Małpa

Małpa

recenzja
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2022-04-29 18:00 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 9)

W trzy lata od rezonującego depresją, alkoholem i złamanym sercem albumu "Blur", reprezentant toruńskiej sceny wydaje swój czwarty solowy krążek. Co dostajemy? Sprawdźcie pięć naszych wniosków.

video
dodano: 2022-04-22 18:57 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

Jednym z pamiętnych numerów (a były jakieś niepamiętne?) z "Kilku numerów o czymś" był "Pamiętaj kto", czyli wypełniony namedroppingiem hołd dla całej masy amerykańskich artystów, na których muzyce wychował się Małpa. Teraz jako ostatni singiel przed premierą najnowszego albumu rapera pt. "Bóg nie gra w kości", wypuszczona została kontynuacja wspomnianego utworu i tym razem jest to hołd dla polskiej sceny rapu. Przepełnione szacunkiem z nutką nostalgii zwrotki na klasycznym bicie Czarnego oraz teledysk, na którym pojawia się wielu raperów, o których mowa w kawałku - ciary gwarantowane. Preorder albumu, którego premiera zaplanowana jest na 29 kwietnia, wraz z dodatkową EP "Lost Tapes" wciąż dostępny jest na: https://www.malpa.pl. 

Tagi:
video
dodano: 2022-04-15 19:50 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Mech" to utwór o tym co narasta w człowieku gdy świat, w którym żyje jest ciemny, zimny i wilgotny. Opowieść o ucieczce z miejsca, w którym nie rośnie nic poza strachem, bólem i beznadzieją. - tak zapowiadany jest najnowszy singiel Małpy, za którego produkcję odpowiadają The Returners oraz... sam raper. Singiel promuje zbliżające się wydawnictwo pt. "Bóg nie gra w kości", które swoją premierę będzie miało 29 kwietnia.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-03-08 20:13 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 3)

Nowy album Małpy przesunie się o blisko miesiąc - raper podzielił się wpisem, w którym szczerze wytłumaczył wszystkie powody takiego ruchu. A są one zróżnicowane.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-02-17 12:29 przez: Kontakt (komentarze: 3)

"Tatuaże" to drugi singiel z płyty pt. "Bóg nie gra w kości". Małpa na klasycznym bicie Czarnego HIFI opowiada o tym, że tego co w człowieku najpiękniejsze nie można zobaczyć gołym okiem. Jak zapewnia raper: Ci, którzy słyszeli już ten utwór mówią o nim, jako o drugich "Paznokciach".

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-02-04 20:42 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 2)

Wczoraj otrzymaliśmy nowy singiel Małpy wraz z preorderem. Klip zebrał w dobę 160 000 odsłon, wskakując na kartę na czasie, a raper podziękował fanom za niesłabnące zainteresowanie.

Tagi:
dodano: 2022-02-03 14:19 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Po trzech latach ciszy Małpa wypuszcza bardzo osobisty klip "Drogi dres", w którym wraca do czasów dzieciństwa i na osiedle, na którym wyrósł. Singiel promuje czwarty solowy album artysty pt. "Bóg nie gra w kości", którego premiera przewidziana jest na 1 kwietnia i to nie żart.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2022-02-03 14:18 przez: Kontakt (komentarze: 0)

“Bóg nie gra w kości” to czwarty solowy album Małpy. Melodyjne refreny na auto-tune’ie, bity, które rozruszają każdą imprezę – tego na tej płycie nie ma.

Są za to precyzyjnie napisane teksty, pełen emocji wokal oraz bity stanowiące idealny soundtrack do kolejnej osobistej opowieści artysty.

dodano: 2022-02-03 00:45 przez: Jan Stokowski (komentarze: 5)

W listopadzie pisaliśmy Wam o tym, że Małpa skończył prace nad płytą. Luty otwieramy informacją - jest singiel!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-11-25 20:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 5)

Niedługo miną 3 lata od premiery "Blur", ale wygląda na to, że fani Małpy już niedługo dostaną porcję nowej muzyki!

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-09-14 20:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Seria książek „To nie jest hip-hop. Rozmowy” już na stałe wpisała się w krajobraz rodzimej sceny rapowej. Po sukcesie trzech pierwszych części, pod koniec października na rynku ukaże się czwarty tom bezprecedensowej publikacji z obszernymi wywiadami. Przedsprzedaż wystartowała tydzień temu, a dziś został ogłoszony pierwszy rozmówca – Małpa.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-08-01 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Małpa przyzwyczaił nas do tego, że nową muzykę publikuje dość rzadko, zawsze jednak przelewa na tracki całego siebie i mnóstwo szczerych emocji. Przed "Blur" przerwa była ponad 3-letnia, jednak wygląda na to, że nowy materiał dostaniemy trochę szybciej...

Tagi:
dodano: 2020-05-20 18:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 2)
Białas, Eldo, Grubson

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie a zebrana suma zbliża się do 3 000 000 zł. Skoro beef możemy uznać za wygrany, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Po pozytywnych, oldschoolowych, newschoolowych i podziemnych zwrotkach, czas na nagrania o charakterze społecznym.

dodano: 2020-05-12 23:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Kolejny dzień pod znakiem powrotów i muzycznych zaskoczeń. Usłyszeliśmy Małpę, Jokę (Kaliber 44), Pono, Żółfia (Fenomen) Rovera, Bleiza, Jeżozwierza czy Kabe, spoza rapu natomiast zaprezentowali się Kayah, Wojciech Mann czy niepodrabialne duo Artur Barciś & Cezary Żak jako "Kanalersi".

dodano: 2019-03-07 09:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Po bardzo oszczędnym styczniu polski rap zaczyna się rozkręcać... Luty to już kilka bardzo mocnych pozycji, które przyniosły nam wiele emocji i wiele dobrej muzyki - a kto Waszym zdaniem przynióśł najwięcej?

Na wskazanie swojego numeru 1 macie równo tydzień i już w przyszły piątek poznamy płytę miesiąca zdaniem czytelników Popkillera!

Strony