Kodex V

Kodex V

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2015-01-14 19:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Dopiero co napisaliśmy Wam o Złotej Płycie KęKę, ale to nie wszystko - rok rozpoczął się naprawdę hucznie. Złoto do kolekcji dołączyli także Trzeci Wymiar, White House Records, Kali/Gibbs, Ganja Mafia oraz - o czym pisaliśmy już wcześniej - Rozbójnik Alibaba & Jan Borysewicz i ZBUKU!

dodano: 2015-01-02 16:00 przez: Artur Rychlik (komentarze: 11)

Wczoraj przedstawiłem Wam jak wyglądała lista najpopularniejszych polskich teledysków rapowych w roku 2014... Dziś czas na Olis. Tutaj rekordy już nie były bite... chociaż są też wyjątki. Aż 79 płyt zostało minimum raz odnotowanych na liście – to osiągnięcie zostało poprawione. Dla porównania w 2013 roku na Olisie znalazło się miejsce dla  66 produkcji a w 2012 dla 55...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-17 22:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po głośnym "Posse Cut'cie" czas na ruchy promocyjne dotyczące już materiału, który znajdzie się na "Kodexie 5". Jak zapowiedzieli White House, krążek trafi do nas już w maju, nie dziwi więc, że na horyzoncie coraz bardziej widoczny jest pierwszy singiel. Pojawią się w nim VNM, W.E.N.A. oraz Siwers, o czym poinformował pierwszy z nich...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Wywiady
dodano: 2014-02-18 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Wrocławski "Posse Cut" White House Records, stworzony w toku prac nad "Kodexem 5" budzi wiele emocji i wywołuje w ostatnich dniach wiele komentarzy. Potężna produkcja, w której usłyszymy 41 MC trwa 18 minut... a pytań ze strony słuchaczy również jest sporo. Dlaczego brakuje tam takich raperów jak Waldemar Kasta czy Sitek? Dlaczego pojawia się Trzeci Wymiar, pochodzący z Wałbrzycha? Czy ciężko było namówić osoby nieaktywne, takie jak Tymon, Esee czy Pijak Pi? Ile czasu trwała praca nad numerem i klipem? Na wszystkie te pytania specjalnie dla nas odpowiadają gospodarze i twórcy projektu, duet White House.

video
dodano: 2014-02-13 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 17)

41 MC, 17 minut muzyki, 2 DJ-ów, 2 producentów, 5 bitów, cała wrocławska scena w jednym utworze, od weteranów po żółtodziobów... Mamy tu i ścisły mainstream (Trzeci Wymiar, L.U.C., Mesajah) i legendy (Jot, Tomasz Andersen aka Roszja, Wozu) i niesłyszanych dawno weteranów (Tymon, Esee, Pijak Pi) oraz doświadczonych undergroundowców (Bleiz, Prys) czy Młodych Wilków (Haju, Rekord, Shot)... Długo by wymieniać, sprawdźcie pierwszy singiel z Kodexu 5 i wrocławskie uderzenie z hukiem!

video
dodano: 2013-10-20 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Duet stojący za kawałem klasyków, które dał nam polski rap... Zarazem jeżeli chodzi o produkcje na albumy różnych MC, jak i o Kodex - bez wątpienia jeden z najbardziej, jeżeli nie najbardziej kultowy cykl płyt producenckich na rodzimej scenie. Z Magierą i L.A. spotkaliśmy się w centrum dowodzenia, czyli whitehouse'owym studio, korzystając z przedwakacyjnej wizyty we Wrocławiu. O czym porozmawialiśmy?