Za Młodzi Na Heroda

Za Młodzi Na Heroda

dodano: 2018-12-10 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Mało płyt w ostatnich dekadzie słuchałem tak gęsto jak debiutu Rasmentalismu - zapętlałem ten album miesiącami i do dziś podpisuję się pod bardzo entuzjastyczną recenzją, w której "Za Młodzi Na Heroda" otarli się o ocenę perfekcyjną. Ba, w dzisiejsze 5-lecie śmiem twierdzić, że od tych 5 lat nic lepszego w polskim rapie nie wyszło a materiał śmiało można już okrzyknąć klasycznym!

dodano: 2014-10-15 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Peany na cześć "Za Młodych Na Heroda" czytaliście u nas niejednokrotnie, teraz mamy przyjemność poinformować, że na rynku pojawiła się złota płyta Rasmentalismu - a nawet dwie! Nie jest to póki co efekt sprzedaży 15 tysięcy egzemplarzy (czy wtedy nadal będzie między nimi spoko?), ale specjalne winylowe wydanie ZMNH. Poniżej filmik oraz możliwość zamówienia.

video dnia
dodano: 2014-04-07 20:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Rasmentalism - Gdzie jest M?

Dlaczego: Imprezowy hicior z "Za Młodych Na Heroda", w którym obok Rasa i Spinache'a swoją debiutancką zwrotkę kładzie Ment doczekał się klipu. Gdzie podział się M?

video
dodano: 2014-02-06 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Narzekałem na słabe zainteresowanie przekozackim albumem Rasmentalismu... do momentu gdy zobaczyłem ogromną kolejkę przed wejściem na ich premierowy warszawski koncert i przekonałem się kolejny raz, jak niewymierne potrafią być internetowe odsłony i liczby. Fragmenty koncertu pokazaliśmy w naszym wywiadzie, teraz możemy zobaczyć videorelację z tej imprezy przygotowaną przez Asfalt Records... a jeżeli byliście jedną z wielu osób, które do klubu się wtedy nie zmieściły to przypominam, że Ras będzie jednym z gości specjalnych na sobotniej imprezie urodzinowej mojej, Hubsona, Małolata i Pegasa w 1500m2, na którą serdecznie zapraszam.

video
dodano: 2014-01-19 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

We've been waiting for so long... Długo zajęło Rasmentalismowi wskoczenie na legalną ścieżkę, ale sami mówią, że stało się to w optymalnym momencie, a frekwencja na premierowym koncercie, jak i recenzje krytyków i słuchaczy zdają się to jednoznacznie potwierdzać. Z chłopakami złapaliśmy się właśnie na release party w warszawskiej Cafe Kulturalna, a naszą rozmowę wzbogaciliśmy o mini-relację z tej imprezy.

video
dodano: 2014-01-10 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Na próbie z Rasmentalism 2014

Po takiej płycie jak "Za Młodzi Na Heroda" Ras, Ment i Tort powinni mieć zawalony kalendarz na przynajmniej pół roku. Czy tak się stanie, zobaczymy, ale zależy to także od Was i od tego, jak będziecie męczyć organizatorów w swoich miastach. Ja jutro wybieram się rzecz jasna na warszawski koncert autorów najlepszej moim zdaniem płyty roku 2013, do czego Was też zachęcam a póki co sprawdźcie jak panowie Perwoll i Vanish dopracowują swoje koncerty.

video
dodano: 2013-12-23 21:47 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Rasmentalism "OFF"

Off, Stop! Zatrzymajcie się na chwilę w gorączkowych świątecznych przygotowaniach i sprawdźcie nowe video promujące jeden z najlepszych polskich albumów ostatnich lat. I gwiazdkowo wesprzyjcie tych, którzy nawet w Boże Narodzenie są za młodzi na Heroda, bo to wstyd, żeby taka płyta nie weszła nawet do Top 20 OLiS. Przed Wami Rasmentalism, wspierany w klipie przez dojrzałych fanów.

kategorie:
dodano: 2013-12-21 17:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Legalny debiut jednej z bardziej cenionych undergroundowych formacji. Gościnnie Małpa, VNM, Eldo czy Spinache, płyta ukazała się nakładem Asfalt Records.

Tracklista:

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-12-13 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Nie dalej jak miesiąc temu, podczas rozmowy z jednym ze znajomych wspomniałem, że jest jeden album w polskim rapie, na który czekam wyjątkowo mocno w kończącym się 2013 roku. Osłuchany do granic możliwości z  "Dobrą Muzyką Ładnym Życiem", "Dużymi Rzeczami" w duecie z Wudoe, "Hotelem Trzygwiazdkowym", epką z Tortem, nie zapominając o "Rasgrzewce" i projekcie "O Dwóch Takich Co Kradli Bity" z PeeRZetem oczekiwałem konkretnej bomby. Szumne zapowiedzi, że "Za Młodzi Na Heroda" będą najlepszym Rasmentalismem, jaki udało się chłopakom nagrać, tylko podsycały atmosferę oczekiwania.

Kawałek "Drogowskazy" z Jedynakiem (tworzy z Mentosem kolektyw dj'sko-producencki pod szylden Flirtini) wprowadził lekki stan konsternacji. Niby tak ma brzmieć ten album? Nie może być. Natomiast kolejne dwa single, "STU" z VNM'em i "Niebomby" z Małpą strzeliły między oczy tym, za co Rasmentalism ceniłem od pierwszego odsłuchu - celność linijek i obserwacje rzeczywistości Rasa + oparte na soulowych/funkowych samplach podkłady Menta XXL (ponadto "STU" w pewnej części aranżacji był zagrany, a "Drogowskazy" zagrane od początku do końca!), który wykonał niewyobrażalny progres od czasów "Hotelu ***", gdzie produkcję można było sprowadzić do prostego równania "krótki/długi sampel + bębny = bit". Ale nie tym razem. To co otrzymujemy, "wyciągając z folii i wciskając play" to jest, wspomniany już wyżej, najlepszy Rasmentalism.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-12-13 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Masa przeciętnych, rzemieślniczych, solidnych, ale nie wybijających się specjalnie ponad resztę płyt i mało momentów prawdziwego "błysku". Na rodzimy rap w 2013 roku można narzekać, bo za ilością rzadko kiedy poszła jakość a na pęczki mieliśmy wydawnictw, do których nie ma za bardzo o co się przyczepić, ale i za co specjalnie chwalić - na szczęście sytuację poprawia trochę końcówka roku. Listopad i początek grudnia przyniósł wreszcie kilka płyt, po których powiedzieć można, że jeśli "prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy" to polski rap pokazał, że jednak ma jaja.

dodano: 2013-12-04 19:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Intensywny koniec roku w polskim rapie przynosi nam m.in. legalny debiut Rasmentalismu wypuszczony nakładem Asfalt Records. "Za Młodzi Na Heroda" to trzecie LP Rasa i Menta, wsparte tym razem przez takich gości jak Małpa, VNM, Spinache czy Eldo. Sklepowa premiera 10 grudnia, ale całość możecie już oficjalnie odsłuchać poniżej.

video
dodano: 2013-11-13 20:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

3 grudnia nakładem Asfaltu na sklepowe półki wkroczy Rasmentalism z albumem "Za Młodzi Na Heroda". Z pewnością jeden z ważniejszych debiutów tego roku i płyta wobec której można mieć spore oczekiwania. Na razie dostajemy trzeci teledysk, nakręcony do nagranego razem z VNM'em numeru "STU".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-11-08 18:18 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

3 grudnia nakładem Asfalt Records ukaże się pierwszy legalny album jednego z bardziej cenionych podziemnych składów. "Za młodzi na Heroda to najlepszy Rasmentalism jaki słyszeliście." - mówią Ras i Ment. Poniżej tracklista i okładka autorstwa Forina (foto Małgosi Turczyńskiej), a Wy możecie być pewni, że informacji o tym krążku u nas nie zabraknie.