The Get Down

The Get Down

dodano: 2017-07-14 15:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

To była najważniejsza awaria prądu w dziejach hip-hopu. Równo 40 lat temu Nowy Jork stał na skraju bankructwa, mierzył się z rekordowym bezrobociem i z grasującym seryjnym zabójcą. W biednych dzielnicach kiełkowała artystyczna ekspresja w postaci hip-hopu, mająca stanowić przeciwwagę dla wszechobecnych dragów i gangsterki - brakowało im jednak pieniędzy czy sprzętu, by rozwinąć swój talent i pokazać "jasną stronę mocy". Na porządku dziennym były rozboje, napady czy pożary. Wtedy 13 lipca 1977 roku na 2 dni w Wielkim Jabłku padł prąd...

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-01 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Niestety wygląda na to, że tak... Kilka dni temu reżyser netflixowskiej superprodukcji, opowiadającej o początkach hip-hopu i przenoszącej nas na Bronx końca lat 70. Baz Luhrmann definitywnie potwierdził, że przygoda o nazwie "The Get Down" po 12 odcinkach dobiegła końca.

Część druga pierwszego sezonu (odcinki 7-12) ukazała się na początku kwietnia, wnosząc masę energii, emocji i zaskakując serią gwałtownych zwrotów akcji. Wprowadziła też do serialowej historii postacie Afrika Bambaataa czy Grandmaster Caza (granego przez Dillona Coopera). Wielu widzów z pewnością zastanawiało się, jak potoczą się dalsze losy Booksa, Mylene, Shaolina, Dizzeego - teraz już wiemy, że historie te pozostaną niedopowiedziane...

kategorie: Audio, Film, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2016-11-06 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam naszą niezwykle wnikliwą rozmowę z reżyserem Bazem Luhrmannem oraz historykiem hip-hopu Nelsonem Georgem, a teraz mamy dla was już ostatnią "getdownowską" rozmowę przeprowadzoną podczas naszego weekendowego wypadu do Nowego Jorku.

A udało nam się pogadać z Jadenem Smithem, 18-letnim synem Willa Smitha, który zagrał rolę Dizzeego, a także Shameikiem Moorem, znanym lepiej fanom serialu jako Shaolin Fantastic. Serdecznie zapraszamy do lektury i odsłuchu, co dwaj utalentowani aktorzy, a zarazem raperzy, mieli do powiedzenia.

dodano: 2016-09-25 19:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Do tej pory prezentowaliśmy wam już dwa wywiady przeprowadzone na nowojorskim planie serialu "The Get Down" Netflixa podczas naszej krótkiej wycieczki za Ocean - rozmowę Mateusza z Grandmaster Flashem oraz nasz wywiad z Justicem Smithem i Herizen Guardiolą, aktorami, którzy wcielili się w role Booksa i Mylene. Teraz mamy dla was wyjątkową, obszerną rozmowę ze słynnym reżyserem całego serialu, mającym zarazem na koncie takie produkcje jak "Wielki Gatsby", "Romeo i Julia" i "Moulin Rouge" - Bazem Luhrmannem, oraz uznanym historykiem hip-hopu, pisarzem i filmowcem rodem z Brooklynu Nelsonem Georgem.

Zastanawialiście się może kiedykolwiek, co było wyjątkowego w Bronxie lat 70. i czemu hip-hop narodził się akurat tam? Jaki wpływ na początki i rozwój hip-hopu miała muzyka disco? Jak wyglądały pierwsze imprezy rapowe, organizowane w nowojorskich parkach, jak reagowała na nie policja i czemu nierozerwalnie niosły ze sobą element zagrożenia? To wszystko, jak i wiele innych, fascynujących wątków, znajdziecie w rozwinięciu - zapraszamy!

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2016-09-22 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W tym tygodniu platforma Netflix weszła pełną parą do Polski - uruchomiła znaczną część oferty z polskim tłumaczeniem, polskojęzyczną stronę i social media a do Warszawy na specjalną konferencję przyleciał współzałożyciel i CEO Netflixu, Reed Hastings. Udało nam się zadać mu kilka pytań o nurtujące nas kwestie - w tym oczywiście hip-hopowe wątki.

kategorie: Audio, Film, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2016-08-31 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Wcześniej w tym miesiącu prezentowaliśmy wam nasz videowywiad z Grandmaster Flashem, przeprowadzony dla ProstoTV przy okazji naszego spontanicznego tripu do Big Apple i pobytu na planie serialu "The Get Down" w dzielnicy Queens. Oprócz legendarnego DJ'a, udało nam się też porozmawiać z kilkoma aktorami grającymi w najnowszej produkcji Netflix, która dopiero miała swoją premierę.

Na pierwszy ogień mamy dla was rozmowę z wybuchowym duetem Justicem Smith & Herizen Guardiolą, czyli serialowymi kategoriami ujmując - Books i Mylene. Niezwykle sympatyczna, otwarta i ekspresyjna dwójka podzieliła się z nami wrażeniami z pracy nad "The Get Down", w dużej mierze też od strony hip-hopowej edukacji i młodzieńczej zajawki.

wydarzenie
dodano: 2016-08-11 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Lata '70, Bronx, wielka nowojorska metropolia stojąca na krawędzi bankructwa, a w jej środku królujące disco i rodzący się nowy kulturowy ruch, który w najbliższych latach opanuje Nowy Jork, Stany a w końcu cały świat... To właśnie w tę scenerię przeniesie nas najnowszy serial sieci Netflix, "The Get Down", ukazujący warunki i sytuacje, w których powstawały fundamenty kultury hip-hopowej.

"The Get Down" trafi do Sieci już jutro a my mieliśmy okazję obejrzeć przedpremierowo 3 pierwsze odcinki oraz uzyskać sporo informacji. Zaprezentowaliśmy Wam już dziś wywiad z Grandmasterem Flashem, teraz na dokładkę postaramy się wytoczyć 10 mocnych argumentów, które powinny przekonać Was dlaczego serial ten koniecznie trzeba obejrzeć.

dodano: 2016-08-11 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Niedawno pisaliśmy Wam o naszej zaskakującej nowojorskiej wyprawie - jej celem była wizyta na nowojorskim planie "The Get Down", najnowszego serialu Netflixu, poświęconego historii powstawania kultury hip-hopowej. A głównym punktem wizyty - rozmowa ze współtworzącym całość legendarnym Grandmasterem Flashem na planie zdjęciowym w Queens, w scenerii obecnego w serialu klubu Les Inferno. Zapraszam do sprawdzenia tego wyjątkowego wywiadu zrealizowanego we współpracy Prosto TV, Popkillera i CGM! Serial natomiast już jutro będzie dostępny do obejrzenia na platformie Netflix.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-08-08 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Należąca do reżysera Buza Luhrmanna wytwórnia House of Icona we współpracy z RCA Records wydaje ścieżkę dźwiękową do naszpikowanego muzyką serialu "The Get Down"! Album The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series dostępny będzie w Apple Music przez miesiąc od 12 sierpnia, a następnie trafi do sprzedaży fizycznej. 12 sierpnia to także premiera samego serialu, który będzie dostępny w serwisie Netlix na całym świecie, także w Polsce.

Tagi:
dodano: 2016-08-02 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Pod koniec ubiegłego tygodnia przeczytaliście o naszej zaskakującej (a wręcz nierealnej) wyprawie z dnia na dzień do Nowego Jorku oraz o tym, co robiliśmy cały dzień na planie "The Get Down". Wróciliśmy z niego jednak koło 18-19, co oznaczało że przed nami cały wieczór w NY. Wróć - cały piątkowy wieczór w NY. Mimo że zmęczenie mocno dawało się we znaki (trzy kawy nijak mi nie pomagały a jetlag wyraźnie dopominał się o to że 22 jeszcze dwie doby temu była dla mnie czwartą w nocy) to musieliśmy je przewalczyć i wykorzystać te parę godzin do maksimum...

dodano: 2016-07-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Zanim rozpoczniemy relacje z naszego kalifornijskiego tripu (i związany z nimi specjalny konkurs) pora na dwuodcinkowy opis wrażeń z ubiegłotygodniowego pobytu w Nowym Jorku. Skąd zmiana kolejności? A no stąd, że główny cel podróży do NY dotyczy tego, co czeka nas już za niespełna 2 tygodnie, więc "data ważności" była tu dość krótka...

Gdy miesiąc temu wracaliśmy z Kalifornii przesiadkę mieliśmy na nowojorskim JFK. Dwie godziny czasu starczyły na obejście sklepów w strefie odlotów i zerknięcie na pamiątki, pomyśleliśmy wtedy, że kolejnym razem fajnie byłoby zahaczyć Nowy Jork na dłużej - może za rok się uda? Trzymając się tej myśli odlatywaliśmy nad rozświetlonym Miastem Marzeń.

Nie minęło 30 dni a ja w ostatni wtorek odbieram telefon i słyszę "Siema, jest robota do zrobienia, możesz lecieć w czwartek na 2 dni do Nowego Jorku?". A że odpowiedź mogła być tylko jedna, to w ten sposób czekał nas swoisty bonus do wielkiej amerykańskiej wyprawy, czyli weekend w Wielkim Jabłku z ramienia Netflix Polska i Prosto...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2016-07-27 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Lata '70, Bronx, wielka nowojorska metropolia stojąca na krawędzi bankructwa, a w jej środku królujące disco i rodzący się nowy kulturowy ruch, który w najbliższych latach opanuje Nowy Jork, Stany a w końcu cały świat... To właśnie w tę scenerię przeniesie nas najnowszy serial sieci Netflix, "The Get Down", ukazujący warunki i sytuacje, w których powstawały fundamenty kultury hip-hopowej. Producentem wykonawczym (a równocześnie narratorem i autorem przewodniego numeru) będzie Nas, a współproducentem i jedną z osób mocno zaangażowaną w odtworzenie realizmu wydarzeń, zobrazowaną dodatkowo w filmie Grandmaster Flash. Jeśli dodamy do tego, że za reżyserię odpowiada Baz Luhrmann, autor "Wielkiego Gatsby'ego", "Moulin Rouge" czy "Romeo i Julii" to pewne jest jedno - to nie może nie być hit!

Zresztą doskonale przekonuje o tym poniższy trailer. "The Get Down" pojawi się już 12 sierpnia a kolejne interesujące informacje związane z serialem już jutro na naszych łamach...