Luniz

Luniz

dodano: 2020-08-22 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Hajs/Dough to druga zapowiedź Mixtape 7 DJ Decksa. Tym razem producent postawił na połączenie duet raperów z Oakland, czyli Luniz z WSRH, którą reprezentują Słoń oraz Shellerini.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Rankingi
dodano: 2019-07-01 18:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 15)
Kendrick Lamar

Podobno w życiu pewne są tylko śmierć i podatki. Do tej krótkiej listy można dodać ogólnopolski, dwumiesięczny melanż w Mielnie czy innej Juracie. Wakacje to dla jednych czas odpoczynku, dla innych nieustanna impreza, a jeszcze dla kolejnych sześćdziesiąt dni pracy w upale i skrywania nienawiści do tych dwóch poprzednich. Każdemu jednak przyda się playlista, przy której można się zarówno bawić, wypocząć lub po prostu miło spędzić czas. Taka jak ta.

dodano: 2019-05-14 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Kilka dni temu DJ Decks ujawnił, że na jego nadchodzącym "Mixtape Vol.7 (Dziedzictwo)" pojawi się kalifornijski duet Luniz. To kolejny mocny gość po Mr. Capone-E, Ras Kassie i O.S.T.R. - do tego gość wyjątkowo barwny, mający na koncie multiplatynowe nagrania. Pod info wrzuconym przez Decksa pojawiła się lawina propsów od polskich raperów z różnych miast i muzycznych stylistyk - o co chodzi i dlaczego ten featuring to rzeczywiście duże wow?

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-07-29 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Czerwcowa premiera kinowej biografii Tupaca Shakura "All Eyez On Me" na nowo ożywiła dyskusje wokół wielu kontrowersji wciąż otaczających postać legendarnego rapera. Nie tak dawno pisaliśmy o wywiadzie, w którym Treach z Naughty By Nature tłumaczył, że Biggie nie wrobił 2Paca, zdradzał szczegóły odnośnie otoczenia Bad Boy i wyjaśniał, skąd wziął się cały beef między dawnymi przyjaciółmi.

W tym tygodniu ukazał się natomiast nowy wywiad z Yukmouthem, 1/2 grupy Luniz najlepiej znanej z hitu "I Got 5 On It" z 1995 roku. Pochodzący z Oakland raper i dobry przyjaciel Paca ciekawie i wyczerpująco wypowiedział się o związku beefu między Bad Boy a Death Row z zabójstwem Paca w Vegas, ulicznych powiązaniach zabójców 2Paca i tym, jak lojalność Paca doprowadziła do jego śmierci. Opisał także relacje łączące twórcę "Me Against The World" z szefem Death Row, Suge Knightem.

Tagi:
dodano: 2015-04-20 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

THE MEKANIX STILL FEAT. THE LUNIZ & 4 rAx ( Official Video )

Dlaczego: Reunion Luniz po kilkunastu latach nieobecności odbił się szerokim echem nie tylko na zachodnim wybrzeżu a kawałek "Still" to odpowiedź dwójki Yukmouth-Numskull na wszystkie pytania odnośnie beefu i wzajemnych relacji obu panów, które pozostawały przez ponad dekadę czasu bez odpowiedzi... Da Luniz are back!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-15 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Jakiś czas temu informowałem was o pojednaniu na linii Yukmouth-Numskull oraz pracach nad follow-up'em klasycznego albumu "Operation Stackola". To jednak nie koniec rewelacji na temat powrotu Luniz - okazuje się, że zanim otrzymamy wyczekiwany sequel chłopaki na rozgrzewkę zaserwują nam płytę "High Timez", która ukaże się na rynku już w następny wtorek!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-28 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Nie tak dawno pisałem wam na temat reaktywacji jednego z klasycznych składów zachodniego wybrzeża lat 90-tych. Jak wiadomo pojednanie na linii Yumouth-Numskull stało się nareszcie faktem, zaś obaj panowie, oprócz grania wspólnie koncertów, pracują od kilku tygodni nad nową płytą.

dodano: 2015-01-04 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Wiadomość o powrocie Luniz zelektryzowała sporą część fanów zachodniego wybrzeża - tym bardziej iż wydawało się że na reunion Yukmouth-Numskull nie ma w najbliższym czasie wielkich szans. Num spędził ostatnie 6 lat swojego życia w więzieniu zmagając się ze sporymi kłopotami finansowymi, zaś Yuk wydając kolejne solowe albumy ugruntowywał swoją pozycję jako jeden z weteranów Westu. Jeszcze przed osadzeniem Numa, obaj panowie nie szczędzili sobie gorzkich słów pod swoim adresem i atakując siebie nawzajem w kawałkach "R U 4 Real?!" i "I Don't Miss My Dogz".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-05 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Po siedmiu latach spędzonych za kratkami na wolność wyszedł Numskull - połowa legendarnego składu Da Luniz. Raper opuścił areszt dosłownie parę dni temu i udał się prosto do studia, gdzie czekał już na niego Yukmouth. Obaj panowie potwierdzili za pomocą portali społecznościowych pojawiające się co jakiś czas plotki... nadchodzi nowy album Luniz!