Kam

Kam

dodano: 2017-07-10 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Na chwilę obecną pogoda w Polsce rozpieszcza nas dość średnio i jeszcze sporo brakuje, by w pełni poczuć letnią aurę za oknem. Na szczęście mam dla Was kolejną porcję numerów, które pozwolą zagłębić się wyobraźnią w kalifornijski klimat pełen słońca, palm i pięknych kobiet, odzianych skąpo w kuszące bikini... jesteście gotowi?

dodano: 2017-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

The best time of the year is finally here! Dokładnie cztery lata temu - w 2013 roku, zapoczątkowałem tutaj cykl wpisów mający na celu podzielenie się z czytelnikami Popkillera moją urlopową playlistą, by umilić im wakacyjne chwile relaksu porcją świetnej muzyki. Po czterech latach przerwy postanowiłem odkurzyć ten cykl i uzbrojony w sporą ilość nowych petard prosto z Kalifornii, ponownie zabrać was wszystkich w muzyczną podróż po zachodnim wybrzeżu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-05-05 21:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Dzisiaj swoją premierę ma długo wyczekiwany album "Mutual Respect" - czwarty solowy krążek w dorobku jednego z najbardziej politycznie zaangażowanych raperów w historii: Kama. Nazywany często "westcoast'ową wersją Rakima" przez kalifornijskich fanów mc z Watts długo kazał czekać słuchaczom na swój powrót - ostatnią płytę ("Kamnesia") wydał ponad 15 lat temu.

dodano: 2015-04-20 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Ledwo zdążyłem opublikować przed paroma dniami kolejny singiel z nadchodzącej płyty Kam'a a raper już publikuje następny singiel również opatrzony teledyskiem! Sprawdźcie zatem "Waiting For Your Letters", który promuje zarówno album "Mutual Respect" jak i nadchodzący krążek Mr. Criminal'a - "Evolution Of A G". Obie płyty mają się ukazać na rynku latem 2015 roku.

dodano: 2015-04-14 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

KAM Ft. Down AKA Kilo & Rose Gold - "Chop It Up", Produced by Battle Cat

Dlaczego: Na nowy album Kam'a czekamy, czekamy i... nie możemy się doczekać. Każda przybliżona data premiery kończy się jedynie na zapowiedziach i tak od dłuższego czasu, ale po takich singlach jak wyprodukowane przez Battlecat'a "Chop It Up" nie mamy wątpliwości, że jeśli ten krążek się kiedykolwiek ukaże, to będzie płytą wartą sprawdzenia.

dodano: 2014-12-09 19:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Głośna sprawa z Fergusson zdominowała w ostatnim czasie amerykańskie media a zabójstwo 18-letniego Michaela Browna wywołuje wśród czarnoskórej społeczności nie mniejsze kontrowersje niż słynne pobicie Rodney'a Kinga na początku lat 90-tych. Głos w tym temacie zabierają także raperzy, choć trzeba przyznać że nie są to tak radykalne wypowiedzi jak w ostatniej dekadzie XX wieku, kiedy to problemy społeczne były ważną kwestią poruszaną nagminnie w kawałkach i stanowiły integralną część hip-hopu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-21 15:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Na nowy album "West Coast'owego Rakima" czekamy już prawie dekadę czasu, kiedy to zapowiedziano krążek "Self & Kind" i datę wydania: wakacje 2006 roku, czyli ponad 8 lat temu. Ostatnie zapowiedzi tej płyty sięgają 2011 roku, kiedy to ukazał się singiel "Showin' U Off" i na tym się praktycznie skończyło... aż do teraz, kiedy możemy potwierdzić już oficjalnie: projekt został skasowany i nie zostanie nigdy wydany. Nie martwcie się - Kam przygotowuje nowy album!

recenzja
dodano: 2011-05-06 18:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)
Zachodnie Wybrzeże powoli podnosi się z kolan po latach muzycznej posuchy -  pojawiają się młodzi gniewni z pomysłem na siebie i świeżą głową, a starzy wyjadacze pokazują, że wciąż wiedzą, jak narażać słuchaczy na urazy karku.

Ale to nadal mało w porównaniu ze złotymi latami 90., które przyniosły Zachodowi wiele niezapomnianych klasyków. Wszyscy znamy i jaramy się albumami Dre, Snoopa, Quika czy Cube'a. Warto jednak pamiętać, że powstawały wtedy również perełki, które nigdy nie doczekały się zasłużonego rozgłosu. Jak na przykład "Bad Newz Travels Fast" DJ Pooh'a.