Spice 1

Spice 1

kategorie:
dodano: 2019-08-17 18:25 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

14 studyjny album ikony kalifornijskiej sceny, wyładowany po brzegi potężnymi ksywkami - od Too $horta czy MC Eihta po Devina i Kurupta.

dodano: 2017-07-17 21:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

W kolejnej części mojej wakacyjnej playlisty pozostajemy nadal w latach 2001-2010, kiedy nad zachodnim wybrzeżem zebrały się paradoksalnie czarne chmury i większość artystów tamtego okresu siłą rzeczy musiało zejść ze swoją twórczością do podziemia (czasem wręcz głębokiego), oraz nauczyć się działać na rynku niezależnym, wydając swoje projekty własnym sumptem. Mam świadomość, że przez ten fakt wasze radary mogły nie zarejestrować naprawdę sporej dawki ciekawych albumów i licznej gamy kozackich utworów, których skromny promil postaram się dzisiaj przedstawić... let's get it on!

dodano: 2017-07-10 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Na chwilę obecną pogoda w Polsce rozpieszcza nas dość średnio i jeszcze sporo brakuje, by w pełni poczuć letnią aurę za oknem. Na szczęście mam dla Was kolejną porcję numerów, które pozwolą zagłębić się wyobraźnią w kalifornijski klimat pełen słońca, palm i pięknych kobiet, odzianych skąpo w kuszące bikini... jesteście gotowi?

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-09-25 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 11)

Pierwsze zapowiedzi tego albumu sięgają zamierzchłych czasów, kiedy premiery najnowszych kawałków raperzy w Stanach wrzucali na swoje kanały MySpace. Był rok 2007 a wracający do pełni sił po odniesieniu ran postrzałowych Spice 1 udostępnił utwór "Carried by Six" z Daz'em, który zwiastował nowy projekt. Potem ukazał się "I'm A Ridah" z San Quinn'em oraz świetne "Trigga Got's No Love" nagrane z Twistą i Gejmem, po których wydawało się że premiera "Home Street Home" jest tylko kwestią czasu... tak mijały kolejne miesiące razem z kolejnymi datami wydania krążka, z których żadna nie została dotrzymana. Wraz z upływem czasu zmienił się też tytuł płyty (właściwie to materiał uległ rozbiciu na trzy osobne albumy) i tak oto po prawie ośmiu długich latach oczekiwania krążek "Haterz Nightmare" trafił w nasze ręce w połowie 2015 roku - niespełna dekadę od momentu, kiedy Spice 1 wypuścił na rynek swoją ostatnią solówkę "The Truth". Czy warto było czekać?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-06-14 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Po kilku latach, jakie minęły od pierwszej zapowiedzi tego krążka i wielokrotnych obsuwach premiery materiału, nareszcie wystartował pre-order płyty "Haterz Nightmare" a sam Spice 1 zapowiedział, że album pojawi się na iTunes już 30 czerwca!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-17 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Album "Haters Nightmare" czeka na swoją premierę już ładnych parę lat. Od pierwszych zapowiedzi płyty minęło rzeczywiście sporo czasu, a my oprócz dwóch singli - "Ghetto Star" i "Sidelines", nie poznaliśmy nawet tracklisty krążka. Teraz wygląda na to, że prace nad wypuszczeniem materiału nabrały nieco większego tempa a sam Spice 1 postanowił poprosić swoich fanów o pomoc przy wyborze okładki nowego LP.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-04 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Na początku grudnia prezentowałem wam nowy singiel Fetty Chico pt. "187 On A P.I.U" - okazuje się jednak, że w tym samym czasie ukazał się także inny kawałek Spice 1'a, który jakimś cudem umknął mojej uwadze.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-06 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Minęły już ponad 2 lata od czasu mojego wywiadu z Fetty Chico a my nadal czekamy na nowy album w jego wykonaniu. Z zapowiedzianych kilku projektów największe szanse na wydanie ma w moim przekonaniu krążek "Haters Nightmare", z którego otrzymaliśmy już dwa single - ubiegłoroczne "Ghetto Star" i wypuszczone w styczniu "Sidelines". Teraz dostajemy do odsłuchu kolejny numer.

dodano: 2014-01-29 15:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Spice 1 - Sidelines ft. Layzie Bone

Dlaczego: "Sidelines" to drugi, po wydanym kilka miesięcy temu "Ghetto Star" singiel, przygotowujący nas na nadejście kolejnego albumu legendy Bay Area. Premiera płyty "Hater's Nightmare" ma nastąpić w tym roku - 20 lat po wydaniu "AmeriKKKa's Nightmare", do którego nowy krążek w bezpośredni sposób nawiązuje. Gościnnie w utworze pojawił się Layzie Bone ale na albumie nie zabraknie również numerów z innymi członkami Bone Thugs-N-Harmony więc jest na co czekać, tym bardziej że Spice cały czas potrafi wypluwać z siebie stertę słów z prędkością karabinu maszynowego. Blaaw!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-06-22 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Wszystko co ukazywało się w związku z "ESGN" wywoływało we mnie niepohamowaną konieczność repeatu. Po rozstaniu z CTE i naświetleniu tego jak faktycznie wyglądała sytuacja z Young Jeezym, Gibbs wziął się do roboty. Pytany o to czy to debiut odpowiadał na zasadzie "ja po prostu robię swoje, nazywajcie to jak chcecie". Na płycie zgromadził znakomitych producentów - od znanych już z jego płyt SMKA, po kojarzonych m.in. przez fanów Khalify czy Mac Millera Cardo, Big Jerma, ID Labsa. Gościnnie pojawili się idealnie pasujący do jego stylistyki Spice 1, Jay Rock czy Daz Dillinger. Oficjalna data premiery to 9 lipca, ale materiał już teraz jest dostępny do odsłuchania w całości na stronie DJ Booth. Jestem po pierwszym odsłuchu i myślę, że jakieś dwadzieścia tysięcy kolejnych przede mną. This is how it should be done. Odsłuch w rozwinięciu.

dodano: 2013-03-20 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Spice 1 "GHETTO STAR"

Dlaczego: Przed wami pierwszy singiel z długo oczekiwanego krążka "Haters Nightmare", w którym żywa legenda Bay Area zabiera nas w rozkminkową podróż w przeszłość, podczas której poznajemy wszystkie ważne etapy w karierze artysty. Blaaaw!

video
dodano: 2013-02-13 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Mac Mall - DLK Presents - Pistol In Da Club

Myślę, że każdy fan rapu z regionów Bay Area po zobaczeniu kto nawija w tym posse-cucie zrobi soczyste 'wow'. Mimo tego, że czas w miejscu nie stoi a pozycja tych panów już nie taka jak kiedyś to tak czy tak - usłyszeć w jednym tracku Mac Malla, 4-Taya, Spice'a i San Quinna to nie lada gratka. A ze wsparciem Blaque'a na refrenie wyszedł z tego całkiem przyjemny numer.

video
dodano: 2013-01-27 22:20 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 10)

W drugiej części mojego godzinnego wywiadu z legendarnym "East Bay Gangsta", poruszyliśmy nie mniej interesujących kwestii. W następnych 25 minutach, dowiecie się m.in. kim z młodej gwardii kalifornijskich raperów jara się Spice 1 oraz jaki jest jego stosunek to tzw. "Hyphy Movement". Ponadto, Black Bossalini opowiedział nam o współpracy z takimi klasycznymi producentami, jak E-A-Ski, Blackjack oraz Ant Banks i szansach na nagranie wspólnych numerów z Dr. Dre i Snoopem. Poza tym, usłyszycie też refleksje Fetty Chico o innej legendzie Oakland, czyli Mac Dre oraz poznacie jego opinię na temat uważanego za "klona Tupaca" rapera o ksywce Tha Realest.

Tagi:
video
dodano: 2013-01-26 22:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 30)

Spice 1 to jedna z tych kalifornijskich legend, które zawsze chciałem zobaczyć na żywo. Artysta będący od początku w moim osobistym Top 10 (no dobra, Top 15:) ulubionych raperów, którego dyskografia jest dzisiaj wałkowana przeze mnie równie intensywnie co 15 lat temu, kiedy jako małolat przegrywałem od starszych kolegów jego taśmy na wysłużonym jamniku. I chociaż lwią jej cześć znam już na pamięć, to szlagiery typu "Welcome To The Ghetto" czy "Strap On A Side" jakoś nie potrafią mi się znudzić nawet z upływem kolejnych lat.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2013-01-25 20:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 10)

Spice 1 - trailer wywiadu (Popkiller.pl)

Spice 1 aka Black Bossalini aka Fetty Chico - jeden z najlepszych raperów, jakich kiedykolwiek wydała kalifornijska ziemia. Z charyzmatycznym weteranem Bay Area spotkaliśmy się przy okazji listopadowego Terrorym Fever 3 w Poznaniu a efekty naszej rozmowy w postaci prawie godzinnego, napakowanego ciekawostkami wywiadu obejrzycie już w ten weekend na Popkillerze. Blaaaw!

Strony