Quincy Jones

Quincy Jones

dodano: 2020-03-15 19:30 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 9)
Ice Cube, Cuba Gooding Jr., Morris Chestnut

Światowa popkultura przesiąkła rapem jeszcze zanim Kazik zaczął rapować. Nic dziwnego, że bardzo szybko kulturą hiphopową zainteresował się rynek filmowy. Ogromna liczba produkcji związanych z hip hopem zalała ekrany na całym świecie. Dość często traktujących temat po matczynemu lub przedstawiając zjawisko w krzywym zwierciadle - jednak wśród nich znajdziemy też sporo filmów naprawdę wartych uwagi. Wielu artystów, jak Ice Cube, 2Pac, Snoop Dogg czy Sticky Fingaz lub Childish Gambino macza bądź maczało palce w kinematografii. Oto krótka lista filmów, dokumentów i seriali, które możecie obejrzeć na Netflixie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Pop, Soul
dodano: 2015-03-24 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Intrygująca mieszanka. 17-letnia pop-soulowa wokalistka Grace, nowy nabytek RCA Records wzięła na warsztat klasyczny hit Lesley Gore z roku 1963, jeden z ważniejszych kobiecych hymnów lat '60 i zremiksowała go ze wsparciem młodego kota z Bay Area - G-Eazy'ego. Produkcją zajęli się natomiast Parker Ighile oraz... Quincy Jones, legendarny muzyk i producent oryginału Gore! Klimat retro miesza się więc z nowoczesnym electroniczno-hiphopowym brzmieniem. Promowana tym numerem EP-ka Grace ukazać ma się na wiosnę, nakładem RCA Records.

dodano: 2013-08-14 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Produkcja Terrace'a Martin to dla mnie przy kawałku jak gwarancja jakości. Na scenę wchodził mniej więcej w połowie zeszłej dekady i błyskawicznie zyskał uznanie i zaczął współpracować z ludźmi, których uważał za swoich idoli. DJ Battlecat, DJ Quik, Pete Rock, Quincy Jones... Ten ostatni pojawia się w roli producenta na nowym "3ChordFold", materiale, który w całości możecie odsłuchać w rozwinięciu.

Na płycie gościnnie pojawili się m.in. Snoop Dogg, Kendrick Lamar, Wiz Khalifa, Musiq Soulchild, 9th Wonder, Robert Glasper, Focus czy James Fauntleroy. Wystarczy, że włączycie "Ab-Souls Intro" i będziecie wiedzieli o co chodzi.

kategorie: Pop, Teledyski, Video dnia
dodano: 2010-06-25 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)


Michael Jackson "Bad" (1987)

Dlaczego: Dziś mamy rocznicę śmierci MJ'a. Lubicie go czy nie, szanujecie jego szczeniackie zachowania i schizy czy nie... Był genialnym muzykiem i trzeba oddać mu hołd.