Buckshot

Buckshot

dodano: 2024-04-15 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 1)

Chyba można już oficlanie powiedzieć, że rozpoczął się naprawdę dobry sezon koncertowy dla fanów amerykańskiego rapu - w ten weekend w Warsawie gościło kultowe Slum Village ("Fall in Love" czy "Conant Gardens" na żywo.... Cudowne doświadczenie), niedługo zawita do nas ktoś, kogo śmiało można nazwać już nowym klasykiem - Conway the Machine.... A już jutro, tym razem w Krakowie, zagra kolejna legenda - Buckshot ze składów Black Moon i Boot Camp Clik!

"Hola" - być może zaoponujecie w tym miejscu. "Legenda ten, legenda tamten, wszystkich nazywacie legendami". Zgodzę się, że pojęcia "klasyk"/"legenda" są używane nadzwyczaj często, nierzadko nawet na wyrost - jednak w przypadku Buckshota w stu procentach uważam, że okreslenie "legenda" pasuje do niego jak ulał - a jego występ na żywo to coś, co trzeba zobaczyć. Oto 5 argumentów na poparcie mojej tezy.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2024-03-23 16:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 4)

Bombing Rap Attack nie zwalnia tempa i po świetnym koncercie Geniusa i Phunky Nomads atakuje (nomen omen) z kolejnym zacnym koncertowym strzałem - 16 kwietnia w krakowskim klubie Poczta Główna zagra bowiem reprezentant kultowych ekip Black Moon i Boot Camp Clik, Buckshot!

wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-06-15 17:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Piękne wieści dla fanów brzmienia spod szyldu Boot Camp Clik - kultowa formacja Black Moon, autorzy jednego z większych nowojorskich klasyków pierwszej połowy lat '90 ("Enta Da Stage") wraca z nowym klipem. I to pierwszym od - bagatela - 16 lat!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-09-13 19:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Dzisiaj przypada kolejna rocznica śmierci Tupac'a Shakur'a. To już 19 lat odkąd 'Pac zmarł w szpitalu University Medical Center w Las Vegas w wyniku ran postrzałowych odniesionych tydzień wcześniej z rąk nieznanych sprawców... jako że w tym roku wpadła nam o tym czasie dodatkowo mini-trasa Smif-N-Wessun po kraju, postanowiłem wykorzystać ten fakt, prezentując jeden ze wspólnych kawałków jaki Tek i Steele nagrali z Shakur'em latem 1996 roku, podczas tygodniowego pobytu w Los Angeles.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-21 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny dzień, kolejny Drive By... Dziś mamy dla was nowe numery od takich legend jak Big Daddy Kane, Erick Sermon czy Black Moon, nowy track znanej i lubianej ekipy z Kentucky Nappy Roots, a także wyprodukowany przez Black Milka trzeci singiel z nadchodzącego "Square One" Kenn Starra, z gościnnym udziałem Wordswortha z eMC i Supastitiona. Gotowi?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-10-02 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pewnego sierpniowego dnia 2008 r. jeden z najbardziej wpływowych dziennikarzy rapowych na Wschodnim Wybrzeżu, pracujący w słynnej rozgłośni radiowej Hot97 Peter Rosenberg spotkał się w Nowym Jorku z młodym kotem z D.C. - Oddisee, i z pomocą kilku innych artystów w ciągu jednego dnia stworzyli EPkę "A Rosenberg Oddisee".

Proces powstawania projektu wyglądął ponoć następująco - Rosenberg dzwonił kolejno do różnych artystów mieszkających w Big Apple, i ktokolwiek odebrał i zgodził się wbić do studia, pisał swoje zwrotki pod bity Oddisee na miejscu i od razu je nagrywał. W rezultacie na spontanicznym EP pojawili się m.in. Lil' Fame (M.O.P.), Saigon, Buckshot, Skyzoo, Torae i The Kid Daytona. Całość do sprawdzenia w rozwinięciu.

dodano: 2013-06-19 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

DJ Evil Dee cypher feat. Talib Kweli, Buckshot, Joey Bada$$ & more - Boiler Room NY Rap Life

Na początek dnia mały prezent dla tych, którzy pamiętają skąd wziął się rap. Kozacki cypher prosto z Brooklynu zorganizowany przez DJ'a Evil Dee z Da Beatminerz w którym mikrofon wpada w ręce pokoleniowego przekroju dzielnicy. Z jednej strony Buckshot i Steele z Boot Camp Click, z drugiej Joey Bada$$ i Kirk Knight z Pro Era. Gdzieś pośrodku Talib Kweli i Skyzoo. Wszyscy mają coś do zaprezentowania.

recenzja
dodano: 2013-03-08 18:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Kariera Spike'a Lee jest naprawdę przebogata, a tydzień to zdecydowanie za mało, żeby zaznajomić was z jego twórczością. Tym bardziej, że Spike swoje zasługi notował nie tylko na polu reżyserii czy scenariusza, ale także produkcji. W filmie "New Jersey Drive" jest executive producerem, zresztą jego rękę w efekcie końcowym dostrzeże każdy kto zna charakterystyczne zagrywki z jego innych filmów. Jak widzicie jednak przede wszystkim skupimy się na przepotężnym soundtracku, zdecydowanie najlepszym jaki słyszałem w życiu, dwucześciowym wydawnictwie na którym pojawia się cała plejada gwiazd tworząc z dwóch krążków swoiste "the best of '95 hip-hop".

Kiedy ktoś kojarzy fakty, połączy czas powstania materiału z ksywkami zrozumie o co chodzi. Fanom rapu nie muszę tłumaczyć w jakiej formie w tamtym czasie byli Notorious B.I.G., Jeru The Damaja, Boot Camp Click, Redman, Naughty By Nature, Queen Latifah, Pharoahe Monch, O.C., Heavy D czy Lords Of The Underground. Wszyscy z wyżej wymienionych pojawiają się na soundtracku, a to może połowa tego co na nim znajdziecie.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-11-23 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Premiery dwóch albumów wyprodukowanych przez 9th Wondera zbiegły się w czasie. Praktycznie jednocześnie otrzymaliśmy czwarty, i jak twierdzą autorzy ostatni krążek z Mursem, z którym 9th pracuje od 2004 i trzeci album z Buckshotem z którym zaczął pracować rok później przy okazji "Chemistry". Z obydwoma stworzył faktyczne duety MC/producent na więcej niż poboczny projekt. Ich wspólne dokonania są jednymi z najważniejszych pozycji w karierze doświadczonego beatmakera.

Czy tak duża ilość muzyki odbiła się na jej jakości czy Wonder dowiódł swojego wielkiego talentu? Czy Murs po średnio udanym projekcie z Fashawnem zebrał się by godnie zakończyć wspólną sagę? Czy Buckshot zbudował odpowiednią formę by godnie kontynuować to co zaczęto na "Chemistry" i "Formula"? Zapraszamy do naszej recenzji.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-18 11:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

9th Wonder w ostatnim czasie miał bardzo dużo pracy, a fakt, że dwa w całości wyprodukowane przez niego projekty wyszły prawie jednocześnie ukazuje to chyba najlepiej. Tuż po premierze "The Solution" - trzeciego wspólnego materiału z Buckshotem z Boot Camp Click, prezentowaliśmy wam numer "What I Gotta Say?". Dziś, żeby zwrócić waszą uwagę na wspólny materiał tych dwóch wyjadaczy (osobiście trochę się zdziwiłem jak zorientowałem się, że 9th ma... 37 lat!), Duck Down Records udostępniło kolejny numer zatytułowany "Crazy".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-15 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Mógłbym przygotować dla was typowy news dotyczący premiery nowego krążka Buckshota i 9th Wondera. Że wydaje Duck Down, że gościnnie pojawi się Rapsody, że Wonder zrobił wszystkie bity... Najlepszy sposób, żeby zachęcić was do sprawdzenia materiału znaleźli jednak sami autorzy - przygotowali film ze studio w którym producent z Północnej Karoliny pokazuje jak powstają jego bity, a Buckshot dorzuca swoje 5 groszy.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-11-08 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

13 listopada światło dzienne ujrzy trzeci wspólny album jednego z filarów Boot Camp Click, współzałożyciela nie tylko Black Moon, ale również całego Duck Down Records - Buckshota z producentem z Północnej Karoliny, który odpowiadał za muzykę dla takich osób jak Jay-Z, Destiny's Child, Murs, David Banner, Little Brother i wielu wielu innych. Na trzeci album czekaliśmy najdłużej. Najpierw "Chemistry" w 2005, potem świetna "Formula" w 2008, a w 2012 dostaniemy "Solution", które sądząc po czasie pozostałym do premiery, pewnie jest już gotowe.

W rozwinięciu znajdziecie kawałek, który autorzy udostępnili na swoim profilu w soundcloudzie. "What I Gotta Say" wskazuje na to, że duet ma zamiar zwieńczyć swoją trylogię z klasą.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-04-28 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Słuchając sobie starych nagrań Street Smartz, zawsze zastanawiam się jak to możliwe, że taki kocur jak F.T., który w połowie lat 90. kopał dupę większości konkurencji w NYC, nigdy nie zaistniał na dobre w świadomości słuchaczy. Gość, który łączył formę z treścią na poziomie osiągalnym dla garstki, na dodatek mając za sobą szacunek ulic swojego miasta, ostatnio coraz częściej daje o sobie znać.

Niedawno światło dzienne ujrzał jego nowy mixtape zatytułowany "Brooklyn Beast", a na nim numery z takimi graczami jak Fat Joe, M.O.P., Pharoahe Monch, Buckshot, Sean Price. Na produkcji chociażby Alchemist, Just Blaze czy Buckwild.