Asfalt Records

Asfalt Records

video
dodano: 2018-06-14 02:04 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Po ujawnionym na początku maja, enigmatycznym singlu audio “Muah”, nadszedł czas na wytoczenie większego dzieła z obozu Asfalt Records. Adi Nowak tym razem uderza urokliwym, osadzonym w klimacie PRL-owskiej imprezy teledyskiem do numeru “Ultrafiolet”. Obrazek obfituje w szereg charakterystycznych ról, a sam Adi nie ograniczył się wyłącznie do jednej.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-04-12 21:33 przez: Marek Adamski (komentarze: 6)

"Nic nie zmieni" to numer nagrany w trakcie trasy, wypuszczony na jej koniec. Kawałek nie zapowiada żadnego nowego materiału. Za bit odpowiadają Supreme i Cherry. Odsłuch w rozwinięciu.

dodano: 2018-03-29 14:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

“Heartbreaks & Promises” to kompilacja, która promuje najświeższe nurty w rodzimej muzyce miejskiej. Odpowiedzialni za nią - duet Flirtini (Jedynak i Ment XXL) - związani są z polską sceną muzyczną od ponad dekady. Do projektu zapraszają już po raz drugi najlepszych (wybór subiektywny) polskich wokalistów oraz producentów muzyki elektronicznej nowej fali. W efekcie otrzymujemy album złożony z kilkunastu numerów - luźno nawiązujących do tematyki “złamanych serc i obietnic”. Aktualny, 4 wolumin w który zaangażowanych jest ponad 30 artystów, swoją premierę będzie miał 20 kwietnia 2018 roku nakładem Flirtini Records (Asfalt Records). Autorem okładki jest Paweł Nolbert.

kategorie:
dodano: 2018-03-28 17:23 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

“Heartbreaks & Promises” to kompilacja, która promuje najświeższe nurty w rodzimej muzyce miejskiej. Odpowiedzialni za nią - duet Flirtini (Jedynak i Ment XXL) - związani są z polską sceną muzyczną od ponad dekady. Do projektu zapraszają już po raz drugi najlepszych (wybór subiektywny) polskich wokalistów oraz producentów muzyki elektronicznej nowej fali. W efekcie otrzymujemy album złożony z kilkunastu numerów - luźno nawiązujących do tematyki “złamanych serc i obietnic”. Aktualny, 4 wolumin w który zaangażowanych jest ponad 30 artystów, swoją premierę będzie miał 20 kwietnia 2018 roku nakładem Flirtini Records (Asfalt Records). Autorem okładki jest Paweł Nolbert.

video
dodano: 2018-03-26 13:04 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Fisz Emade Tworzywo prezentuje klip do drugiego singla, który promuje nowy album "Numer 1". Płyta jest w sprzedaży od 9 marca. To utwory zebrane z czasów działalności Waglewskich z Asfalt Records. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-03-21 14:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 3)

Międzynarodowa videoplatforma muzyczna Boiler Room zagościła w tym tygodniu trzykrotnie w Asfalt Shopie za sprawą zarejestrowanych we wrześniu ubiegłego roku materiałów. Okazją było 10-lecie naszego sklepu.

dodano: 2018-03-08 21:30 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Premiera kompilacji utworów Fisz Emade Tworzywo, pod banderą Asfalt Records, już jutro! Z tej okazji Fisz, czyli Bartek Waglewski, zdradził nam nieco więcej informacji na temat krążka "Numer 1".

kategorie:
dodano: 2018-03-08 02:08 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 1)

Dwupłytowy album zatytułowany „Numer 1” zawiera 22 utwory wyselekcjonowane przez Fisza i zremasterowane przez Jacka Gawłowskiego. To wydawnictwo podsumowujące działalność zespołu w latach 2000-2011, „stylu bla bla bla” – pierwszego etapu twórczości braci Waglewskich, czyli stricte hip hopowego okresu swojej twórczości, który przyniósł takie albumy jak m.in.:  „Polepiony”, „Piątek 13”, „Heavi Metal”, „Zwierzę bez nogi”.

dodano: 2018-03-07 18:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Dwa krążki mogą cieszyć się udaną premierą. Wydany 23 lutego album Ostrego "W drodze po szczęście" przekroczył 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, osiągając status Platynowej Płyty, natomiast "To Tu" od Kikiego zdobyło status Złotej Płyty na prawie trzy tygodnie przed premierą!

kategorie:
dodano: 2018-01-05 21:57 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Duet MC/Producent współpracujący od 2011 roku z nową płytą. Artyści stworzyli razem kilkadziesiąt numerów, które pojawiły się na kilku projektach. Poprzez początek współpracy na drugiej solowej płycie Lajta, przez soundtrack do filmu i kolejną solówkę rapera, aż po finały programu „Żywyrap”. Wreszcie przychodzi czas na w całości wspólną epkę – „DEMO”, która daje chłopakom wejście do wytwórni, czego owocem jest projekt - „Funky Blunty”, nagrany wraz z drugim finalistą „Żywegorapu” – Taflem z Piły. Płyta zostaje wydana nakładem Asfalt Records w 2015 roku.Lajt znany jest z nietuzinkowego składania rymów i kąśliwych, cynicznych tekstów, które potrafią zaskoczyć nawet obeznanego słuchacza rapu. Innotic specjalizuje się w brzmieniach przywodzących złotą erę hip-hopu – lata ’90. Analogowy mix i master DJ’a Eproma wraz z jego umiejętnością drapania płyt idealnie dopełnia ten krążek. „Wisienka na torcie” to zdaniem chłopaków najdojrzalsza i najbardziej dopracowana płyta.

kategorie:
dodano: 2018-01-04 14:59 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Mikołaj Kubicki (Meek, Oh Why) pisze o EPce, że jest to "zamknięcie pewnego rozdziału w muzycznej drodze". Album spodoba się wszystkim, którzy pragną odpocząć od zagonionych i przegadanych czasów. Tytuł albumu to cytat z powieści "Mistrz i Małgorzata", co oddaje tajemniczy nastrój płyty.
Na album składa się 6 utworów, w których słychać nawiązania do poprzedniej EPki rapera "Księżniczka i buc" z 2015r.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-08 13:51 przez: Kacper Szymański (komentarze: 9)

Wczoraj odbyła się gala Bestsellery Empiku, podczas której zostały wręczone statuetki dla autorów najlepiej sprzedających się dzieł muzycznych i literackich w minionym roku w sklepach sieci Empik. W kategorii "Muzyka polska" wygrał O.S.T.R. Łódzki raper sprzedał więcej kopii albumów, niż współnominowani KęKę, Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska i zespół Kult.

dodano: 2016-10-09 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Dokładnie 18 lat temu, 8 października 1998 roku, zarejestrowałem oficjalnie i urzędowo swoją działalność gospodarczą, która miała polegać na wydawaniu muzyki na płytach i kasetach. Jak to z niepełnoletnimi bywa, wytwórni zdarzały się potem mniej lub bardziej poważne wybryki, ale w wiek dorosły wchodzi z wyrobionym nazwiskiem. 18 lat szybko minęło, wspomnień z dzieciństwa nie zabraknie, ale to co wielkie dopiero przed nami." - napisał wczoraj Tytus, założyciel warszawskiej wytwórni, która od wielu lat dostarcza nam kolejne albumy i która wprowadziła na mapę polskiego rapu takie postaci jak O.S.T.R., Fisz czy Łona.

Z okazji pięknej rocznicy poprosiliśmy Tytusa o wskazanie dla nas 3 najważniejszych albumów w historii Asfaltu a także 3 jego ulubionych i 3 jego zdaniem najbardziej niedocenionych. Oto co wybrał:

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-05-03 19:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 2)

Podczas swojej obecności na rapowej scenie zespół Rasmentalism wyrobił sobie bardzo charakterystyczne, wręcz unikalne w polskim hip hopie brzmienie. To połączenie bogatych, opartych na soulowych samplach produkcji Menta z błyskotliwymi, inteligentnymi, ale też często gorzkimi tekstami Rasa sprawiło, że duet osiągnął mocną pozycję w podziemiu, co zaowocowało współpracą z Asfalt Records, gdzie panowie wydali już właśnie trzecią oficjalną płytę. Według zapowiedzi samych autorów, ich nowy album pt. 1985 jest najdojrzalszą, najbardziej osobistą, a przy tym najcięższą pozycją w ich dotychczasowym dorobku. Ta płyta to opowieść o facetach, którzy przekroczyli granicę 30 lat i w końcu czują, że są mentalnie gotowi na wejście w prawdziwą dorosłość.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2016-02-21 20:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Asfalt Records jest ostatnio ewidentnie w natarciu - fenomenalny odbiór ostatniej płyty O.S.T.R.'a, sukces Taco Hemingwaya, kolejny krążek Rasmentalismu, a do tego nabór następnych talentów, ogłoszonego w ostatnich dniach Adiego Nowaka oraz podanego dziś transferu Otsochodzi!

Nasz ubiegłoroczny Młody Wilk wypuścił już EP "7" nakładem Lekter Records, a w tym roku na półki sklepowe trafi jego oficjalny debiut, wypuszczony właśnie w barwach Asfaltu!

Strony