DJ Illegal

DJ Illegal

dodano: 2018-09-23 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Snowgoons - w składzie DJ Illegal - Det Gunner - Sicknature - J.S. Kuster - konsekwentną pracą i znakomicie dopracowanym brzmieniem wyrobili sobie niezbywalną reputację wśród fanów hip-hopu na całym świecie. Niemiecko-duński kolektyw od wielu lat dostarcza fanom brzmienia lat 90. zdumiewająco obsadzone kompilacje, pełne wysokoprocentowego, hardcore'owego boom bapu (bądź "Goon Bapu", jak kto woli). Snowgoonsi stworzyli także bardzo dobrze przyjęte nowe albumy legendarnych składów M.O.P. i Onyx, a obecnie na ich beatach płytę wydał kolejny weteran złotej ery - Nine. Machina Snowgoons nie zwalnia tempa... Na Hip Hop Kempie Goonsi nie dość, że dali konkretne koncerty (wsparci przez El da Senseia i Edo G), to jeszcze otworzyli swój własny sklepik z płytami i ciuchami (tam można było też zbić pionę z artystami). Z fascynacją obserwowałem, jak Snowgoons przez lata stają się siłą, którą nie można lekceważyć. Byłem ciekaw, jakie były początki tego kolektywu, w jaki sposób jego członkowie zetknęli się z kulturą hip-hop, jaka była pierwsza międzynarodowa kooperacja przez nich przygotowana....

Odpowiedzi na te pytania - jak i inne - znalazłem u DJ'a Illegala. Okazał się on bardzo otwartym i sympatycznym rozmówcą, w niezwykle wciągający sposób opowiadającym o swej fascynacji kulturą pięciu elementów (żałuję, że nie udało mi się nakręcić wywiadu video...). Od graffiti do produkcji, od "The Message" do "Wakedafucup", od taśm do albumów, od "German Lugers" do nowego albumu Nine'a, "King" - oto wywiad z DJ'em Illegalem. Miłej lektury!

TUTAJ znajdziecie angielską wersję wywiadu.

dodano: 2018-09-23 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

MW: How do You like the festival so far?

I: I love Hip Hop Kemp! This year it's not as packed as it used to be, but the vibe is still there. When You walk around, You see people celebrating - I always liked it. Hip Hop Kemp is very intimate and real hip hop festival.

MW: How did You discover hip-hop? Was there a particular artist, album or track that made You think "This is what I want to do"? 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-09-20 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 1)
Niemiecki duet producencki nie zwalnia tempa. Po wspólnym albumie z Savage Brothers i Lord Lhusem wydanym w kwietniu ekipa Snowgoons planuje wydać kolejne 2 albumy!

Oprócz zapowiadanego parę tygodni temu wydawnictwa z M.O.P., teraz wiemy, że już 25-ego października swoją premierę mieć będzie "Your Favorite MC"- wspólny album z Reef The Lost Cauzem!