Johnny Depp detektywem na tropie zabójców B.I.G. i 'Paca?

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-09-09 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Jak donosi ScreenDaily, wytwórnia filmowa Good Films zamierza wyprodukować film "LAbyrinth" - ekranizację książki Randalla Sullivana, opowiadającej o śledztwie nad zabójstwami 2Paca i Biggiego.

Głównym bohaterem książki jest detektyw LAPD Russell Poole, który w końcu lat 90. zajmował się m.in. zabójstwami 2Paca i Notoriousa (hipotezy Poole'a co do śmierci 'Paca są niezwykle interesujące - polecam przeczytać artykuł Jeffa Weissa z VICE - jedną z opisanych przezeń teorii jest "The Russell Poole Theory") Śledztwo Poole'a wykazało ogrom korupcji w policji Los Angeles (dokładnie w oddziale CRASH, stworzonym do walki z gangami) - przeszło to do historii jako tzw. LAPD Rampart scandal. W 1999 roku Poole w geście protestu (nakazano mu zrezygnować ze sprawy Davida Macka, oficera, którego oskarżał o udział w zabójstwie Notoriousa) odszedł ze służby, kontynuując śledztwo na własną rękę. W zeszłym roku, 19 sierpnia, zmarł wskutek ataku serca.

W ekranizacji książki Sullivana w rolę Poole'a ma się wcielić słynny aktor Johnny Depp. Reżyserem filmu jest Brad Furman, mający na swoim koncie m.in. "Prawnika z Lincolna" z Matthew McConaugheyem i film "The Infiltrator" z Bryanem Cranstonem w roli głównej. 

To nie pierwszy raz, gdy na podstawie śledztwa Poole'a powstaje film - Nick Broomfield wykorzystał teorie detektywa jako fundament swojego filmu dokumentalnego "Biggie & Tupac" z 2002 roku. 

Inne szczegóły filmu - obsada, data premiery - nie zostały ujawnione. Co sądzicie o tym projekcie?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>