Donatan

Donatan

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-05-09 15:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 7)

Peja w pierwszym singlu z "Ricardo" jedną ze swoich linijek skierował bezpośrednio do Donatana. Producent najpierw udzielił komentarza pod artykułem Glamrapu dotyczącym nowego numeru Peji, a później sam pokusił się o wpis na swoim Facebooku, w którym zasugerował, że poznański MC zdissował go dla podbicia sprzedaży nowej płyty.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-02 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

Producent na swoim fanpage'u opublikował zdjęcie wycinka gazety tabloidowej opatrzonego tytułem "Dramat aktora. Muszę pracować, żeby utrzymać rodzinę" oraz umieścił pod nim dość uszczypliwy i krytyczny komentarz.

Tagi:
video
dodano: 2019-09-25 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

"Kły" to kawałek poruszający temat nienawiści i hejtu. Utwór promuje wspólny projekt Donatana i Roberta Lewandowskiego pod tytułem "Stamina". Klip został nakręcony w Tunezji oraz Warszawie.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-02-13 06:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wczoraj publikowaliśmy Wam wywiad z Donatanem, w którym producent zdradził m.in. kulisy projektu tworzonego w duecie z Robertem Lewandowskim - dziś za to pora na pierwszy singiel! W numerze "Mansa Musa" pojawili się donGURALesko, Sitek i ReTo, a sam Donatan zapowiadał, że to mroczny banger, będący zarazem dość osobistym utworem...

video
dodano: 2019-02-12 17:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Wolę współpracować z Marylą Rodowicz niż z raperami, bo ma bardzo otwartą głowę i nie wprowadza walk między starym a młodym pokoleniem" - mówi bez ogródek Donatan przed naszą kamerą. Po kilkuletniej ciszy autor diamentowej "Równonocy" wraca z nowym albumem, produkowanym wspólnie z Robertem Lewandowskim - z tej okazji spotkaliśmy się z Donem, by w przeddzień premiery singla z Guralem, Sitkiem i ReTo dopytać o genezę i kulisy całego projektu, nazwanego przez Donatana "największym i najtrudniejszym w polskiej muzyce"...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-29 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Donatan zapowiada od dłuższego czasu projekt, w którym palce macza także Robert Lewandowski - teraz dowiedzieliśmy się, kto pojawi się w pierwszym singlu...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-15 18:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 2)

Oficjalne potwierdzenie udziału Peji w programie "Agent - Gwiazdy" wywołało w środowisku niemałe zamieszanie i lawinę komentarzy. Donatan wypowiedział się krytycznie na temat obecności Rycha w programie pisząc: "To moja odpowiedź na wasze pytania, czemu wolę robić kawałki z Marylą Rodowicz. Ponieważ… i zabrzmi to kuriozalnie dla hip-hopowego świata – wykonawcy popowi rzadziej udają i częściej są sobą."

Post Donatana wywołał błyskawiczną reakcję Fu, który na swoim fanpage' u na Facebooku zapytał: "Następnego dupsko boli?"

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-11-09 18:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Do sieci trafił zwiastun wspólnego projektu Donatana i Roberta Lewandowskiego!

Robert Lewandowski w czerwcu opublikował zdjęcie z Donatanem podpisane: "Razem z Donatanem robimy wielkie rzeczy." Twórca "Równonocy" również wypowiedział się na ten temat i napisał: "To co szykujemy, to największy projekt, który nie ma sobie równych pod względem pracochłonności i rozmachu. Mimo iż nie domyślacie się, co planujemy, bądźcie czujni."

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-05-11 19:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 1)

Szpadyzor Records ma przyjemność zaprezentować kolejny klip promujący materiał Shellera - “Mam Się Świetnie”, którego preorder jest dostępny na vulgarus.pl. Premiera drugiego solowego albumu Shellera będzie miała miejsce 20 maja.
 
Sheller ma na koncie świetnie przyjęty album “PDG Gawrosz”, oraz klasyczne już pozycje w ramach PWS i WSRH. Na długo oczekiwanym krążku oprócz Gawrosza można usłyszeć zwrotki Ero, Gurala i Słonia, a za produkcje odpowiadają The Returners, Donatan, soSpecial, SherlOck, a także Stu Bangas i Dee Metto

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Pop, R&B, Teledyski, Video
dodano: 2015-03-02 18:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Wytwórnia UrbanRec prezentuje street video do utworu "B.I.T." pochodzącego z albumu Donatana i Cleo "Hiper/Chimera". Gościnnie pojawia się w numerze Waldemar Kasta. Jest to ostatni materiał video promujący tą płytę. "Hiper/Chimera" ukazała się 7 listopada 2014 roku i na chwilę obecną ma status "podwójnie platynowej płyty".

dodano: 2014-11-06 12:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dzisiejsze notowanie ZPAV przyniosło cztery Złote Płyty dla osób dobrze znanych naszym czytelnikom. Chada uzyskał wyróżnienie za "Syna Bogdana", Pih za "Dowód Rzeczowy Nr 3", Jamal za "Miłość" a Donatan i Cleo przedpremierowo za wychodzącą w tym tygodniu "Hiper/Chimerę". Gratulujemy.

Tagi:
dodano: 2014-06-04 19:30 przez: Artur Rychlik (komentarze: 8)

W 2000 roku po raz pierwszy zaprezentowano zestawienie OLiS – cotygodniową listę 50 najczęściej sprzedawanych płyt w Polsce. Jako że niedawno przekroczyliśmy granicę 300 hip-hopowych płyt obecnych w notowaniach, warto przyjrzeć się dokładniej jak radził sobie nasz rodzimy rap przez te wszystkie lata wśród najpopularniejszych krążków na polskim rynku...

Bywało różnie, trzeba jednak przyznać, że rap zawsze był obecny na OLiS-ie. Rekordowe było notowanie obejmujące sprzedaż płyt w dniach 08.10.2012 – 15.10.2012. Wówczas aż 13 pozycji z kategorii polskiego rapu zdołało znaleźć się na liście, a największa w tym zasługa Miuosha, który wprowadził trzy z pięciu wówczas dostępnych hip-hopowych nowości (Piąta strona świata oraz Projekcje dopiero przy premierze albumu Prosto przed siebie zadebiutowały na liście). Łącznie na OLiS-ie znalazło się 311 pozycji, z czego 259 spędziło tam więcej niż jeden tydzień...

video
kategorie: Pop, R&B, Teledyski, Video
dodano: 2014-05-14 13:25 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 24)

Prezentujemy teledysk do kolejnego utworu Donatana i Cleo, tym razem zobaczyć i usłyszeć można singiel zatytułowany "Slavica". "Potrafimy być klasyczni i potrafimy być nowocześni. Niezależnie od tego nasze kobiety są nie tylko piękne, ale również silne, mądre i niepowtarzalne. Mówimy o tym w języku angielskim żeby dotarło to do każdego. Chcemy promować nasze wzorce piękna, bo są one dumnym dowodem naszego pochodzenia i wyróżniają nas w Europie i na świecie." - tak o nowym teledysku wypowiada się Donatan.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Pop
dodano: 2014-05-07 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 24)

Wydaje się, że o Donatanie głośno jest non stop od premiery "Równonocy", jednak ostatnia premiera "Cichej Wody" i nadchodzący występ na Eurowizji dodatkowo wzmocniły falę krytycznych internetowych komentarzy. Sam producent odniósł się do nich w dość nietypowy sposób...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-28 16:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Wokół niedawnej premiery nowego singla Donatana i Cleo ("Cicha Woda" z udziałem Sitka) narobiło się sporo zamieszania a część osób (m.in. Rozbójnik Alibaba (Robert M)) bezpośrednio lub pośrednio zasugerowało, że część z - przekraczających milion w dobę - odsłon zostało kupionych.

W związku z całą sytuacją Donatan i UrbanRec postanowili opublikować specjalne oświadczenie oraz dać wybranym mediom - w tym Popkillerowi - dostęp do youtube'owych statystyk za okres od 23 do 26 kwietnia, obejmujących 2883839 wyświetleń. Wytwórnia dodaje też: "Udostępnione przez nas dane jednoznacznie wskazują, że ilość wyświetleń klipu jest konsekwencją szeroko zakrojonej strategii promocyjnej oraz wynika z zainteresowania odbiorców twórczością Donatana i Cleo."

Tagi:

Strony