Marysia Starosta

Marysia Starosta

wydarzenie
dodano: 2016-10-25 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Festiwal Hip Hop Fever to kontynuacja drogi obranej przy kreowaniu kolejnych edycji festiwalu Terrorym Fever. Peja wraca z imprezą pod zmienioną nazwą, by podobnie jak w przypadku Terrorym Fever kontynuować tradycję na poznańskiej Hali nr 2 MTP. W ramach festiwalu będziecie mogli posłuchać i obejrzeć na żywo znanych wykonawców polskiej sceny rap, którzy z okazji 40. urodzin Rycha Peji tłumnie pojawią się tego dnia w Poznaniu. Hip Hop Fever to również okazja do zagrania przez Rycha mocno wyselekcjonowanego materiału, a dodatkowo gospodarz wykona premierowo takie produkcje jak „DDA” oraz „Remisja”.

video
dodano: 2015-09-22 02:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Czarna Biała Magia. Platynowa płyta, wiele zagranych koncertów przez te dwa lata i mnóstwo osób, które piszą, że potrzebowały czasu na to, żeby ten album przyswoić i pokochać. Przewidywaliśmy, że przy pierwszych przesłuchaniach nie będzie łatwo i jak zwykle prosiliśmy o pierwsze kilka odsłuchów po ciemku i w skupieniu. Brzmiało dziwnie, ale miało sens. Dzięki, że jesteście z nami, to nie ostatni klip z tej płyty. Tymczasem spodziewajcie się niebawem informacji o całkowicie nowych ruchach.
Sprawdźcie to. Jakby świat kończył się..." - napisali Sokół i Marysia. Sprawdźcie najnowsze video promujące ich ostatni album.

video
dodano: 2014-08-09 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 8)

Najnowszy klip Sokoła i Marysi Starosty do kawałka „Zepsute miasto” wyprodukowanego przez DJ-a Premiera został właśnie opublikowany na kanale ProstoTV. Teledysk to zrealizowana z rozmachem fabuła, oparta o scenariusz Sokoła, z udziałem m.in. Pono, Korasa, Vienia, Małacha i Rufuza i innych, zawierająca wiele cytatów i nawiązań do innych klasycznych klipów i kawałków hiphopowych. Reżyserem video jest Jakub Radej, a za zdjęcia odpowiada Patryk Kin. Producentem wykonawczym teledysku jest Film Produkcja.

wydarzenie
dodano: 2014-07-30 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W podziękowaniu za platynową sprzedaż płyty "Czarna Biała Magia" mamy dla Was niespodziankę - 8 sierpnia na warszawskim Placu Zabaw odbędzie się wyjątkowy, całkowicie darmowy plenerowy koncert Sokoła i Marysi Starosty. Oprócz materiału z tego krążka oraz z płyty „Czysta Brudna Prawda”, usłyszymy też Sokoła ze starszych projektów, a podczas całego występu na specjalnie przygotowanych ekranach wyświetlane będą kontrolowane przez DJ Steeza perfekcyjnie zgrane z muzyką wizualizacje, które stały się już wizytówką grupy podczas trasy promującej ostatni album. Tego wieczoru Sokół i Marysia odbiorą także złote i platynowe płyty przyznane przez ZPAV za sprzedaż albumu „Czarna Biała Magia”.

Ponadto swoje miejsce będzie miała premiera długo oczekiwanego teledysku do utworu „Zepsute Miasto” wyprodukowanego przez legendarnego DJ Premiera. Jest to fabularny, filmowy obraz, który trzeba będzie obejrzeć kilkukrotnie żeby odnaleźć wszystkie smaczki i nawiązania do twórczości Sokoła.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-19 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Sokół i Marysia Starosta nie spoczywają na laurach po tym jak ich wydany ponad pół roku temu album „Czarna Biała Magia” pokrył się platyną. Właśnie zakończyli zdjęcia do spektakularnego teledysku „Zepsute miasto”, a teraz przygotowują się do realizacji dwóch kolejnych klipów. Na sierpień planują darmowy koncert plenerowy w Warszawie, w podziękowaniu dla fanów za świetną sprzedaż płyty, zaś Prosto szykuje atrakcyjne konkursy związane z platynowym wyróżnieniem dla „Czarnej Białej Magii” powiązane także z 15-leciem marki.

video
dodano: 2014-02-20 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Czy egzotyczne podróże na przełomie roku miały pomóc odreagować ciężki klimat płyty? Czy "Czarna Biała Magia" rzeczywiście jest taka mroczna jak to się wydaje? Czy w myśl zasady "niekomercyjność też ma wartość komercyjną" brak promocji nie jest w natłoku premier dobrym sposobem na promocję? Czym kierowany był brak żadnego singla przed premierą? Czy jest to trochę bunt wobec reguł rynkowych? Co Sokół uważa o porównywaniu go do Kanye Westa? Czy można spodziewać się także płyty konceptualnej związanej nie z polskimi realiami, a tym, co Sokół z Marysią widzą w trakcie podróży po świecie? O tych i innych kwestiach porozmawialiśmy z duetem w drugiej połowie naszego obszernego videowywiadu.

video
dodano: 2014-02-19 19:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

"Czarna Biała Magia" (recenzja) owiana była tajemnicą aż do dnia premiery, a już po niej wywołała wiele dyskusji i różnorakich odczuć słuchaczy, zarazem pokrywając się złotem już w dniu premiery. Sokoła i Marysię złapaliśmy w warszawskiej Klubokawiarni Towarzyska, niedługo po tym, jak wrócili z egzotycznych podróży, w które udali się po zamknięciu płyty - a wszystko po to, by porozmawiać o albumie oraz wielu kwestiach mniej lub bardziej z nim związanych. Dziś pierwsza połowa rozmowy.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-02-18 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 10)

Każda próba usilnego podtrzymywania napięcia z mojej strony byłaby jednocześnie zabawna i naiwna. To, że o "Czarnej białej magii" będzie głośno, było wiadomo na długo przed jej premierą. A to, że należy do ubiegłorocznej czołówki najciekawszych albumów, powinno również być wam wiadome. Sokół ma rację, mówiąc, że to najlepsza płyta, przy której maczał palce. Systematyczne zrywanie z wizerunkiem przedstawiciela stricte ulicznego rapu wychodzi mu dobrze. Już po "Czystej brudnej prawdzie" było widać jak na dłoni, że ma aspiracje do bycia kimś więcej niż władcą chodników i okolic wątpliwej renomy.  A apetyt rośnie w miarę jedzenia.

kategorie:
dodano: 2013-12-21 17:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Dla mnie to najdojrzalsza i najlepsza moja płyta, jednocześnie trudna i mało przystępna, to już Wam mówiłem i tymi słowami powiedziałem już wszystko co powinienem był powiedzieć. Teraz trafia do Was i to Wy będziecie o niej mówić, to co myślicie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ona powstała: oczywiście przede wszystkim Marysi, nagrywając poprzednią nawet nie śniliśmy, że da nam taki kredyt zaufania, który teraz możemy obserwować przy premierze tej płyty.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Top listy
dodano: 2013-12-15 18:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Wczoraj przy okazji odbierania platynowej płyty za Czystą Brudną Prawdę, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od naszego dystrybutora, że pierwszego dnia sprzedaży Czarnej Białej Magii poszło 15.000 płyt czyli złoto, w większości sklepów zabrakło CD i składają kolejne zamówienia." - poinformował Sokół. Słuchacze obdarzyli więc duet sporym zaufaniem, sięgając w takiej ilości po materiał praktycznie "w ciemno", nie słysząc wcześniej ani jednego singla. Gratulujemy!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video live
dodano: 2013-12-14 21:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Live Stream z pożegnania CBP, przywitania CBM, odebrania platynowych płyt, a także krótkich koncertów Żyto, Parzela, Olsena i Fu oraz Pokoju z Widokiem na Wojnę i Sokoła i Marysi Starosty ze wszystkimi składami w jakich graliśmy z udziałem: Włodiego, Hadesa, DJ Deszczu Strugi, DJ Kebsa, DJ B i DJ Steeza" - tak w skrócie opisuje całą imprezę Sokół. Wyprzedany koncert, który trwa właśnie w warszawskim 1500m2 możecie obejrzeć live poniżej!

video dnia
dodano: 2013-12-14 14:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 9)

Sokół i Marysia Starosta - Wyblakłe myśli

Dlaczego: W dniu premiery "Czarnej Białej Magii" autorstwa Sokoła i Marysi Starosty otrzymujemy pierwszy klip promujący to wydawnictwo. Obraz powstał do utworu "Wyblakłe myśli", który wyprodukował Magiera (White House), a na gramofonach udzielił się DJ Eprom. Nieszablonowy teledysk do jeszcze bardziej nieszablonowej płyty.

dodano: 2013-12-13 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 29)

"No to poszło na Prosto.pl a w reszcie niebawem ruszy...
Dla mnie to najdojrzalsza i najlepsza moja płyta, jednocześnie trudna i mało przystępna, to już Wam mówiłem i tymi słowami powiedziałem już wszystko co powinienem był powiedzieć. Teraz trafia do Was i to Wy będziecie o niej mówić, to co myślicie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ona powstała: oczywiście przede wszystkim Marysi, nagrywając poprzednią nawet nie śniliśmy, że da nam taki kredyt zaufania, który teraz możemy obserwować przy premierze tej płyty. To bardzo cieszy, ale to też wielki ciężar setek tysięcy oczu, a właściwie uszu skierowanych na to co nagraliśmy. To zrobiliśmy razem i to mogło się udać tylko w tym składzie. Dziekuję Deszczowi, Staszkowi, Rafałowi Smoleniowi i Jackowi Gawłowskiemu za dopracowanie tego materiału wspólnie. Dziękuję wszystkim producentom i DJ’om. Dziękuję Prosto Label z Anią Wójcik na czele, no i Markowi Zioło. Dzięki wszystkim ilustratorom okładki. Bez żadnego z Was nie mieli byśmy tego co mamy. Coś byłoby inne. Koniec pierdolenia.
Sokół"

A my nie dodamy więc nic od siebie, tylko zaprosimy do odsłuchu płyty, na której Sokoła i Marysię wsparli m.in. DJ Premier, SpaceGhostPurrp, Tony Touch, White House czy SoDrumatic.

video
dodano: 2013-12-12 22:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dzień przed premierą "Czarnej Białej Magii" i zanim spotkamy się z Sokołem i Marysią, by porozmawiać o nowym albumie postanowiliśmy przypomnieć obszerną, godzinną rozmowę z duetem po premierze "Czystej Brudnej Prawdy", która to rozmowa opublikowana była jeszcze na naszym Vimeo i w większości niedostępna na Youtube. Z godzinnej rozmowy w warszawskim Sheesha Lounge dowiedzieć mogliście się wielu ciekawych spraw, Sokół znany jest zresztą z trzeźwego i interesującego spojrzenia na wiele kwestii, więc jeżeli nie widzieliście wcześniej tego materiału to powinien być dla Was interesujący nawet mimo upływu czasu.

kategorie:
dodano: 2013-11-27 01:30 przez: RHW Artists (komentarze: 9)

Album "Czysta Brudna Prawda" osiągnął niedawno status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy. Sokół i Marysia Starosta zagrali od jego premiery ponad 100 koncertów w kraju i zagranicą. 13 grudnia do sklepów trafi ich nowy krążek, zatytułowany "Czarna Biała Magia".

Strony