Yukmouth

Yukmouth

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-07-29 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Czerwcowa premiera kinowej biografii Tupaca Shakura "All Eyez On Me" na nowo ożywiła dyskusje wokół wielu kontrowersji wciąż otaczających postać legendarnego rapera. Nie tak dawno pisaliśmy o wywiadzie, w którym Treach z Naughty By Nature tłumaczył, że Biggie nie wrobił 2Paca, zdradzał szczegóły odnośnie otoczenia Bad Boy i wyjaśniał, skąd wziął się cały beef między dawnymi przyjaciółmi.

W tym tygodniu ukazał się natomiast nowy wywiad z Yukmouthem, 1/2 grupy Luniz najlepiej znanej z hitu "I Got 5 On It" z 1995 roku. Pochodzący z Oakland raper i dobry przyjaciel Paca ciekawie i wyczerpująco wypowiedział się o związku beefu między Bad Boy a Death Row z zabójstwem Paca w Vegas, ulicznych powiązaniach zabójców 2Paca i tym, jak lojalność Paca doprowadziła do jego śmierci. Opisał także relacje łączące twórcę "Me Against The World" z szefem Death Row, Suge Knightem.

Tagi:
dodano: 2017-07-17 21:45 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

W kolejnej części mojej wakacyjnej playlisty pozostajemy nadal w latach 2001-2010, kiedy nad zachodnim wybrzeżem zebrały się paradoksalnie czarne chmury i większość artystów tamtego okresu siłą rzeczy musiało zejść ze swoją twórczością do podziemia (czasem wręcz głębokiego), oraz nauczyć się działać na rynku niezależnym, wydając swoje projekty własnym sumptem. Mam świadomość, że przez ten fakt wasze radary mogły nie zarejestrować naprawdę sporej dawki ciekawych albumów i licznej gamy kozackich utworów, których skromny promil postaram się dzisiaj przedstawić... let's get it on!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-02-18 22:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Mówiąc o ikonach Bay Area, zazwyczaj w pierwszej kolejności wymienia się jednym tchem ksywki Too $horta, E-40 i Mac Dre. Mnie osobiście na myśl przychodzi od razu również Yukmouth - połowa legendarnego składu The Luniz z ponad dwudziestoletnim stażem w grze i dorobkiem w postaci tony materiału, którą mógłby spokojnie obdarować kilku innych raperów. Yuk od co najmniej dekady okupuje też jedno z miejsc w pierwszej 15-tce moich ulubionych mc's i zawsze z zaciekawieniem sprawdzam kolejne produkcje pojawiające się w jego dyskografii. Do worka wydanych już płyt lider gangu spod znaku smoka dorzucił właśnie następną pozycję - "JJ Based On A Vill Story", które ukazało się na rynku w połowie stycznia. Czym zaskoczy nas dziesiąty studyjny album legendy Oakland?

dodano: 2016-12-27 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Weteran sceny Bay Area, lider ekipy The Regime oraz połowa legendrnego składu The Luniz powraca po ponad dwuletniej nieobecności z nowym albumem! Już 13 stycznia na rynku ukaże się płyta "JJ Based On A Vil Story" - kolejny solowy krążek Yukmoutha i pierwszy od czasu wydanego w 2014 roku LP "GAS (Grow and Sale)", który zamyka dyskografię reprezentanta Oakland.

dodano: 2015-01-04 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Wiadomość o powrocie Luniz zelektryzowała sporą część fanów zachodniego wybrzeża - tym bardziej iż wydawało się że na reunion Yukmouth-Numskull nie ma w najbliższym czasie wielkich szans. Num spędził ostatnie 6 lat swojego życia w więzieniu zmagając się ze sporymi kłopotami finansowymi, zaś Yuk wydając kolejne solowe albumy ugruntowywał swoją pozycję jako jeden z weteranów Westu. Jeszcze przed osadzeniem Numa, obaj panowie nie szczędzili sobie gorzkich słów pod swoim adresem i atakując siebie nawzajem w kawałkach "R U 4 Real?!" i "I Don't Miss My Dogz".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-05 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Po siedmiu latach spędzonych za kratkami na wolność wyszedł Numskull - połowa legendarnego składu Da Luniz. Raper opuścił areszt dosłownie parę dni temu i udał się prosto do studia, gdzie czekał już na niego Yukmouth. Obaj panowie potwierdzili za pomocą portali społecznościowych pojawiające się co jakiś czas plotki... nadchodzi nowy album Luniz!

dodano: 2014-08-06 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Yukmouth - Kush For A Band ft. Lyrical Diversity

23 kwietnia ukazał się nowy album Yukmoutha pt. "GAS (Grow And Sale)" - dzisiaj mamy dla was kolejny singiel promujący tym materiał. Tym razem teledysk powstał do numeru "Kush For A Band", na którym szefa The Regime wspiera ekipa Lyrical Diversity. Sprawdźcie to!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2014-04-17 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Jedna z ikon Bay Area i połowa legendarnego składu Luniz przygotowuje się do wydania nowego albumu. Zapowiedź krążka pojawiła się znikąd i zdziwiła mnie równie mocno jak data premiery, która została wyznaczona już na 22 kwietnia, czyli w najbliższy wtorek!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-12-07 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Yukmouth - La Costra Nostra

"La Costra Nostra" to najnowszy singiel, którym Yukmouth promuje swój ostatni album - wydany 5 listopada podwójny krążek "18k - The Golden Era". Płyta zawiera aż 40 kawałków, w tym wszystkie największe hity, jakie w ostatnich 18 latach wyszły spod ręki legendy Bay Area - od klasycznego "I Got 5 On It", przez "Playa Hater" aż po "Still Ballin".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-06-05 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 10)

Wydany w marcu tego roku "Dragon Gang" rozczarował mnie równie mocno, jak poprzedzający go mixtape "The Last Dragon"... o tym jednak w nadchodzącej recenzji, póki co łapcie nowe single od Yuka i Regime - "All Nighters" i "I'm Wit Da Shit". Oakland baby!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-04-05 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Yukmouth Presents... The Regime - "Charles Bronson" (Plies Diss)

"Charles Bronson" to kolejny singiel, pochodzący z wydanego w marcu debiutanckiego albumu The Regime. Tym razem Yukmouth wraz z ekipą wzieli na celownik Pliesa, chociaż kulisy tego beefu nie są nam póki co znane. Nie pozostaje więc nic innego, jak sprawdzić dołączony do wersji deluxe krążka "Dragon Gang" kawałek i obejrzeć zrealizowany na nieco podobnym patencie co słynne "Game Ova 2" teledysk. Regime Mob!

dodano: 2013-03-21 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Tech N9ne, Lee Majors, Yukmouth - "Go Nutz" - Directed by Jae Synth

Długo oczekiwany "Dragon Gang" wjechał na sklepowe półki z tygodniowym poślizgiem ale jest już dostępny do sprawdzenia a my polecamy wam drugi singiel z płyty - "Go Nutz", na którym trójka wariatów ze smoczego reżimu, czyli Yukmouth, Tech N9ne oraz Lee Majors sieje naprawdę niezłe spustoszenie. Regime Life!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2013-03-07 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 11)

Mało jest bardziej charyzmatycznych raperów na zachodnim wybrzeżu niż Yukmouth, który od dobrych 15 lat utrzymuje się wciąż na samym szczycie zestawień kalifornijskich mc's. Niepodrabialny, zachrypnięty głos, energiczna, pełna agresji nawijka oraz bezkompromisowość w beefach - oto cechy lidera The Regime.

dodano: 2013-02-26 16:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Na debiut The Regime czekałem ponad 10 lat i kiedy w końcu zacząłem tracić wszelką wiarę w to, że ten album kiedykolwiek się ukaże - Yukmouth i spółka sprawili mi nie lada niespodziankę, wypuszczając mixtape "The Lost Dragon", który poprzedza długo oczekiwaną, marcową datę wydania krążka "Dragon Gang".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-02-19 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Yukmouth Lee Majors Official KEYS 2 THE CITY Visual

Przed wami singiel z oczekiwanego albumu "Dragon Gang" ekipy The Regime, który po latach zapowiedzi wreszcie ujrzy światło dzienne 12 marca bieżącego roku. Regime Life!

Strony