Jam Master Jay

Jam Master Jay

dodano: 2020-03-15 19:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 8)
Ice Cube, Cuba Gooding Jr., Morris Chestnut

Światowa popkultura przesiąkła rapem jeszcze zanim Kazik zaczął rapować. Nic dziwnego, że bardzo szybko kulturą hiphopową zainteresował się rynek filmowy. Ogromna liczba produkcji związanych z hip hopem zalała ekrany na całym świecie. Dość często traktujących temat po matczynemu lub przedstawiając zjawisko w krzywym zwierciadle - jednak wśród nich znajdziemy też sporo filmów naprawdę wartych uwagi. Wielu artystów, jak Ice Cube, 2Pac, Snoop Dogg czy Sticky Fingaz lub Childish Gambino macza bądź maczało palce w kinematografii. Oto krótka lista filmów, dokumentów i seriali, które możecie obejrzeć na Netflixie - idealnie na okres kwarantanny.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka
dodano: 2010-12-18 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Jak wielkie znaczenie dla hip-hopu mają Run-DMC nie ma chyba sensu pisać, bo wydaje mi się, że powtarzano to wystarczająco wiele razy, żeby każdy wreszcie wbił sobie do głowy. Wiem, że dla wielu młodszych słuchaczy to jedynie nazwa, logo i legenda, której nie znają w wystarczającym stopniu, żeby rozumieć jej potęgę.

Oprócz klasycznych nagrań z lat 80. Rev Run, DMC i Jam Master Jay mają też na koncie pochodzący z 2001 roku album "Crown Royal". Piękno hip-hopu - czasem na przeciętnych płytach trafiają się utwory, które mordują wyobraźnie każdego kto rozumie tę muzykę.