Illa J

Illa J

video
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-09-05 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jeszcze w tym roku mamy otrzymać pośmiertny album członka A Tribe Called Quest, Phife Dawga. Póki co dostajemy nowy klip, w którym gościnnie pojawiają się Redman i Illa J, a całość aż kipi soulfulowym, relaksacyjnym vibem spod szyldu ATCQ.

kategorie:
dodano: 2017-07-03 12:16 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Trzeci album młodszego brata J Dilli, wydany nakładem Jakarta Records.

Tagi:
video
kategorie: Audio, News, R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2017-07-02 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

To wykręcone, że to pierwszy singiel w mojej karierze, w którym w ogóle nie ma partii, gdzie rapuję. Tak długo chciałem to zrobić. Calvin pozamiatał muzycznie, a wisienką na torcie jest to, że dom, przed którym siedzę w teledysku to naprawdę dom, do którego moi rodzice mnie zabrali jak się urodziłem. To dom w najbardziej dosłownym znaczeniu, a dodatkowo otaczają mnie rodzina, siostrzenice i kuzyni. Co więcej, na swój sposób pokazuję tutaj, że teraz to ja jestem głową rodziny, skoro nie ma już z nami fizycznie mojego ojcia i brata. Reprezentuję ich obu. - opowiada Illa J, a my gorąco zachęcamy do sprawdzenia klipu do głównego singla, jak i całej płyty "Home", która ukazała się nakładem Jakarta Records w ostatni piątek, 30 czerwca. Odsłuch całości w rozwinięciu.

dodano: 2016-02-21 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jako idealne dopełnienie Dilla Month, miesiąca, w którym celebrujemy życie i twórczość J Dilli, mamy dla was nasz obszerny, prawie półgodzinny videowywiad z przesympatycznym i wszechstronnie utalentowanym, młodszym bratem legendy z Detroit. John Yancey - MC, wokalista, producent i multiinstrumentalista, to jeden z najlepszych rozmówców, jakich można sobie wymarzyć. Z wiecznie uśmiechniętym, zarażającym pozytywną energią muzykiem porozmawialiśmy m.in. o drugim solowym albumie "Illa J" i jego znaczeniu dla kariery członka Yancey Boys, współpracy z O.S.T.R.'em, wychowaniu w nieustannie tętniącym muzyką domu Yancey'ów, pierwszej sesji, na której nastoletni Illa J zarapował przed bratem, współpracy z Commonem czy naukach, które pobrał przebywając w trasie i studiu ze Slum Village.

Usłyszycie również wspomnienia sesji, którymi Jay Dee był najbardziej podekscytowany, dowiecie się czemu na okłace "Illa J" widnieje tylko połowa twarzy autora, co sądzi on o wydanym w zeszłym roku "Dillatronic", czy wciąż pozostało wiele niepublikowanych nagrań J Dilli oraz czy Dilla za życia czuł się doceniony jako artysta w przemyśle muzycznym i przez fanów.

dodano: 2016-02-14 18:40 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Niewielu producentów hip-hopowych w historii potrafiło zawrzeć w swoich podkładach aż tak ogromną dawkę ciepła, subtelności i miłości co James Dewitt Yancey. Z okazji ogólnoświatowego Święta Zakochanych postanowiłem zrobić subiektywny przelot przez całą dyskografię Jay Dee i wybrać 14 numerów, osadzonych w tematyce miłosnej - pamiętajmy, że Dilla oprócz współpracy z Busta Rhymesem, A Tribe Called Quest czy De La Soul nagrywał też bowiem z masą artystów r&b/soul z najwyższej półki, także było z czego wybierać.

Dla osób wciąż szukających swojej drugiej połówki - nie przestraszcie się, poniższy zestaw perełek od genialnego producenta z Detroit nadaje się do konsumpcji nie tylko dziś, nie tylko przy świecach i romantycznej kolacji, to po prostu kawał kapitalnej, płynącej z głębi serca muzyki. Let the music play!

dodano: 2016-02-13 17:30 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Kilka dni temu minęło okrągłe 10 lat od tragicznej śmierci śp. J. Dilli, jednego z najbardziej utalentowanych hip-hopowych producentów. Aby upamiętnić dorobek Jay Dee, raper i producent Illa J (prywatnie brat Dilli) opublikował video, na którym freestyle'uje prosto z ulicy nazwanej na cześć autora nieśmiertelnych "Pączków", znajdującej się we franckuskim Montpellier. A już za kilka dni na naszym portalu pojawi się obszerny wywiad z młodszym z braci Yancey, podczas którego nie omieszkaliśmy wnikliwie wypytać o  legendarnego beatmakera. Stay tuned!

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-01-24 15:33 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już dziś wieczorem w warszawskim klubie 55 zagra Illa J - wszechstronnie utalentowany MC, wokalista i producent, młodszy brat genialnego J Dilli, kontynuujący od 2008 r. dziedzictwo Jay Dee w ramach zarówno Yancey Boys wspólnie z Frankiem Nittem, jak i Slum Village, a obecnie w pełni solowo.

Artysta obecnie promuje wydany w zeszłym roku drugi solowy album "Illa J", ale jako, że miesiąc luty (Dilla Month), na który przypadają zarówno data urodzin (7 luty), jak i śmierci (10 luty) autora "Donuts", jest tuż za rogiem, warszawskie show będzie zarazem wyjątkowym tributem, hołdem złożonym Jay Dee. Nie zabraknie więc zarówno świeżutkiej muzyki od 29-latka z Detroit, jak i porcji nieśmiertelnych klasyków.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-01-13 00:51 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Illa J - wszechstronnie utalentowany MC, wokalista i producent, młodszy brat genialnego J Dilli, kontynuujący od 2008 r. dziedzictwo Jay Dee w ramach zarówno Yancey Boys wspólnie z Frankiem Nittem, jak i Slum Village, a obecnie w pełni solowo - już w następną niedzielę 24 stycznia zagra w Warszawie!

Artysta obecnie promuje wydany w zeszłym roku drugi solowy album "Illa J", ale jako, że miesiąc luty (Dilla Month), na który przypadają zarówno data urodzin (7 luty), jak i śmierci (10 luty) autora "Donuts", jest tuż za rogiem, warszawskie show będzie zarazem wyjątkowym tributem, hołdem złożonym Jay Dee. Nie zabraknie więc zarówno świeżutkiej muzyki od 29-latka z Detroit, jak i porcji nieśmiertelnych klasyków.

video dnia
dodano: 2015-06-03 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już za dwa tygodnie, 16 czerwca, na półki sklepowe trafi ósmy album w dorobku Slum Village, zatytułowany "Yes". Ostatni członek oryginalnego składu tria z Detroit T3, wspierany obecnie przez producenta Young RJ oraz rzeszę gości takich jak młodszy brat J Dilli Illa J, kontynuuje dziedzictwo zespołu i muszę przyznać, że nagrane na bicie Jay Dee i współprodukowane przez Young RJ'a "Expressive" brzmi świetnie. Przyjemnie bujający, słoneczny track zobrazowano równie letnim i wyluzowanym teledyskiem. Dodatkowo na "Yes" pojawią się m.in. De La Soul, Bilal czy Jon Connor, a pełną tracklistę, okładkę jak i teledysk możecie sprawdzić w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2015-06-02 20:06 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Ósmy krążek w dorobku Slum Village, obecnie występującego w składzie T3 & Young RJ. Duet wsparli tym razem m.in. młodszy brat J Dilli Illa J, Bilal, De La Soul, BJ The Chicago Kid, Phife Dawg czy Jon Connor.

dodano: 2013-08-05 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Yancey Boys "The Fisherman" produced by J Dilla (feat. Vice, Detroit Serious, J Rocc)

Illa J w swojej misji promowania i upamiętniania legendy wielkiego brata - J Dilli, staje się coraz bardziej pracowity. Co prawda nowy album Slum Village formalnie ma niewiele wspólnego z członkiem The Ummah, ale Young RJ'a który wyprodukował całość nawet nie trzeba pytać o inspiracje - są wystarczająco czytelne. Następnym planem wydawniczym jest kolejny krążek Yancey Boys, w całości oparty o niepublikowane bity Jaya Dee. "Sunset Blvd" ukaże się 17 września nakładem Delicious Vinyl. Sprawdźcie singiel.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-20 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Slum Village to zespół, który powstał we wczesnych latach 90. założony przez trzech przyjąciół z Detroit w stanie Michigan - T3, Jay'a Dee i Baatina. Z pierwotnego składu w SV pozostał tylko T3. Jak wiemy J Dilla zmarł w 2006 roku, a Baatin trzy lata później. Skład zespołu wielokrotnie ewoluował, przez chwilę o jego lirycznej sile stanowił niezwykle utalentowany Elzhi, za produkcję odpowiadał świetnie kontynuujący drogą Dilli duet producencki BR Gunna, który tworzyli Black Milk i Young RJ. Ten ostatni, na nowych projektach stał się oficjalnym członkiem zespołu, a za mikorofonem oprócz T3 stanął ktoś dla kogo SV to więcej niż zespół, bo wychowywał się obserwując jak powstawały ich kolejne materiały - Illa J, rodzony brat Jaya Dee.

Zgodnie z zapowiedziami po mixtape'ie "Dirty Slums 2" zespół wziął się za pracę nad nowym oficjalnym materiałem zatytułowanym "Evolution". Obok widzicie kapitalną w mojej opinii okładkę materiału, w rozwinięciu natomiast znajdziecie pełne info, włącznie z tracklistą, featuringami, production credits i... odsłuchem całości.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-01-29 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Po premierze teledysku liczba osób czekających na nowy mixtape Slum Village wzrosła jeszcze bardziej i nie ma co się dziwić. Zespół, który w swojej historii tak często się przegrupowywał i zmieniał skład wydaje się być tak silny, jak nie był naprawdę od dawna. T3 jest jedynym członkiem z pierwotnego składu. Kuloodporny wielkolud, którego nie da się zniszczyć. Z pomocą przychodzą mu rodzony brat J Dilli - Illa J oraz doskonale znany z tworzonego z Black Milkiem producenckiego duetu B.R. Gunna - Young RJ, który na dodatek umie też rapować. To wszystko ładnie zaprezentowane przez DJ'a Mick Boogie. Na co czekacie? Nowy mixtape SV w rozwinięciu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-01-14 18:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Slum Village - Decadence / How It Feel ft. Guilty Simpson

29 stycznia ukaże się nowy mixtape Slum Village. Zespół po stracie J Dilli, a potem Baatina ulegał wielokrotnym zmianom w składzie. W tej chwili tworzą go T3, Young RJ i Illa J. Powyżej znajdziecie teledysk do dwóch numerów "Decadence" i "How It Feel". Gościnnie w teledysku udzielił się Guilty Simpson. Obydwa numery zwracają uwagę kapitalnymi podkładami, które z miejsca koncentrują naszą uwagę. Hostowany przez DJ'a Mick Boogie mixtape będzie nosił tytuł "Dirty Slums 2".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-02-09 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)
Czasem mam wrażenie, że T3 ze Slum Village, chyba rozbił lustro i trwa jego siedem lat nieszczęścia. Najpierw grupa straciła jednego z członków założycieli czyli Dillę, potem drugiego czyli Baatina, potem odszedł jeszcze Elzhi, a rozstanie nie odbyło się chyba w najlepszej atmosferze... Przed premierą ostatniego "Villa Manifesto" T3 mówił, że będzie to ostatni album Slum Village. Chyba jednak zmienił zdanie.

No dobra... Ale jak niby ma zamiar pociągnąć on legendę skoro nawet z ostatniej składu grupy został on sam? Pojawiły się jednak dwie postaci, które mogę mu pomóc. I nie są to byle jakie postacie.