"Notorious nagrał diss na Raekwona” - zaskakujące wyznanie producenta z kręgu Bad Boy

W przeciągu swojej krótkiej kariery legenda światowego hip hopu, The Notorious B.I.G. zdążył skonfliktować się z wieloma przedstawicielami branży muzycznej, nie nagrywając jednak przy tym ani jednego bezpośredniego dissu. Tak przynajmniej wydawało się wszystkim aż do wczoraj. Nowe światło na ten temat rzuciła wypowiedź bliskiego współpracownika obozu Bad Boy – Jacoba Yorka, z której dowiadujemy się, że w 1995 roku Biggie zaatakował członka Wu-Tang Clanu, odpowiadając na jego zaczepkę, zarzucającą mu brak oryginalności.

W świeżym wywiadzie dla kanału „Don’t Be Scared” Jacob York przypomniał okoliczności beefu pomiędzy raperami:

„Kiedy Raekwon wydał swój debiutancki album, usłyszeliśmy  wtedy ten przerywnik [„Shark Niggas (Biters)”] i pomyśleliśmy sobie – „O czym on do cholery gada?”. Nikt nie spodziewał się takiej zagrywki. Trafiło to w nas jak piorun z jasnego nieba. Biggie miał na swojej płycie collabo z Method Manem, dlatego na zaczepkę Raekwona zareagowaliśmy w stylu: „Że co?”. Czy kiedykolwiek zdaliście sobie sprawę z tego, że BIG nigdy nie wypuścił swojej odpowiedzi? Nagrał jednak swój diss, wyrzucił z siebie całą złość, a po wszystkim poprosił mnie, abym skasował całe nagranie. Musiał po prostu wyładować złe emocje, tak jak robi to wielu innych MC’s. Oczyścił z nich swoją głowę i powiedział: „Jacob, skasuj to. Upewnij się, że ten numer zniknie”. Biggie dał wtedy czadu. Nie twierdzę, że pojechał po całym Wu-Tang Clanie, ale ten kawałek naprawdę przyniósł mu dużą, psychiczną ulgę.”

W dalszej części wywiadu York opowiedział m.in. o czasach, gdy Biggie namiętnie słuchał albumu „Southernplayalisticadillacmuzik” duetu Outkast oraz zdradził, że wbrew obiegowej opinii, Notorious nigdy nie pisał teksów dla Lil’ Kim.

Cała rozmowa do sprawdzenia poniżej:

 

jacek3
witam prosze o przetlumaczenie wywiadu dla polskich sluchaczy pozdrawiam
dd
Zgadzam się, zresztą jest trochę wywiadów, które są warte bycia po polsku, zastanówcie się nad nowym działem.
Stanisław
Bez kitu. Tj bardzo dobry pomysł z tłumaczeniem wywiadów na PL :) powodzenia! :)
EMEUDE
Trochę tchórzliwe zachowanie Notoriousa B.I.G. - później i tak atakował The Chef'a na Life After Death, oczywiście nie bezpośrednio jak to Biggie.
Malia Obama
sadzisz, ze atakowanie poprzez brak posredniosci bylo chujowe czy tez nie? bo nie rozumiem. jesli chujowe to chuj ci w pysk, jesli nie to chwala :D
efil4zaggiw
i chcecie mi powiedziec że on naprawdę to zrobił i usunął ten trak?? Za*ebista szkoda, wiele lat po śmierci wypuszczony nie miał by znaczenia dla jakiegokolwiek beefu.Oczywiście wtedy ten jacob nie mógł o tym wiedzieć , ale że nie pokusił się go zostawić??
eljot_
Jak można słuchać rapu ze Stanów i nie być w stanie ogarnąć wywiadu po angielsku? Domyślacie się treści w tekstach?
do eljot
Dobre słowo - wyłącznie się domyślamy, niektórzy z nas rapu ze stanów słuchają dla samej muzyki i flow raperów. Co nie znaczy, że nie interesuje nas więcej a każdy wywiad zbliża nas do tego.
syn Romana
Dołączam się do prośby powyżej. Proszę o tłumaczenie zagranicznych wywiadów które są ważne dla całego hip hopu. Dziękuję z góry.
$winG
Popieram! To byłaby świetna inicjatywa!!$$
Mateusz Natali

Jasne, że byłaby świetna tylko takie tłumaczenia to naprawdę masa pracy, więc byłoby nam ciężko, szczególnie, że i z tłumaczeniem naszych własnych wywiadów sporo czasu nam schodzi :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>