Znamy nominacje do Fryderyków 2015!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-04 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Poznaliśmy nominacje do nagród Fryderyki 2015. Powraca kategoria Album Roku Hip-Hop - o statuetkę powalczą w tym roku O.S.T.R., Peja, Sokół i Marysia Starosta, Tede oraz Ten Typ Mes. Aż trzy nominacje otrzymał także duet Fisz/Emade.

W porównaniu do poprzedniej edycji postanowiono powrócić do zwiększonej liczby kategorii i w tym roku do rozdania będzie 17 Fryderyków. W kategorii Album Roku Hip-Hop nominowane zostały albumy:

O.S.T.R. & Marco Polo "Kartagina"
RPS/WHR "Książę aka Slumilioner"
Sokół i Marysia Starosta "Czarna Biała Magia"
Tede "#kurt_rolson"
Ten Typ Mes "Trzeba było zostać dresiarzem".

Warto wspomnieć też o nominacjach dla braci Waglewskich. Ich album "Mamut" ma szansę otrzymać nagrodę w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa. Autorzy dostali nominacje również w kategorii Utwór Roku ("Ślady") oraz Teledysk Roku ("Pył"). Na statuetkę szansę ma też rzecz jasna Hans w kategorii Album Roku Rock z zespołem Luxtorpeda.

Pełną listę nominacji we wszystkich kategoriach znajdziecie TUTAJ.

fan-hejt???
tede??/ ostry?????? peja???????????? co to ma być nagroda dla weteranów zasłużonych dla polskiego hip hopu??? porażka i potem zastanawiają się że nikt tych nagród nie szanuje....
jjjkk
Wykonawcy i wytwórnie sami zgłaszają płyty więc się nie dziw. Pewnie jak zwykle wygra OSTR bo kapituła złożona z 1000 dziadków nikogo innego nie kojarzy a płyt na które głosuje nie zna więc nie ma się tym co podniecać. Dobrze, że raperzy zgłaszają płyty bo tyle się mówi o ignorancji wobec rapu, ale nagroda nie jest żadnym wyznacznikiem jakości płyty, ani nobilitacją.
kapsel
Bez zaskoczeń - ksywki, oprócz Mesa, które są na liście już od dawna. Dziwne tylko, że nowy Ostry się nie załapał. W jakim okresie musi być wydany album?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>