Notorious B.I.G.

Notorious B.I.G.

video
dodano: 2018-11-12 18:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wczorajsze Święto sprawiło, że przesunęliśmy kolejny odcinek serii "Popkiller sam w NY" na poNYedziałek - jesteśmy już jednak i mamy dla Was drugi vlog, do tego jeden z najciekawszych i najbardziej korzennych! Tym razem udajemy się bowiem śladami obecnych w całym Nowym Jorku murali poświęconych hip-hopowym legendom. Zaczynamy tuż obok miejsca, gdzie zatrzymaliśmy się w NY - kilkuminutowy spacer zaprowadził nas bowiem na róg, na którym pierwsze rapowe kroki stawiał 17-letni Notorious B.I.G! Na naszej trasie nie zabrakło też Harlemu i Bronksu...

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-09 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Jak donosi ScreenDaily, wytwórnia filmowa Good Films zamierza wyprodukować film "LAbyrinth" - ekranizację książki Randalla Sullivana, opowiadającej o śledztwie nad zabójstwami 2Paca i Biggiego.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-07-13 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

VH1 Hip Hop Honors to impreza, na której młodzi raperzy wykonują klasyczne numery dla oddania hołdu legendom. Najnowsza edycja przyniosła nie lada zamieszanie, bowiem Rich Homie Quan dostając możliwość nawinięcia "Get Money" z repertuaru Notoriousa B.I.G. wraz z Lil Kim pomylił tekst, za co został ostro zjechany przez całe nowojorskie środowisko hip-hopowe. Joey Bada$$ powiedział wręcz, że ta pomyłka reprezentuje wszystko co złe w dzisiejszej kulturze hip-hopowej.

Teraz Quan postanowił odnieść się do całej sytuacji i przeprosić wszystkich.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-11 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Przedwczoraj minęło dokładnie 19 lat, odkąd nie ma już nami jednego z najbardziej szanowanych amerykańskich raperów, Christophera Wallace'a aka The Notoriousa B.I.G. Spuścizna, którą pozostawił po sobie Biggie inspiruje całe rzesze młodych raperów, dogłębnie studiujących klasyczny katalog brooklyńskiej legendy. Jednym z nich jest lider kolektywu Pro Era, młody gniewny Joey Bada$$, który z okazji dziewiętnastej rocznicy śmierci swojego idola, opublikował poświęcony mu numer pt. "Brooklyn's Own".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-02-04 21:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 20)

Mija 20 lat od śmierci 2Paca a echa nadal nie milkną - dziś znów wróciły na nagłówki. Greg Kading, emerytowany oficer LAPD (policja Los Angeles), który dowodził oddziałem specjalnym prowadzącym dochodzenie w sprawie śmierci rapera poinformował publicznie, że w całej sprawie maczał palce Diddy!

dodano: 2016-01-26 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Bardzo ciekawy wykres otrzymaliśmy od połączonych sił PolyGraph i Billboardu. Wskazuje on jak zmieniała się czołówka notowania "Hot Rap Songs" od 1989 do 2015 roku i to wskazuje w formie graficzno-dźwiękowej, tworząc obok wykresu swoisty mix z numerów, które w danym momencie okupowały miejsce pierwsze! Świetny przelot przez historię rapu, od "Me, Myself & I" De La Soul górującego w zestawieniu w czerwcu 1989 po "Trap Queen" Fetty Wapa, zajmującego top w ubiegłym roku.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Rock
dodano: 2016-01-15 20:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 5)

By oddać hołd dwóm zmarłym legendom Terry Urban zaprezentował kapitalny mash up "Biggie Stardust" - połączone w jeden utwór "Dead Wrong" oraz "Moonage Daydream". Komentarz autora "Z dedykacją dla dwóch artystów, którzy mnie wspaniale inspirowali" tłumaczy wszystko... Zapraszamy do odsłuchu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-01-04 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Mimo że od tragicznej śmierci Notoriousa B.I.G. minęło już 18 lat to sytuacja nadal owiana jest tajemnicą, a śledztwo utkwiło w martwym punkcie. Do wszystkiego odniosła się żona Ś.P. Biggiego Smallsa, wokalistka Faith Evans, oskarżając policję oraz dodając, że jej zdaniem przyczyną nie był trwający wówczas beef.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-06-13 17:30 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 11)

W przeciągu swojej krótkiej kariery legenda światowego hip hopu, The Notorious B.I.G. zdążył skonfliktować się z wieloma przedstawicielami branży muzycznej, nie nagrywając jednak przy tym ani jednego bezpośredniego dissu. Tak przynajmniej wydawało się wszystkim aż do wczoraj. Nowe światło na ten temat rzuciła wypowiedź bliskiego współpracownika obozu Bad Boy – Jacoba Yorka, z której dowiadujemy się, że w 1995 roku Biggie zaatakował członka Wu-Tang Clanu, odpowiadając na jego zaczepkę, zarzucającą mu brak oryginalności.

dodano: 2015-03-14 19:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 3)

Nie jest tajemnicą, że muzyczna spuścizna jaką pozostawił po sobie The Notorious B.I.G. ogranicza się zaledwie do kilkudziesięciu utworów. Chociaż Biggie był bardzo mocno zaangażowany w prace nad debiutanckimi albumami Lil’ Kim, Puff Daddy’iego oraz kolektywu Junior M.A.F.I.A., to ilość jego autorskich nagrań wypada bardzo blado porównując ją chociażby do olbrzymiego katalogu Tupaca Shakura. Przez wzgląd na fakt, iż zdecydowana większość numerów Biggiego została już wydana, każdy pojedynczy wyciek niepublikowanych wcześniej piosenek wywołuje w środowisku fanowskim niemałe poruszenie. Ostatnia tego rodzaju sytuacja miała miejsce w 2012 roku, zacznijmy jednak od początku.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-03-12 18:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 3)

Mash-up albumy to coś, co zawsze odbierane jest raczej w formie ciekawostki. Bywa jednak tak, że stanowią one wartościowy dodatek do pierwotnej, oficjalnej dyskografii danego artysty. Wystarczy przytoczyć chociażby "The Grey Album", będący połączeniem twórczości Jaya-Z oraz legendarnego zespołu The Beatles. Nasz artysta tygodnia, czyli nieodżałowany Biggie Smalls to postać, którego wokale zostały zmashupowane już na wiele sposobów. I gdy wydawało się, że wszystko w tej kwestii już wymyślono, Terry Urban postanowił nas zaskoczyć.

To właśnie on zmixował legendarne zwrotki króla Nowego Jorku z produkcjami zyskującej coraz większą światową popularność brytyjskiej wokalistki FKA twigs. Efekt tego połączenia, który swoją premierę miał w 18 rocznicę śmierci rapera, jest naprawdę zdumiewający. Obowiązkowe dla każdego fana Biggiego i ciekawskich, którzy zastanawiali się nad tym jak brzmiałby Biggie w połączeniu z obecnie panującymi trendami w muzyce.

dodano: 2015-03-11 18:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 6)

Dopiero co poznaliśmy tytuł oraz okładkę długo wyczekiwanej płyty Kendricka Lamara, a mamy już dla Was kolejną muzyczną bombę z młodym Kalifornijczykiem w roli głównej. Dwa dni temu K-Dot uczcił pamięć jednego ze swoich idoli szalonym, 7-minutowym freestylem, biorąc na warsztat cztery klasyczne bity Notoriousa!

video
dodano: 2015-03-10 17:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 3)

Swoją wyprawę na szczyt hip-hopowego Mount Everestu Christopher Wallace rozpoczął w 1992 roku, dwa lata przed wydaniem kultowego już „Ready To Die”. Podpisanie kontraktu z wytwórnią Uptown było dla Biggiego spełnieniem najgłębszych marzeń i szansą na ucieczkę od pełnego niebezpieczeństw ulicznego życia. Przyszłość rapera, choć bardzo obiecująca, była jednak niepewna, a każdy nowy dzień przynosił coraz więcej znaków zapytania. Kuszony obietnicą nagrania solowego albumu, będąc przerażonym perspektywą powrotu do więzienia i nie mając wiele do stracenia, Biggie powierzył całe swoje życie w ręce jednego człowieka – Seana Combsa.

dodano: 2015-03-09 19:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 7)

To już osiemnaście lat odkąd nie ma z nami jednego z najlepszych raperów w historii tego gatunku. The Notorious B.I.G. był postacią, dzięki której hip-hop wkroczył na zupełnie inny poziom, zyskując nową jakość i nadzwyczajną świeżość. Jego śmierć była nieodżałowaną stratą dla całego środowiska muzycznego, a skutki tego tragicznego zdarzenia odczuwamy do dziś. Aby godnie uczcić pamięć króla Nowego Jorku, w ciągu tego tygodnia przypomnimy wam jego muzyczne dokonania. Baby, baby!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, R&B
dodano: 2014-11-19 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 8)

Minęła prawie dekada od premiery ostatniego pośmiertnego albumu The Notoriousa B.I.G. Krążek „Duets: The Final Chapter” wydany został w 2005 roku i do dziś pozostaje idealnym przykładem na to jak NIE OBCHODZIĆ SIĘ ze spuścizną zmarłego artysty. Mająca ogromne możliwości wytwórnia Bad Boy wypuściła półprodukt, kiepską składankę utworów, naszpikowaną zwrotkami muzyków, z którymi Biggie nie miał za życia nic wspólnego. Okazuje się jednak, że „Duets” wcale nie było „ostatnim rozdziałem” w pośmiertnej karierze legendy z Brooklynu...

Strony