De La Soul

De La Soul

dodano: 2023-03-06 07:30 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Chcieliście posłuchać klasycznych albumów De La Soul, ale nigdy nie mieliście tych płyt na CD? Teraz w końcu możecie to zrobić, bo sześć wcześniej niedostępnych cyfrowo krążków legendarnej grupy od 3 marca jest do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

Tagi:
dodano: 2023-02-12 23:25 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Dotarła do nas kolejna smutna informacja, tym razem z obozu Native Tongues. Zmarł Trugoy The Dove z kultowego tria De La Soul.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-08-11 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Po 20 latach sporu De La Soul odzyskało pełne prawa do swoich albumów nagranych dla Tommy Boy Records w latach 1989-2001.

Tagi:
video
dodano: 2019-11-21 08:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

A co jeśli lądowanie na Księżycu było tak naprawdę sfingowane i zgrabnie wyreżyserowane na pustyni w Nevadzie? Wśród fanów teorii spiskowych to chyba jedna z najbardziej popularnych. W najnowszym teledysku promującym wydany w ostatni piątek, dwupłytowy album DJ'a Shadowa "Our Pathetic Age", producent i DJ z Kalifornii wspólnie z De La Soul wzięli na warsztat tę ideę, filmując przepełniony chaosem, przezabawny teledysk łączący archiwalne ujęcia ze scenami z humorem wprost z... kosmosu

dodano: 2019-09-22 10:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Już 15 listopada swoją premierę będzie miał najnowszy, dwupłytowy album DJ-a Shadowa, "Our Pathetic Age". Pierwszy krążek będzie składał się z samych instrumentali, natomiast na drugim znajdą się tacy goście jak Nas, Run The Jewels, De La Soul czy Raekwon.

video
dodano: 2019-09-15 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W ostatnich tygodniach wróciliśmy do naszego cyklu "Popkiller sam w NY", a dziś pora na wizytę na nowojorskim Queens u legendy lat 90 i członka kolektywu Native Tongues, zrzeszającego też m.in. A Tribe Called Quest czy De La Soul. W dniu wyjazdu, na trzy godziny przed lotem powrotnym, w drodze na lotnisko rzutem na taśmę udało nam się odwiedzić Dresa z duetu Black Sheep w jego dzielnicy

Zapraszamy więc na krótki spacer i konkretny wywiad, w którym mega sympatyczny i charyzmatyczny MC opowiedział nam m.in. znaczeniu Queens na rapowej mapie NY, swoim ostatnim albumie "Tortured Soul", debiutanckim "A Wolf In Sheep's Clothing", ruchu Native Tongues i energii napędzającej całą ekipę i ich klasyczne nagrania, czy duecie evitaN, który stworzył z Jarobim z A Tribe Called Quest. Dres wyjaśnił też, jak czuje się z tym, że Fatman Scoop wysamplował jego wersy do klubowego hitu "Be Faithful", a także podzielił się też ulubionym wspomnieniem i refleksją o zmarłym trzy lata temu Phife Dawgu, a na koniec zaskoczył nas przemiłą niespodzianką...

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-03-01 17:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 1)

Jeżeli lubicie raz na jakiś czas wrócić do starszych, klasycznych rapowych albumów a Wasze ulubione serwisy streamingowe mają wszystko czego potrzebujecie oprócz płyt De La Soul, to raperzy mają dla Was dobrą wiadomość - ich albumów posłuchacie już niebawem legalnie w cyfrze.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2019-01-20 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Hip-hop też ma swoich Avengersów - w maju Europę odwiedzą trzy kultowe składy wspierane przez prawdopodobnie najlepszego rapowego producenta w historii. Takie combo to coś, co z pewnością wywoła wyprawy fanów z całego Kontynentu...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-04-06 17:20 przez: Marek Adamski (komentarze: 3)

"Gotta Have Rock And Roll", aukcyjna strona wystawiła na sprzedaż rękopis 2Paca, z okresu tworzenia płyty "7 Day Theory", którego teksty ostatecznie nie znalazły się na krążku jako creditsy. We fragmencie padają ostre słowa w stronę m.in. Dr. Dre, Mobb Deep, De La Soul, czy Nasa, ponadto 2Pac obwinia w nim Jacquesa "Haitian Jacka" Agnanta i Waltera "King Tuta" Johnsona o strzelaninę studiu nagraniowym Quad w 1994 roku. Cały tekst w rozwinięciu.

dodano: 2016-09-07 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Pięknie patrzy się na przykłady podważające "jedynie słuszne" kierunki. De La Soul na swój nowy album cały budżet (600 000$) zebrali od fanów w kampanii crowdfundingowej, wydali go w pełni niezależnie i wrócili po 12 latach przerwy. Efekt? Pierwsze miejsce w notowaniu "Rap Charts" Billboardu!

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2016-07-15 12:31 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

29 lipca startuje HEL SPOT - nowa miejscówka nad Bałtykiem, do której marka EB zaprasza wszystkich spragnionych dobrej zabawy, pozytywnej energii, muzyki i relaksu w wakacyjnym klimacie. Na miejscu znajdziecie m.in. beach bar, bazę letnich sportów, kino oraz codzienne imprezy na plaży. Zwieńczeniem wydarzenia będzie dwudniowy koncert finałowy - zagrają De La Soul, Taco Hemingway, Tede, Xxanaxx i inni.

wydarzenie
dodano: 2016-06-24 14:23 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Out4Fame Festival odbędzie się po raz trzeci od 29 do 31 lipca w niemieckim mieście Hünxe w pobliżu Bottrop, 60 kilometrów od Dusseldorfu. W tym roku organizatorzy nie oszczędzali budżetu na line-upie, dzięki czemu na Out4Fame zagrają m.in.: Rick Ross, Method Man i Redman, De La Soul oraz Slick Rick - występ będzie jego pierwszym koncertem w Europie od 26 lat. Jak sam mówi: "Czuję się uhonorowany zaproszeniem - tym, że będę mógł wystąpić na scenie festiwalu i będę mógł poczuć kulturę hip-hop w Niemczech".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-06-02 17:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

W oczekiwaniu na nowy album De La Soul, który nie uniknął niestety obsuwy i pojawi się na rynku dopiero 26 sierpnia, nowojorskie trio publikuje właśnie pierwszy singiel, promujący nadchodzący materiał. Został nim numer "Pain", w którym gościnnie pojawia się inna legenda rap gry - Snoop Dogg!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-05-07 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pierwszy w pełni niezależny album De La zbliża się wielkimi krokami. Według listopadowej zapowiedzi powinien był już co prawda wyjść parę dni temu, 29 kwietnia, ale Pos, Trugoy i Maseo zdecydowali się jeszcze raz przesunąć datę premiery „And The Anonymous Nobody”. W ramach wynagrodzenia, aby osłodzić fanom tę wiadomość, przygotowalijednak 4-kawałkową EPkę, wdzięcznie zatytułowaną „For Your Pain & Suffering”. Odsłuch i data premiery albumu w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2016-01-26 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Bardzo ciekawy wykres otrzymaliśmy od połączonych sił PolyGraph i Billboardu. Wskazuje on jak zmieniała się czołówka notowania "Hot Rap Songs" od 1989 do 2015 roku i to wskazuje w formie graficzno-dźwiękowej, tworząc obok wykresu swoisty mix z numerów, które w danym momencie okupowały miejsce pierwsze! Świetny przelot przez historię rapu, od "Me, Myself & I" De La Soul górującego w zestawieniu w czerwcu 1989 po "Trap Queen" Fetty Wapa, zajmującego top w ubiegłym roku.

Strony