Geebee & Frame21: "Opieramy się na kreatywności" (wywiad)

Piąta odsłona akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT to chill rapowe, wpadające w ucho “Ty” autorstwa duetu Geebee & FRAME21. Za rap i warstwę tekstową odpowiada pochodzący ze Szczecina, 23-letni Geebee. Newschoolowe brzmienie numeru to z kolei efekt pracy producenta, drugiej ½ duetu, FRAME21. Sprawdźcie co mieli nam do powiedzenia!

Jak doszło do tego, że zawiązaliście duet? Macie dalekosiężne plany na wspólne działania?

G: Poznaliśmy się w ten sposób, że pierwszy napisał Frame z paczką bitów, ja nagrałem numer na jednym z nich, wyszedł całkiem spoko, chociaż był w zupełnie innym klimacie niż większość późniejszych kawałków. Po tym numerze uznałem, ze skoro Frame jest z mojego miasta to może nam się sprawnie pracować więc od razu zaproponowałem prace nad jakimś większym projektem. Odnośnie planów to napewno chcielibyśmy wydać jakiś wspolny materiał, bo mamy mnóstwo numerów, które możemy wykorzystać, ale też nie chcemy się ograniczać na pracę tylko w duecie. Zarówno ja, jak i Frame chcielibyśmy również popracować z innymi raperami czy producentami.

A jak trafiliście do akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt Next? Który z Was wyszedł z tym pomysłem?

G: Tak jak większość młodych artystów, wysyłaliśmy demówki z numerami do różnych wytwórni. Jedna z nich był Asfalt, który po usłyszeniu kilku numerów zdecydował się nas wziąć do projektu.

Jak wyglądały Wasze wrażenia ze środka akcji, z planu klipu, ale też z całej pracy nad utworem i jego miksem?

F: Nagrywki w studio dobrze wspominamy, atmosfera była bardzo dobra podczas nagrywania kawałka. Profesjonalizm ze strony inżynierów był na wysokim poziomie. Tak samo jak kręcenie klipu, mega doświadczenie. Super ekipa!

Czy numer "Ty" jest też zapowiedzią klimatu, którego można się po Was spodziewać?

F: Tak naprawdę nie wiadomo, nasza twórczość opiera się na kreatywności. Będą i mocne kawałki. Ale na pewno będą też utwory w klimatach, których się nie spodziewacie.

A który z Was mocniej decyduje o kierunku, w którym idą Wasze wspólne nagrania?

G: Zacznijmy od tego ze Geebee i Frame21 to dwa zupełnie inne światy. Mamy zupełnie inny styl, lubimy kompletnie inne rzeczy. Frame ma jakąś wizje na numer i ja mam inną. Jak robimy bity razem to łatwiej nam znaleźć jakiś kompromis w jakim stylu ma być dany numer. Ale z racji tego, że to ja nawijam na jego bitach to po prostu stara się je robić pode mnie.

Geebee & FRAME21 - Ty (Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>