Sticky Fingaz

Sticky Fingaz

dodano: 2022-03-15 09:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Polscy i amerykańscy raperzy stworzyli projekt na pomoc dzieciom i kobietom z Ukrainy, którego promocję oparli o nagrany wspólnie w ramach projektu "HIT RAPPERS" utwór "No Fight!" wyprodukowany przez fundację Pomaganie Jest Trendy, który dziś opublikowany został w wersji audio, a do którego w przyszłym tygodniu powstanie teledysk.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-02-13 16:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

Co się stanie jak siły połączą dwie krzykliwe i pełne energii ekipy? Otóż może powstać singiel jak ten. "WAKETHEFUCKUP" to kooperacja klasycznej grupy Onyx z holenderskim Dope D.O.D.. Żeby było ciekawiej wszystko to podane zostało na bicie od Snowgoons. Kawałek ten zwiastuje zbliżający się krążek, który Fredro Starr oraz Sticky Fingaz współtworzyć będą z w/w niemiecką ekipą. Pełny materiał ujrzy światło dzienne 9 marca.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-11-02 17:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 3)

ONYX "CUZO" - BELLY OF THE BEAST (Directed by Kevin"KJ"Johnson)

"Cuzo" nadchodzi. Dokładnej daty premiery nowego albumu ekipy Onyx jeszcze nie znamy, ale już dziś możemy sprawdzić w jakiej formie są Fredro oraz Sticky. Przed Wami klip zrealizowany do numeru "Belly Of The Beast". Jak Wam się podoba?

video
dodano: 2011-11-26 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 26)

13 maja był dniem, gdy my składzie ja (Mateusz) + Daniel + Jacek obchodziliśmy nasze popkillerowe urodziny w Krakowie. Niezmiernie żałowałem, że nie było mi dane zobaczyć odbywającego się wtedy w Poznaniu koncertu Onyxów - a show na Splashu utwierdziło mnie w przekonaniu, że i w stolicy Wielkopolski musiał być niezły ogień. Na szczęście dzięki pomocy naszych współpracowników, Peji, Decksa i całego RPS Ent./Terrorym oraz portalu Poznanskirap.com mieliśmy okazję porozmawiać z Fredro Starrem i Sticky Fingazem, a dziś, po długich zapowiedziach, na koniec właściwego tygodnia z Onyx prezentujemy wam właśnie video z owej rozmowy.

recenzja
dodano: 2011-11-25 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)
Gdy panowie z Onyx rozdzielili się, by poświęcić czas na solowe projekty można było zastanawiać się czy wyjdzie im to na dobre - nie raz przecież członkowie kultowych formacji nie byli w stanie uciągnąć zainteresowania swoimi solówkami. Tutaj nic takiego miejsca nie miało. O ile solówce Fredro Starra daleko do ideału a późniejsze solo Sonseego przeszło całkowicie bez echa, to Sticky Fingaz chyba nigdy nie świecił tak jasno jak na "Black Trash", gdzie dobitnie ukazał, kto w Onyxie grał pierwsze skrzypce.

Sticky to jeden z tych raperów, których ciężko nie doceniać. Gość, który nawinie linijki, które nie przeszłyby przez gardło żadnemu innemu MC na świecie, a w swoim chamstwie i buractwie potrafi być do bólu kreatywny i błyskotliwy, ukazując dodatkowo wielkie poczucie humoru. Typ, który we wspólnym tracku dał radę przyćmić nawet samego Big Puna. Wulkan energii, niepodrabialny styl i moc nowojorskiego hardkoru w stężeniu naprawdę rzadko spotykanym. Na "Black Trash" ukazuje wszystkie atuty, tworząc jeden z najlepszych koncept-albumów w rapie i co chwila zadziwiając. Kto inny do refrenu "What If I Was White" zaprosiłby Eminema? Kto inny Redmana czy Canibusa obsadziłby w pobocznych drugoplanowych rólkach? Kto swoją rzekomą autobiografię nazwałby mianem "Czarnego śmiecia"? W końcu - kto inny miałby jaja by jeden z tracków zacząć wersami "If it wasn't Kool Herc hip hop wouldn't be created? That's bullshit, I would've create it 10 years later!"?

dodano: 2011-11-21 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)


Slam! That's all people want! Od czasu majowego koncertu Onyxów w Poznaniu cisnęliście nas o video z obszernej rozmowy, którą dzięki pomocy Poznanskirap.com i RPS'u przeprowadziliśmy ze Sticky Fingazem i Fredro Starrem... Obróbka, tłumaczenie i montaż trochę nam zajęły, ale w końcu mamy przyjemność ogłosić, że wywiad już na dniach a by trochę wam wynagrodzić oczekiwanie przygotowaliśmy także dodatkowe materiały, mocniej przybliżające legendarnych wariatów z Nowego Jorku.