Luniz - "High Timez", czyli rozgrzewka przed "Operation Stackola 2"!

Jakiś czas temu informowałem was o pojednaniu na linii Yukmouth-Numskull oraz pracach nad follow-up'em klasycznego albumu "Operation Stackola". To jednak nie koniec rewelacji na temat powrotu Luniz - okazuje się, że zanim otrzymamy wyczekiwany sequel chłopaki na rozgrzewkę zaserwują nam płytę "High Timez", która ukaże się na rynku już w następny wtorek!

"High Timez to album specjalnie na 20 kwietnia - nie jest to mixtape" - mówił Yukmouth podczas wywiadu w Murder Master Music Show. "Połowę materiału udostępnimy za darmo przez Datpiff, ale na płycie będzie łącznie 16 kawałków ze skitami itp. Mamy też specjalną wersję na iTunes, na której znajdą się jakieś 22, 23 numery. To nowa era, w której musisz udostępnić słuchaczom coś za darmo żeby w ogóle chcieli cię wesprzeć. My celebrujemy nasz powrót po prawie 15 latach, więc pomyśleliśmy - dlaczego nie dać by słuchaczom czegoś za free? Niech wiedzą, że wróciliśmy i sięgną po cały album."

"To naprawdę dobry album" - dodał Numskull. "Fani czekali na powrót Luniz i myślę, że dajemy im dokładnie to czego chcieli. Wszyscy tutaj jarają, więc dlaczego mielibyśmy im nie dać kawałków o jaraniu?"
 
Pytani o porównanie najnowszego krążka z poprzednimi albumami odparli:
 
"Nie ma porównania - to zupełnie nowy album. Usłyszysz na nim różne oblicza Luniz - uliczne, zjarane, śmieszne. To naprawdę świetny album."
 

Na "High Timez" gościnnie pojawią się m.in. B-Real, Ras Kass, B-Legit oraz Dru Down. Obaj raperzy twierdzą, że do wydania nowej muzyki spod szyldu Luniz zmusiła ich głównie obecna sytuacja w przemyśle muzycznym:

"Kiedy wyszedłem z więzienia i usłyszałem to gówno lecące w radiu pomyślałem sobie tylko - musimy zacząć działać jak najszybciej" - powiedział Numskull. Swoje trzy grosze do obecnej kondycji hip-hopu wtrącił również Yukmouth:
 

"W tej chwili raperzy nie mają żadnej tożsamości - kiedy słuchasz ich kawałków to nawet nie wiesz skąd pochodzą. Masz gości z Nowego Jorku nawijających pod południowe bity i gości z południa nawijających pod brzmienie Bay Area. Nikt nawet nie wspomina o tym, jaką dzielnicę czy region reprezentuje. W ich rapie nie ma żadnej historii - tylko kupa klubowego gówna i nawijania o pierdołach. Dlatego chcemy wnieść trochę świeżego powietrza swoim materiałem i wrócić do korzeni."

Poniżej wrzucamy do odsłuchu singiel promujący materiał, czyli numer "Still" wyprodukowany przez ekipę The Mekanix, która odpowiada za brzmienie większości utworów na płycie - jak wam się podoba?

kurtis
Dobry jest ten nowy track, jest na co czekać, i będzie się czym jarać. Poza tym co do dzisiejszego rapu Yuk dobrze prawi.
ZZZ

Jest już klip i tracklista. Dobrze, że Dru Down jest w 2 kawałkach.

.
wyjebany bit ! Dobry track.
 LA
"W ich rapie nie ma żadnej historii - tylko kupa klubowego gówna i nawijania o pierdołach" "Wszyscy tutaj jarają, więc dlaczego mielibyśmy im nie dać kawałków o jaraniu" kurwa jebane murzaje jeden drugiego zaprzecza hahaha ale troche racji mają
ZZZ

Zdanie wyrwane z kontekstu. Inaczej to brzmiało w wywiadzie.

LA
Still promuje album od Mekanixów, nie będzie go na HT. Pozdro
Wojciech
Dobrze się wstrzelili z tym albumem. Dzięki Mustardowi wróciła "moda" na bity z mocnymi basami, a to przecież lata 90te :). Fajnie się słucha High Timez. Luniz wrócił!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>