Snowgoons

Snowgoons

dodano: 2023-09-03 22:20 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Mamy końcówkę niedzieli, czas zatem na podsumowanie najważniejszych premier tygodnia. Zebrało się dużo niezależnego rapu.

kategorie:
dodano: 2023-09-03 21:40 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Snowgoons.

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2018-09-23 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Snowgoons - w składzie DJ Illegal - Det Gunner - Sicknature - J.S. Kuster - konsekwentną pracą i znakomicie dopracowanym brzmieniem wyrobili sobie niezbywalną reputację wśród fanów hip-hopu na całym świecie. Niemiecko-duński kolektyw od wielu lat dostarcza fanom brzmienia lat 90. zdumiewająco obsadzone kompilacje, pełne wysokoprocentowego, hardcore'owego boom bapu (bądź "Goon Bapu", jak kto woli). Snowgoonsi stworzyli także bardzo dobrze przyjęte nowe albumy legendarnych składów M.O.P. i Onyx, a obecnie na ich beatach płytę wydał kolejny weteran złotej ery - Nine. Machina Snowgoons nie zwalnia tempa... Na Hip Hop Kempie Goonsi nie dość, że dali konkretne koncerty (wsparci przez El da Senseia i Edo G), to jeszcze otworzyli swój własny sklepik z płytami i ciuchami (tam można było też zbić pionę z artystami). Z fascynacją obserwowałem, jak Snowgoons przez lata stają się siłą, którą nie można lekceważyć. Byłem ciekaw, jakie były początki tego kolektywu, w jaki sposób jego członkowie zetknęli się z kulturą hip-hop, jaka była pierwsza międzynarodowa kooperacja przez nich przygotowana....

Odpowiedzi na te pytania - jak i inne - znalazłem u DJ'a Illegala. Okazał się on bardzo otwartym i sympatycznym rozmówcą, w niezwykle wciągający sposób opowiadającym o swej fascynacji kulturą pięciu elementów (żałuję, że nie udało mi się nakręcić wywiadu video...). Od graffiti do produkcji, od "The Message" do "Wakedafucup", od taśm do albumów, od "German Lugers" do nowego albumu Nine'a, "King" - oto wywiad z DJ'em Illegalem. Miłej lektury!

TUTAJ znajdziecie angielską wersję wywiadu.

dodano: 2018-09-23 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

MW: How do You like the festival so far?

I: I love Hip Hop Kemp! This year it's not as packed as it used to be, but the vibe is still there. When You walk around, You see people celebrating - I always liked it. Hip Hop Kemp is very intimate and real hip hop festival.

MW: How did You discover hip-hop? Was there a particular artist, album or track that made You think "This is what I want to do"? 

kategorie:
dodano: 2018-08-25 01:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Autor klasycznych albumów "Nine Livez" i "Cloud 9" i posiadacz niepodrabialnego zdartego wokalu wraca po długiej ciszy z najnowszym krążkiem.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-06-28 14:21 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Znamy już wszystkich wykonawców, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop TV Festival Płock 2016, który w tym roku odbędzie się w dniach od 4 do 7 sierpnia na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Impreza po raz kolejny będzie gościć znamienitych przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny hip-hopowej.

dodano: 2016-04-20 16:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

W sieci pojawił się nowy klip promujący szósty studyjny album niepodważalnej klasyki rapu - grupy Onyx. Wideo zostało zrealizowane do kawałka "Boom!", który to nagrany został na bicie od Snowgoons. Prawdziwe uderzenie dla wszystkich zwolenników trueschoolowego grania.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-04-05 17:40 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Do rozpoczęcia Polish Hip-Hop TV Festival 2016 pozostało już tylko 121 dni. To jedno z największych i najważniejszych polskich wydarzeń hiphopowych. Jak już pewnie zauważyliście, tegoroczny festiwal zmienia swoją nazwę. Dodano skrót „TV” w związku z zawarciem czteroletniej umowy z Grupą ZPR Media S.A., która jest właścicielem m. in. stacji telewizyjnych: Hip Hop TV, ESKA TV oraz Radia ESKA. Być może jest to niewielka zmiana w nazwie, ale za to ogromny skok w kierunku zwiększenia atrakcyjności festiwalu. Telewizja Hip Hop TV została sponsorem tytularnym imprezy na płockiej plaży i gwarantem jeszcze większej zabawy.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-03-18 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wspólny materiał Onyxów z niemieckimi producentami Snowgoons już dostępny! Płyta "#Wakedafucup" tytułem nawiązuje do klasycznego "Bacdafucup", czyli debiutu charakternych nowojorskich freaków, a gościnnie pojawia się na niej plejada ciekawych postaci z różnych rapowych pokoleń - od Seana P i Cormegi po A$AP Ferga i Dope D.O.D.

Całość odsłuchacie poniżej.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-18 12:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

Onyx - Whut Whut (Prod by Snowgoons) Dir by Big Shot Music INC. (OFFICIAL VIDEO)

Właśnie dziś premierę ma wspólny album Onyx i The Snowgoons. Z tej właśnie okazji do sieci trafia klip do kawałka "Whut Whut". Mocne wersy na samplowanym bicie powinny trafić do wszystkich fanów ekipy.  Jeśli chcecie posłuchać tego numeru na żywo nie przegapcie biletów na Hip Hop Kemp!

video dnia
dodano: 2014-02-16 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Onyx ft. Dope D.O.D. - #WakeDaFucUp prod. by Snowgoons (Dir. by Home Run) [Official HD Video]

Dlaczego: Było "Bacdafucup", czas na "#WakeDaFucUp" - wspólny album legendarnych Onyxów z niemieckimi producentami Snowgoons. W tytułowym singlu natomiast nowojorskie wulkany energii łączą siły z... wulkanami z Europy, czyli Dope D.O.D. O tym, że mocy nie brakuje chyba nie musimy wspominać?

kategorie:
dodano: 2014-02-15 20:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Było "Bacdafucup", czas na "#WakeDaFucUp" - wspólny album legendarnych Onyxów z niemieckimi producentami Snowgoons.

Tracklista:

na razie nieznana

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-02-13 16:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

Co się stanie jak siły połączą dwie krzykliwe i pełne energii ekipy? Otóż może powstać singiel jak ten. "WAKETHEFUCKUP" to kooperacja klasycznej grupy Onyx z holenderskim Dope D.O.D.. Żeby było ciekawiej wszystko to podane zostało na bicie od Snowgoons. Kawałek ten zwiastuje zbliżający się krążek, który Fredro Starr oraz Sticky Fingaz współtworzyć będą z w/w niemiecką ekipą. Pełny materiał ujrzy światło dzienne 9 marca.

kategorie:
dodano: 2013-12-22 15:53 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Znani ze współpracy z czołówką amerykańskiej sceny niezależnej niemieccy producenci ze Snowgoons atakują kolejnym wydawnictwem.

Tracklista:

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-29 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Nature w składzie The Firm był trochę przypadkowo (konflikt Nasa z Cormegą) i zawsze mocno w cieniu pozostałych członków grupy. Nie to, że jakaś niesprawiedliwość wielka i niezbadane sympatie fanów... Przy Nasie i AZ ciężko jest błyszczeć, a Nature przez wiele lat był raperem przyzwoitym, nic więcej. Znamy jednak niejeden przypadek z historii, kiedy przeciętniak nagle okazywał się kimś znacznie więcej. Już jutro swoją premierę będzie miała pierwsza z serii "Seasons Changed" - czterech epek inspirowanych porami roku. Przed premierą otrzymaliśmy dwa kawałki z tej płyty - "New York Niggaz" na bicie Snowgoons oraz "Never Falling" z D.O.E. na bicie DJ'a Concepta. Moim zdaniem jest to bardzo miłe zaskoczenie na plus.

Strony