Ol Dirty Bastard

Ol Dirty Bastard

kategorie:
dodano: 2020-03-27 14:28 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

W tym roku mija dokładnie 25 lat od premiery jednego z najważniejszych krążków w dorobku obozu Wu-Tang. Solowy album Ol Dirty Bastarda - "Return To The 36 Chambers" to niezwykle wyrazisty krążek, którego do dziś słucha się z ogromną przyjemnością. Z tej okazji na serwisach streamingowach pojawiła się specjalna edycja, na nowo zremasterowana, oraz wzbogacona o remixy i instrumentale.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-11-15 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dwa dni temu minęła 14 rocznica śmierci ODB, jednego z największych oryginałów w historii rapu, ultra-oryginalnego członka Wu-Tang Clanu. Jednak my poczekaliśmy ze wspomnieniem dwa dni, do bardziej pozytywnej rocznicy - dziś ODB obchodziłby 50 urodziny.

video
dodano: 2018-11-12 18:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wczorajsze Święto sprawiło, że przesunęliśmy kolejny odcinek serii "Popkiller sam w NY" na poNYedziałek - jesteśmy już jednak i mamy dla Was drugi vlog, do tego jeden z najciekawszych i najbardziej korzennych! Tym razem udajemy się bowiem śladami obecnych w całym Nowym Jorku murali poświęconych hip-hopowym legendom. Zaczynamy tuż obok miejsca, gdzie zatrzymaliśmy się w NY - kilkuminutowy spacer zaprowadził nas bowiem na róg, na którym pierwsze rapowe kroki stawiał 17-letni Notorious B.I.G! Na naszej trasie nie zabrakło też Harlemu i Bronksu...

video
dodano: 2014-11-19 21:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 5)

Poszukiwanie własnej tożsamości artystycznej to w dzisiejszych czasach niezwykle trudne zadanie. Młodzi raperzy rozpoczynający karierę stają przez poważnym wyborem, muszą wykreować własny, oryginalny wizerunek, będący ich wizytówką i czynnikiem przyciągającym uwagę. Nie mogą przy tym przesadnie inspirować się swoimi muzycznymi idolami, co niewątpliwie sprowadziłoby na nich falę krytyki. Takiego zmartwienia nie miał nasz Artysta Tygodnia, Ol’ Dirty Bastard, raper, którego swobodny styl bycia i nieszablonowy image wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem do naśladowania.

video
dodano: 2014-11-17 20:30 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 3)

Z okazji okrągłej dziesiątej rocznicy śmierci Ol Dirty Bastarda chciałbym dodać coś od siebie o tym znakomitym raperze. Nie powiem - jestem jego fanem. Dla mnie jest numerem dwa w Wu-Tangu, zaraz po Ghostface. Zastanawiając się, o czym tu napisać, wiedziałem w której kategorii umiejscowić swoje rozkminy. Wiedziałem, że będę chciał wygrzebać z czeluści internetu któryś jego klip. Na początku pomyślałem o „Got Your Money” z gościnnym występem Kelis i na jednym z najlepszych bitów made by The Neptunes. Stwierdziłem jednak, że poszukam dalej. Potem pomyślałem o „Brooklyn Zoo”, ale również zrezygnowałem. Tak skończyłem na klasycznym „Shimmy shimmy ya”.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-12-26 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Wyobrażacie sobie takie collabo, w którym swoje style skrzyżowaliby Ol Dirty Bastard, Big Pun i Eazy-E? Niesamowity ładunek charyzmy i stylowej różnorodności. Takiej kooperacji niestety się nie doczekaliśmy, ale teraz wspólny numer... wypuścili synowie trzech zmarłych przedwcześnie legend.