Supastition

Supastition

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-20 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Co może się wydarzyć, kiedy jeden bardzo błyskotliwy tekściarz namiętnie słucha nagrań innego niezwykle kreatywnego MC? W tym przypadku mowa o reprezentującym Północną Karolinę Supastitionie, któryw ostatnim czasie nie mógł przestać słuchać i analizować rymów znanego z bujnej wyobraźni i niecodziennej elokwencji Ghostface Killah.

Rezultatem tej fascynacji jest numer "Thanks, Ghost", inspirowany twórczością charyzmatycznego członka Wu-Tang Clanu, w którym Supa opowiada kilka zabawnych historii, które przydarzyły mu się - o, ironio - podczas gdy słuchał nagrań Killaha...

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Recenzje
dodano: 2015-06-08 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Ten rok jest niesamowity - Lupe, Kendrick, Oddisee, a teraz kolejny z moich ulubionych tekściarzy w amerykańskim rapie, wywodzący się z Północnej Karoliny Supastition zaatakował po ponad roku przerwy nowym albumem. Raper, który po wydaniu albumu "Splitting Image" w 2009 r. jako Kam Moye zniknął na cztery lata ze sceny i poświęcił się życiu rodzinnemu, postanowił kilka lat temu powrócić do muzyki wspaniałym projektem "Blackboard", ale na swoich warunkach - teraz tworzy, kiedy chce, co chce i nikt nie dyktuje mu warunków. Dzięki temu lojalna międzynarodowa rzesza fanów lirycznego wymiatacza z Greenville znów regularnie dostaje wartościowy rap, w którym MC nieskrępowanie porusza wszystkie leżące mu na sercu sprawy.

Spit with the speed of Usain Bolt, they ask if you've changed?
No. This ain't no 2 Chainz flow,

No this is more like a 36 Chamber Wu-Tang quote,
Young reckless LL with a new Kangol!

Swoim najnowszym wydawnictwem Supa nie zamierza podbijać rynku muzycznego ani eksperymentować z trendami w nadziei na stworzenie viralowego hitu. Zamiast tego MC postanowił podać nam na tacy to, z czego jest znany, swoisty "złoty standard". Co z tego wyszło?

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-06-04 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 8)

Niezawodny Supastition, znany też jako Kam Moye, powraca po ponad roku przerwy z nowym solowym albumem. Poprzednie dwa wydawnictwa rapera z Północnej Karoliny, EPki "Blackboard" i "Honest Living" trzymały bardzo wysoki poziom i niejednokrotnie wracały u mnie na głośnik.

Na 10-kawałkowym projekcie "Gold Standard" artystę wsparli m.in. Kenn Starr, Boog Brown i Audessey. Oficjalny odsłuch całości w rozwinięciu, a już na dniach możecie spodziewać się naszej recenzji.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-21 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny dzień, kolejny Drive By... Dziś mamy dla was nowe numery od takich legend jak Big Daddy Kane, Erick Sermon czy Black Moon, nowy track znanej i lubianej ekipy z Kentucky Nappy Roots, a także wyprodukowany przez Black Milka trzeci singiel z nadchodzącego "Square One" Kenn Starra, z gościnnym udziałem Wordswortha z eMC i Supastitiona. Gotowi?

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-01-12 17:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Na wstępie od razu przyznam, że SoulPete’a kojarzyłem wcześniej, znałem pojedyncze produkcje i wiedziałem, że spodziewać się można klimatów twardo stąpających po zadymionych ulicach Motor City… ale to tyle. Nie znałem w całości jego projektów nagranych z rodzimymi MC’s znad Wisły, nie traktowałem „SoulRaw” jako przede wszystkim pokazu stylu gospodarza – w dużej mierze do sprawdzenia zmusiła mnie tracklista i featuringi. Dlaczego? Jako gość wychowany na amerykańskim rapie i wciąż słuchający przeważnie artystów zza Oceanu, widząc obok siebie takie ksywki jak Oddisee, Blu, Supastition, Smif N Wessun czy Hezekiah, wiedziałem, że nie mogę tego przegapić.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-12 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Supastition - Nothing Like It (Official Music Video)

Supastition to MC znany z poruszania poważnych, życiowych tematów i przedstawiania ich w sposób bardzo przyziemny, a zarazem spostrzegawczy. W najnowszym singlu z wydanej w lutym EPki "Honest Living" Supa zostawia jednak na moment codzienne rozterki, aby wyrazić wdzięczność i podziękować Bogu za dobre życie, dobre czasy i dobre zdrowie. Świetny, pozytywny numer z ważnym przesłaniem. Ain't nothing like it!

It’s just a lovely day

the kind to chase all your troubles away
Sometimes you’ve gotta humble yourself

and give thanks for good life, good times, and good health.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-02-23 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Jeden z najlepszych tekściarzy rodem z Południa Stanów Zjednoczonych - aktywny na scenie od 12 lat Kam Moye aka Supastition w zeszłym roku powrócił po dłuższej przerwie projektem "The Blackboard EP". Teraz MC z Greenville w Północnej Karolinie uderza po raz kolejny, serwując nam na tacy nagraną wspólnie z niemieckim producentem o ksywie Croup EPkę "Honest Living EP". Całość możecie sprawdzić w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-02-20 23:17 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Honest Living EP" to zbiór utworów poświęconych klasie pracującej i luźno inspirowanych podupadającą ekonomią Północnej Karoliny. Inspiracją do stworzenia tych numerów było wyeliminowanie przez stan Połnocnej Karoliny, jako pierwszy, federalnych zasiłków dla bezrobotnych. Wielu ludzi, łącznie z samym MC, dobitnie poczuło efekty tej decyzji.

video
dodano: 2013-08-21 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Supastition - Best Worst Day (Official Music Video)

Pamiętam jak pierwszy (no dobra, drugi) raz usłyszałem "Best Worst Day", wsłuchując się już dokładnie w tekst i wyobrażając sobie sceny, które opisuje Supa... Szczęka na podłodze. Wow. Z pozoru prosty, łatwy do wyjaśnienia koncept, ale wykonanie każe po raz kolejny bić pokłony przed lirycznym asem z Północnej Karoliny. Nie będę zdradzał, o co chodzi. Po prostu włączcie play i wsłuchajcie się w słowa oraz skupcie na idealnie dopasowanym do tekstu klipie. Supa!

PS. Dla wszystkich, którzy weszli w niedźwiedź mode i przespali styczniową premierę ostatniej darmowej EPki Supastitiona "The Blackboard EP", wciąż możecie to nadrobić.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-26 14:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 0)
Supastition

Wow. Na takie informacje zawsze reaguję z radością. Kojarzycie Supastitiona? Pytanie retoryczne. A Stoupe'a? Pewnie też, ale przypomnę- jest to człowiek, który odpowiada za produkcję prawie wszystkich albumów ekipy Jedi Mind Tricks. Ci dwaj Panowie stworzyli duet, który nazwali VESTIGE. Co to w praktyce oznacza? A no kilka (!) albumów, które rozpocznie krążek o nazwie...

dodano: 2013-03-30 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

W dwunastym odcinku przenosimy się za Ocean, prezentując wam odpowiedzi mikrofonowego wymiatacza z Północnej Karoliny, wspaniałego tekściarza znanego jako Supastition, a przez pewien okres też Kam Moye. Na początku tego roku Supa powrócił na scenę z impetem po ponad trzyletniej nieobecności, wydając świetną EPkę "The Blackboard EP" z przewodnim singlem "Yada Yada" na bicie Marco Polo. Gotowi poznać Supastitiona z trochę innej strony?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-02-16 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

Po sukcesie zeszłorocznego "SoSoulSynergy EP" lubelski producet nabrał wiatru w żagle. Niebawem światło dzienne ujrzy jego nowy projekt zatytułowany "So(ul) Raw", a jego obsada pokazuje, że chcieć to móc. Pamiętam jak kilka lat temu wymienialiśmy się informacjami na temat Supastition, dziś Supa nagrywa numery na bitach SoulPete'a! Oprócz niego na materiale znajdą się m.in. Blu, autor znakomitego "Hurry Up & Wait" Hezekiah czy członek Lightheaded - Othello. W rozwinięciu znajdziecie promomix materiału. Z tych, których nie słychać w "Raw Snippetach" na materiale usłyszymy m.in. Guilty Simpsona czy Theory Hazit.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-16 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Po premierze klipu do wyprodukowanego przez Marco Polo numeru "Yada Yada" wiadomo było, że niebawem możemy spodziewać się nowego materiału Supastition. Raper z Południowej Karoliny od wielu lat pracuje w undergroundzie, ale nie zyskał dotąd popularności odpowiedniej dla skali jego talentu. Mimo to duży szacunek dla jego rapu formułuje mnóstwo osób w Polsce, gdzie zwolenników Kam Moye jest naprawdę sporo - niech dowodem będzie zamieszanie, które wywołały informacje o niedoszłym koncercie rapera na Mighty Vibes w Częstochowie.

"Blackboard EP" miało być formą podziękowania za to, że fani pozostali przy nim w momencie, kiedy podjął odwracalną na szczęście decyzję o zakończeniu kariery. Materiał wyprodukowali producenci z którym Supa pracował już przy wcześniejszych materiałach - Marco Polo, M-Phazes, Veterano czy DR.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-12-11 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Supastition - Yada Yada (Produced by Marco Polo)

Nie ukrywam, że Supastition to jeden z moich ulubionych undergroundowych raperów, ale jego brak aktywności tak uśpił moją czujność, że wiadomość o nowym teledysku lekko mnie zszokowała. "Yada Yada" to kawałek wyprodukowany przez kanadyjskiego potwora bitmaszyny - Marco Polo. Czyżby zapowiedź nowego LP? Nie mam nic przeciwko.

 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-07-07 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)
Swego czasu miał nawet zagościć w Polsce przy okazji legendarnego Mighty Vibes, potem wydawało się, że była to jedyna okazja, bo jego rapowa kariera chyba powoli dobiega końca. Supastition to raper wyjątkowy - niezwykle uzdolniony, potrafiący budować klimat, dobrze rozumiejący o co chodzi z raperskimi umiejętnościami... Kiedy włączam sobie "Deadline EP" czy "Williams" z Nicolayem myślę, że szkoda by było.

Kam Moye, który od czasu premiery "Splitting Image" nie odzywał się zbyt często, opublikował niedawno swój list do słuchaczy w którym poinformował o kolejnej płycie, którą przygotowuje.