oraz Saful rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość.

Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie. W pierwszym odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube udział wziął Łona. Z tej rozmowy odbiorcy dowiedzą się m.in. jaka książka uratowała raperowi życie, co by było gdyby Andrzej Wajda słuchał scenarzysty, co Łona sądzi o pacyfizmie Vonneguta czy sytuacji rasowej w USA. W rozmowie z Rasem - raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio - Łona odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.

Premiera kolejnych odcinków RAP BIBLIOTEKI w każdą kolejną środę do 16 września na kanale YouTube newonce - partnera akcji. Więcej informacji o projekcie dostępne jest na stronie projektu www.rapbiblioteka.pl, a po najświeższe aktualności zapraszamy na profil na Instagramie: www.instagram.com/rapbiblioteka.

Za realizację serii RAP BIBLIOTEKA odpowiada OUTRAGE - agencja zajmująca się kreacją, produkcją i komunikacją niestandardowych projektów z obszaru muzyki, rozrywki i kultury. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

RAP BIBLIOTEKA E01 - ŁONA

Soul Treats
Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. No nie wierze, Ci stalowi w kit "antysystemowcy" nagrywają za hajsy od rządu... no to takie intelektualne :) Niech sobie Łona nagra kawałek o ołówku z Fiszem heh
Tomasz
No jest to smutne, tym bardziej że kasa jest przytulona, a realizacja tego jest masakrycznie kiepska. Jedna kamera statyczna a druga lata jak Ten Typ Mes po koksie. To jest takie robienie dla robienia, tylko po to że jest możliwość wyciągnięcia siana z dofinansowania. Nie pije tutaj do Rasa (swoją drogą jest totalnie niereprezentatywny, spięty Natali sprzed 10 lat przy nim to wyżyny prezenterki. Totalnie Ras się do tego nie nadaje) czy do gości, którzy też za darmo tam nie pierdolili o tych książkach, ale do tego co wpadł na pomysł przytulenia tego siana za zorganizowanie tego widowiska. Skoro rozmawiają o książkach to można byłoby usiąść w księgarni, antykwariacie czy gdziekolwiek gdzie te książki robią jakiś anturaż, ładnie ich oświetlić, puścić delikatna muzykę w tle itp itd a to jest zrobione tak na odpierdol, że mimo iż tematyka książek mnie zainteresowała to realizacja zniechęciła po kilku minutach oglądania tego czegoś. No ale tak to jest jak sie wygrywa przetargi i konkursy na realizacje za pieniążki z naszych podatków tylko samym pomysłem rozpisanym na kartce; widz i tak statystycznie jest tępy więc nie będzie wymagający, a Ministerstwo Kultury pieniądze rozdało więc i im się wszystko zgadza. Nie wiem kiedy w końcu ta polska mentalność minie i ludzie zaczną myśleć ambicjami zamiast kieszeniami.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>