Keith Murray

Keith Murray

wydarzenie
dodano: 2014-11-23 14:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Niepodrabialny stylowiec, posiadacz ciętego flow, kąsającego bity od 20 lat, członek Def Squadu, razem z Redmanem i Erickiem Sermonem... Keith Murray, który dwa lata temu gościł na naszych poznańskich urodzinach, ponownie pojawi się w Polsce, by rozkręcić gorący melanż w Katowicach!

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Freestyle, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-20 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Dwie charakterne nowojorskie legendy zmierzą się w bitewnej formule? Chciałbym to zobaczyć. Reprezentant Def Squadu i członek Onyxu będą gwiazdami kolejnego "Super Star Battle", które odbędzie się 28 września w Nowym Jorku w ramach imprezy New World Order II.

recenzja
dodano: 2013-05-03 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Już w 1993 roku Frankie Cutlass pokazał, że latynosi potrafią produkować hip-hop w najlepszej formie. Udało mu się wypromować pierwszy hit zatytułowany "Puerto Rico", ale to drugi album niesamowitego talentu pochodzącego ze Spanish Harlem w Wielkim Jabłku jest najlepszym dokonaniem w jego dyskografii.

Nie tylko ze względu na obsadę, która oprócz Evil Twins mieści na jednym krążku takich mistrzów stylu jak Kool G Rap, Mobb Deep, M.O.P., Fat Joe, Big Daddy Kane, Smif-N-Wessun, Redman czy Heltah Skeltah. Bardziej ze względu na to, że podkłady znajdujące się na tym krążku są jasnym sygnałem - "tak, jestem tym koleżką, którego słuchają nowojorscy latynosi i potrafię robić kawałki specjalnie dla nich, ale potrafię też robić kawałki dla każdego kto kocha prawdziwy rap". W ten sposób powstała historia, bo "Politics & Bullshit" z 1997 roku jest pełne kawałków olbrzymiego kalibru, collabos, które są unikatowymi połączeniami i bitów, które sprawią, że musisz ustawić bas i dać głośniej.

recenzja
dodano: 2013-03-08 18:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Kariera Spike'a Lee jest naprawdę przebogata, a tydzień to zdecydowanie za mało, żeby zaznajomić was z jego twórczością. Tym bardziej, że Spike swoje zasługi notował nie tylko na polu reżyserii czy scenariusza, ale także produkcji. W filmie "New Jersey Drive" jest executive producerem, zresztą jego rękę w efekcie końcowym dostrzeże każdy kto zna charakterystyczne zagrywki z jego innych filmów. Jak widzicie jednak przede wszystkim skupimy się na przepotężnym soundtracku, zdecydowanie najlepszym jaki słyszałem w życiu, dwucześciowym wydawnictwie na którym pojawia się cała plejada gwiazd tworząc z dwóch krążków swoiste "the best of '95 hip-hop".

Kiedy ktoś kojarzy fakty, połączy czas powstania materiału z ksywkami zrozumie o co chodzi. Fanom rapu nie muszę tłumaczyć w jakiej formie w tamtym czasie byli Notorious B.I.G., Jeru The Damaja, Boot Camp Click, Redman, Naughty By Nature, Queen Latifah, Pharoahe Monch, O.C., Heavy D czy Lords Of The Underground. Wszyscy z wyżej wymienionych pojawiają się na soundtracku, a to może połowa tego co na nim znajdziecie.

dodano: 2013-01-01 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Działo się, oj działo w tym 2012... Zamiast rozpisywać się w obszernym podsumowaniu popkillerowej działalności postanowiliśmy przygotować dla Was mały fotograficzny przelot przez ważniejsze dla nas momenty w tym roku. Roku, w którym odwiedziło nas ponad milion unikalnych użytkowników, dając 10 milionów odsłon - dzięki! Na 2013 mamy sporo postanowień związanych z działaniem Popkillera - o rzeczach niezrealizowanych nigdy nie lubimy mówić, ale pierwsze postanowienie jest takie, by w tym tygodniu na 100% dać Wam w końcu zaległe wyniki wielkiego urodzinowego konkursu i więcej nie zanotować takiej obsuwy w żadnej kwestii. A na razie - miłego oglądania!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-05-02 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)
Już za miesiąc (31 maja) do słuchaczy trafi oczekiwane i odwlekane dzieło dwóch mikrofonowych wariatów. Canibus i Murray to nieprzewidywalni stylowcy, dysponujący ciętym flow i nie mniej ciętym językiem.

Czego poza nietuzinkowym tytułem możemy spodziewać się po płycie "In Gods We Trust, Crush Microphones To Dust" wydanej jako UnderGods?