The Get Down

The Get Down

dodano: 2020-03-15 19:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 9)
Ice Cube, Cuba Gooding Jr., Morris Chestnut

Światowa popkultura przesiąkła rapem jeszcze zanim Kazik zaczął rapować. Nic dziwnego, że bardzo szybko kulturą hiphopową zainteresował się rynek filmowy. Ogromna liczba produkcji związanych z hip hopem zalała ekrany na całym świecie. Dość często traktujących temat po matczynemu lub przedstawiając zjawisko w krzywym zwierciadle - jednak wśród nich znajdziemy też sporo filmów naprawdę wartych uwagi. Wielu artystów, jak Ice Cube, 2Pac, Snoop Dogg czy Sticky Fingaz lub Childish Gambino macza bądź maczało palce w kinematografii. Oto krótka lista filmów, dokumentów i seriali, które możecie obejrzeć na Netflixie.

dodano: 2017-07-14 15:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

To była najważniejsza awaria prądu w dziejach hip-hopu. Równo 40 lat temu Nowy Jork stał na skraju bankructwa, mierzył się z rekordowym bezrobociem i z grasującym seryjnym zabójcą. W biednych dzielnicach kiełkowała artystyczna ekspresja w postaci hip-hopu, mająca stanowić przeciwwagę dla wszechobecnych dragów i gangsterki - brakowało im jednak pieniędzy czy sprzętu, by rozwinąć swój talent i pokazać "jasną stronę mocy". Na porządku dziennym były rozboje, napady czy pożary. Wtedy 13 lipca 1977 roku na 2 dni w Wielkim Jabłku padł prąd...

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-01 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Niestety wygląda na to, że tak... Kilka dni temu reżyser netflixowskiej superprodukcji, opowiadającej o początkach hip-hopu i przenoszącej nas na Bronx końca lat 70. Baz Luhrmann definitywnie potwierdził, że przygoda o nazwie "The Get Down" po 12 odcinkach dobiegła końca.

Część druga pierwszego sezonu (odcinki 7-12) ukazała się na początku kwietnia, wnosząc masę energii, emocji i zaskakując serią gwałtownych zwrotów akcji. Wprowadziła też do serialowej historii postacie Afrika Bambaataa czy Grandmaster Caza (granego przez Dillona Coopera). Wielu widzów z pewnością zastanawiało się, jak potoczą się dalsze losy Booksa, Mylene, Shaolina, Dizzeego - teraz już wiemy, że historie te pozostaną niedopowiedziane...

kategorie: Audio, Film, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2016-11-06 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam naszą niezwykle wnikliwą rozmowę z reżyserem Bazem Luhrmannem oraz historykiem hip-hopu Nelsonem Georgem, a teraz mamy dla was już ostatnią "getdownowską" rozmowę przeprowadzoną podczas naszego weekendowego wypadu do Nowego Jorku.

A udało nam się pogadać z Jadenem Smithem, 18-letnim synem Willa Smitha, który zagrał rolę Dizzeego, a także Shameikiem Moorem, znanym lepiej fanom serialu jako Shaolin Fantastic. Serdecznie zapraszamy do lektury i odsłuchu, co dwaj utalentowani aktorzy, a zarazem raperzy, mieli do powiedzenia.

dodano: 2016-09-25 19:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Do tej pory prezentowaliśmy wam już dwa wywiady przeprowadzone na nowojorskim planie serialu "The Get Down" Netflixa podczas naszej krótkiej wycieczki za Ocean - rozmowę Mateusza z Grandmaster Flashem oraz nasz wywiad z Justicem Smithem i Herizen Guardiolą, aktorami, którzy wcielili się w role Booksa i Mylene. Teraz mamy dla was wyjątkową, obszerną rozmowę ze słynnym reżyserem całego serialu, mającym zarazem na koncie takie produkcje jak "Wielki Gatsby", "Romeo i Julia" i "Moulin Rouge" - Bazem Luhrmannem, oraz uznanym historykiem hip-hopu, pisarzem i filmowcem rodem z Brooklynu Nelsonem Georgem.

Zastanawialiście się może kiedykolwiek, co było wyjątkowego w Bronxie lat 70. i czemu hip-hop narodził się akurat tam? Jaki wpływ na początki i rozwój hip-hopu miała muzyka disco? Jak wyglądały pierwsze imprezy rapowe, organizowane w nowojorskich parkach, jak reagowała na nie policja i czemu nierozerwalnie niosły ze sobą element zagrożenia? To wszystko, jak i wiele innych, fascynujących wątków, znajdziecie w rozwinięciu - zapraszamy!

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2016-09-22 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W tym tygodniu platforma Netflix weszła pełną parą do Polski - uruchomiła znaczną część oferty z polskim tłumaczeniem, polskojęzyczną stronę i social media a do Warszawy na specjalną konferencję przyleciał współzałożyciel i CEO Netflixu, Reed Hastings. Udało nam się zadać mu kilka pytań o nurtujące nas kwestie - w tym oczywiście hip-hopowe wątki.

kategorie: Audio, Film, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2016-08-31 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Wcześniej w tym miesiącu prezentowaliśmy wam nasz videowywiad z Grandmaster Flashem, przeprowadzony dla ProstoTV przy okazji naszego spontanicznego tripu do Big Apple i pobytu na planie serialu "The Get Down" w dzielnicy Queens. Oprócz legendarnego DJ'a, udało nam się też porozmawiać z kilkoma aktorami grającymi w najnowszej produkcji Netflix, która dopiero miała swoją premierę.

Na pierwszy ogień mamy dla was rozmowę z wybuchowym duetem Justicem Smith & Herizen Guardiolą, czyli serialowymi kategoriami ujmując - Books i Mylene. Niezwykle sympatyczna, otwarta i ekspresyjna dwójka podzieliła się z nami wrażeniami z pracy nad "The Get Down", w dużej mierze też od strony hip-hopowej edukacji i młodzieńczej zajawki.

wydarzenie
dodano: 2016-08-11 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Lata '70, Bronx, wielka nowojorska metropolia stojąca na krawędzi bankructwa, a w jej środku królujące disco i rodzący się nowy kulturowy ruch, który w najbliższych latach opanuje Nowy Jork, Stany a w końcu cały świat... To właśnie w tę scenerię przeniesie nas najnowszy serial sieci Netflix, "The Get Down", ukazujący warunki i sytuacje, w których powstawały fundamenty kultury hip-hopowej.

"The Get Down" trafi do Sieci już jutro a my mieliśmy okazję obejrzeć przedpremierowo 3 pierwsze odcinki oraz uzyskać sporo informacji. Zaprezentowaliśmy Wam już dziś wywiad z Grandmasterem Flashem, teraz na dokładkę postaramy się wytoczyć 10 mocnych argumentów, które powinny przekonać Was dlaczego serial ten koniecznie trzeba obejrzeć.

dodano: 2016-08-11 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Niedawno pisaliśmy Wam o naszej zaskakującej nowojorskiej wyprawie - jej celem była wizyta na nowojorskim planie "The Get Down", najnowszego serialu Netflixu, poświęconego historii powstawania kultury hip-hopowej. A głównym punktem wizyty - rozmowa ze współtworzącym całość legendarnym Grandmasterem Flashem na planie zdjęciowym w Queens, w scenerii obecnego w serialu klubu Les Inferno. Zapraszam do sprawdzenia tego wyjątkowego wywiadu zrealizowanego we współpracy Prosto TV, Popkillera i CGM! Serial natomiast już jutro będzie dostępny do obejrzenia na platformie Netflix.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-08-08 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Należąca do reżysera Buza Luhrmanna wytwórnia House of Icona we współpracy z RCA Records wydaje ścieżkę dźwiękową do naszpikowanego muzyką serialu "The Get Down"! Album The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series dostępny będzie w Apple Music przez miesiąc od 12 sierpnia, a następnie trafi do sprzedaży fizycznej. 12 sierpnia to także premiera samego serialu, który będzie dostępny w serwisie Netlix na całym świecie, także w Polsce.

Tagi:
dodano: 2016-08-02 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Pod koniec ubiegłego tygodnia przeczytaliście o naszej zaskakującej (a wręcz nierealnej) wyprawie z dnia na dzień do Nowego Jorku oraz o tym, co robiliśmy cały dzień na planie "The Get Down". Wróciliśmy z niego jednak koło 18-19, co oznaczało że przed nami cały wieczór w NY. Wróć - cały piątkowy wieczór w NY. Mimo że zmęczenie mocno dawało się we znaki (trzy kawy nijak mi nie pomagały a jetlag wyraźnie dopominał się o to że 22 jeszcze dwie doby temu była dla mnie czwartą w nocy) to musieliśmy je przewalczyć i wykorzystać te parę godzin do maksimum...

dodano: 2016-07-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Zanim rozpoczniemy relacje z naszego kalifornijskiego tripu (i związany z nimi specjalny konkurs) pora na dwuodcinkowy opis wrażeń z ubiegłotygodniowego pobytu w Nowym Jorku. Skąd zmiana kolejności? A no stąd, że główny cel podróży do NY dotyczy tego, co czeka nas już za niespełna 2 tygodnie, więc "data ważności" była tu dość krótka...

Gdy miesiąc temu wracaliśmy z Kalifornii przesiadkę mieliśmy na nowojorskim JFK. Dwie godziny czasu starczyły na obejście sklepów w strefie odlotów i zerknięcie na pamiątki, pomyśleliśmy wtedy, że kolejnym razem fajnie byłoby zahaczyć Nowy Jork na dłużej - może za rok się uda? Trzymając się tej myśli odlatywaliśmy nad rozświetlonym Miastem Marzeń.

Nie minęło 30 dni a ja w ostatni wtorek odbieram telefon i słyszę "Siema, jest robota do zrobienia, możesz lecieć w czwartek na 2 dni do Nowego Jorku?". A że odpowiedź mogła być tylko jedna, to w ten sposób czekał nas swoisty bonus do wielkiej amerykańskiej wyprawy, czyli weekend w Wielkim Jabłku z ramienia Netflix Polska i Prosto...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-07-27 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Lata '70, Bronx, wielka nowojorska metropolia stojąca na krawędzi bankructwa, a w jej środku królujące disco i rodzący się nowy kulturowy ruch, który w najbliższych latach opanuje Nowy Jork, Stany a w końcu cały świat... To właśnie w tę scenerię przeniesie nas najnowszy serial sieci Netflix, "The Get Down", ukazujący warunki i sytuacje, w których powstawały fundamenty kultury hip-hopowej. Producentem wykonawczym (a równocześnie narratorem i autorem przewodniego numeru) będzie Nas, a współproducentem i jedną z osób mocno zaangażowaną w odtworzenie realizmu wydarzeń, zobrazowaną dodatkowo w filmie Grandmaster Flash. Jeśli dodamy do tego, że za reżyserię odpowiada Baz Luhrmann, autor "Wielkiego Gatsby'ego", "Moulin Rouge" czy "Romeo i Julii" to pewne jest jedno - to nie może nie być hit!

Zresztą doskonale przekonuje o tym poniższy trailer. "The Get Down" pojawi się już 12 sierpnia a kolejne interesujące informacje związane z serialem już jutro na naszych łamach...