Marysia Starosta

Marysia Starosta

video
dodano: 2019-04-20 19:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Każdy dzien jest idealny by to wrzucić... Ten klip 5 lat przeleżał niepublikowany i nic się nie zestarzał. Premiera." - pisze Sokół i z zaskoczenia puszcza klip, do którego scenariusz napisał sam raper (jako Wal&Gura) oraz Jakub Żulczyk.

video
dodano: 2019-03-06 19:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Marysia Starosta wraz z Sampler Orchestrą dostarczyła nam w ubiegłym roku bardzo osobisty i emocjonalny album "Ślubu nie będzie". Przy okazji premiery ostatniego klipu z płyty pt "Sama" spotkaliśmy się ponownie, by porozmawiać o tym jak Marysia ocenia album z perspektywy czasu, czego spodziewać się można po kolejnej płycie, a także jak Sampler Orchestra porównaliby pracę z Marysią do pracy z raperami (Sokołem, Hadesem, Rasem czy Włodim).

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-01-22 20:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pokój z Widokiem na Wojnę feat. Sokół i Marysia Starosta - Religia

"Pamiętacie utwór "Religia" zespołu Pokój Z Widokiem Na Wojnę (album "Grawitacja") z gościnnym udziałem Sokół i Marysia Starosta? Około 4 lat temu został do niego nakręcony teledysk, który leżał niezmontowany na dyskach komputerów, a jego premiera z różnych przyczyn stała pod znakiem zapytania. Teraz, po wielu perturbacjach i obsuwach możemy go pokazać!" - pisze Prosto Label.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-11-21 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Marysia Starosta - Hibiskus

„To utwór napisany w jednym z najdziwniejszych i najtrudniejszych momentów mojego niedawnego życia. Nie wprost opowiada o mojej próbie zmiany i jej konsekwencjach. Ta zmiana miała przynieść spokój - przyniosła jeszcze większe zmiany… na dobre!” - mówi Marysia Starosta. Teledysk to wizja Mateusza Holaka.

Hibiskus to drugi singiel z bardzo osobistego, albumu „Ślubu nie będzie”. Poniżej nasz wywiad przeprowadzony przy okazji premiery.

dodano: 2018-09-21 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dziś do sklepów trafia drugi solowy album Marysi Starosty pt "Ślubu nie będzie" - osobisty materiał nagrany we współpracy z kolektywem Sampler Orchestra. Z Marysią spotkaliśmy się w środę na imprezie premierowej, by porozmawiać o tym, czy trudno było jej przestawić się znów na solową twórczość; co dały jej pod kątem muzyczno-warsztatowym dwie platynowe płyty z Sokołem; jak doszło do tego, że album miał swój preorder na stronie Prosto oraz czy nie kusiło Marysi, by zaprosić gościnnie znajomych raperów. Wokalistka wskazała też jakie są jej ukochane numery z dwóch płyt nagranych z Sokołem.

kategorie:
dodano: 2018-09-21 11:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Bardzo osobisty album Marysi Starosty, znanej ze współpracy z Sokołem, z którym w 2011 i 2013 roku nagrała dwa pokryte platyną albumy – „Czysta brudna prawda” oraz „Czarna biała magia”. Gościnnie występowała w nagraniach takich grup muzycznych i wykonawców jak: VNM, Robert M, Borys Szyc, Fu i Pokój z Widokiem na Wojnę. Do współpracy nad solowym materiałem Artystka zaprosiła Sampler Orchestra - zespół producentów hip-hopowych, założony w Warszawie przez Pawła Moszyńskiego i Stanisława Koźlika, nominowany do Fryderyków 2016 za album „Różewicz – Interpretacje”.

wydarzenie
dodano: 2016-10-25 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Festiwal Hip Hop Fever to kontynuacja drogi obranej przy kreowaniu kolejnych edycji festiwalu Terrorym Fever. Peja wraca z imprezą pod zmienioną nazwą, by podobnie jak w przypadku Terrorym Fever kontynuować tradycję na poznańskiej Hali nr 2 MTP. W ramach festiwalu będziecie mogli posłuchać i obejrzeć na żywo znanych wykonawców polskiej sceny rap, którzy z okazji 40. urodzin Rycha Peji tłumnie pojawią się tego dnia w Poznaniu. Hip Hop Fever to również okazja do zagrania przez Rycha mocno wyselekcjonowanego materiału, a dodatkowo gospodarz wykona premierowo takie produkcje jak „DDA” oraz „Remisja”.

video
dodano: 2015-09-22 02:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Czarna Biała Magia. Platynowa płyta, wiele zagranych koncertów przez te dwa lata i mnóstwo osób, które piszą, że potrzebowały czasu na to, żeby ten album przyswoić i pokochać. Przewidywaliśmy, że przy pierwszych przesłuchaniach nie będzie łatwo i jak zwykle prosiliśmy o pierwsze kilka odsłuchów po ciemku i w skupieniu. Brzmiało dziwnie, ale miało sens. Dzięki, że jesteście z nami, to nie ostatni klip z tej płyty. Tymczasem spodziewajcie się niebawem informacji o całkowicie nowych ruchach.
Sprawdźcie to. Jakby świat kończył się..." - napisali Sokół i Marysia. Sprawdźcie najnowsze video promujące ich ostatni album.

video
dodano: 2014-08-09 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 8)

Najnowszy klip Sokoła i Marysi Starosty do kawałka „Zepsute miasto” wyprodukowanego przez DJ-a Premiera został właśnie opublikowany na kanale ProstoTV. Teledysk to zrealizowana z rozmachem fabuła, oparta o scenariusz Sokoła, z udziałem m.in. Pono, Korasa, Vienia, Małacha i Rufuza i innych, zawierająca wiele cytatów i nawiązań do innych klasycznych klipów i kawałków hiphopowych. Reżyserem video jest Jakub Radej, a za zdjęcia odpowiada Patryk Kin. Producentem wykonawczym teledysku jest Film Produkcja.

wydarzenie
dodano: 2014-07-30 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W podziękowaniu za platynową sprzedaż płyty "Czarna Biała Magia" mamy dla Was niespodziankę - 8 sierpnia na warszawskim Placu Zabaw odbędzie się wyjątkowy, całkowicie darmowy plenerowy koncert Sokoła i Marysi Starosty. Oprócz materiału z tego krążka oraz z płyty „Czysta Brudna Prawda”, usłyszymy też Sokoła ze starszych projektów, a podczas całego występu na specjalnie przygotowanych ekranach wyświetlane będą kontrolowane przez DJ Steeza perfekcyjnie zgrane z muzyką wizualizacje, które stały się już wizytówką grupy podczas trasy promującej ostatni album. Tego wieczoru Sokół i Marysia odbiorą także złote i platynowe płyty przyznane przez ZPAV za sprzedaż albumu „Czarna Biała Magia”.

Ponadto swoje miejsce będzie miała premiera długo oczekiwanego teledysku do utworu „Zepsute Miasto” wyprodukowanego przez legendarnego DJ Premiera. Jest to fabularny, filmowy obraz, który trzeba będzie obejrzeć kilkukrotnie żeby odnaleźć wszystkie smaczki i nawiązania do twórczości Sokoła.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-19 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Sokół i Marysia Starosta nie spoczywają na laurach po tym jak ich wydany ponad pół roku temu album „Czarna Biała Magia” pokrył się platyną. Właśnie zakończyli zdjęcia do spektakularnego teledysku „Zepsute miasto”, a teraz przygotowują się do realizacji dwóch kolejnych klipów. Na sierpień planują darmowy koncert plenerowy w Warszawie, w podziękowaniu dla fanów za świetną sprzedaż płyty, zaś Prosto szykuje atrakcyjne konkursy związane z platynowym wyróżnieniem dla „Czarnej Białej Magii” powiązane także z 15-leciem marki.

video
dodano: 2014-02-20 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Czy egzotyczne podróże na przełomie roku miały pomóc odreagować ciężki klimat płyty? Czy "Czarna Biała Magia" rzeczywiście jest taka mroczna jak to się wydaje? Czy w myśl zasady "niekomercyjność też ma wartość komercyjną" brak promocji nie jest w natłoku premier dobrym sposobem na promocję? Czym kierowany był brak żadnego singla przed premierą? Czy jest to trochę bunt wobec reguł rynkowych? Co Sokół uważa o porównywaniu go do Kanye Westa? Czy można spodziewać się także płyty konceptualnej związanej nie z polskimi realiami, a tym, co Sokół z Marysią widzą w trakcie podróży po świecie? O tych i innych kwestiach porozmawialiśmy z duetem w drugiej połowie naszego obszernego videowywiadu.

video
dodano: 2014-02-19 19:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

"Czarna Biała Magia" (recenzja) owiana była tajemnicą aż do dnia premiery, a już po niej wywołała wiele dyskusji i różnorakich odczuć słuchaczy, zarazem pokrywając się złotem już w dniu premiery. Sokoła i Marysię złapaliśmy w warszawskiej Klubokawiarni Towarzyska, niedługo po tym, jak wrócili z egzotycznych podróży, w które udali się po zamknięciu płyty - a wszystko po to, by porozmawiać o albumie oraz wielu kwestiach mniej lub bardziej z nim związanych. Dziś pierwsza połowa rozmowy.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-02-18 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 10)

Każda próba usilnego podtrzymywania napięcia z mojej strony byłaby jednocześnie zabawna i naiwna. To, że o "Czarnej białej magii" będzie głośno, było wiadomo na długo przed jej premierą. A to, że należy do ubiegłorocznej czołówki najciekawszych albumów, powinno również być wam wiadome. Sokół ma rację, mówiąc, że to najlepsza płyta, przy której maczał palce. Systematyczne zrywanie z wizerunkiem przedstawiciela stricte ulicznego rapu wychodzi mu dobrze. Już po "Czystej brudnej prawdzie" było widać jak na dłoni, że ma aspiracje do bycia kimś więcej niż władcą chodników i okolic wątpliwej renomy.  A apetyt rośnie w miarę jedzenia.

kategorie:
dodano: 2013-12-21 17:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Dla mnie to najdojrzalsza i najlepsza moja płyta, jednocześnie trudna i mało przystępna, to już Wam mówiłem i tymi słowami powiedziałem już wszystko co powinienem był powiedzieć. Teraz trafia do Was i to Wy będziecie o niej mówić, to co myślicie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ona powstała: oczywiście przede wszystkim Marysi, nagrywając poprzednią nawet nie śniliśmy, że da nam taki kredyt zaufania, który teraz możemy obserwować przy premierze tej płyty.

Strony