9th Wonder

9th Wonder

kategorie:
dodano: 2022-11-06 00:42 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy instrumentalny album 9th Wondera.

Stream:

 

Tagi:
kategorie:
dodano: 2022-01-14 21:53 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wspólny album Musaliniego i 9th Wondera.

Tracklista:

01. Summer League feat. Planet Asia
02. Skyview
03. Been A Minute
04. Paid In Full
05. Don Music feat. 38 Spesh
06. Cat Daddy
07. Deja Vu
08. Sun Child
09. Tunnel Vision feat. Izzy Hott
10. Miami Vice feat. Ice Lord
11. Sincerely feat. King Draft & Swank

 

kategorie:
dodano: 2021-12-17 02:02 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy, ponad dwugodzinny instrumentalny album 9th Wondera, szósta część serii "Zion".

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-08-17 03:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po odejściu ze Strange Music Murs ponownie łączy siły z 9th Wonderem - jest to więc projekt, na który fani mocno czekali.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-23 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Ostatnie miesiące to dla G-Eazy'ego pasmo sukcesów i wydarzeń, wśród których łatwo byłoby odsunąć na później kolejny album. Ale w końcu od "When It's Dark Out" mija już 1,5 roku, więc to najwyższy czas na nowy krążek - i tenże nadciąga!

dodano: 2016-12-28 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Kiedy miałem przyjemność rozmawiać z Masta Acem przed kamerą, wspominał, że w ramach prac do dokumentu o "A Long Hot Summer" nakręcili też kilka teledysków do klasycznych utworów z płyty, m.in. "Good Ol Love", ale materiał został w posiadaniu firmy produkcyjnej, z którą popadli w pewien konflikt na tle prawno-finansowym...

Kilka dni temu - ba, w Wigilię - do Sieci trafił jednak klip do nieśmiertelnego "Good Ol Love" na bicie 9th Wondera, jednego z najlepszych tracków z wydanego w 2004 r. koncept albumu Ace'a "A Long Hot Summer". Ciężko powiedzieć, czy oryginalny zamysł na teledysk wyglądał własnie tak, czy jest to zupełnie nowe ujęcie i pewne "uratowanie" sytuacji - w każdym razie, sprawdzajcie co Ace rozumie pod terminem "Good Ol Love" w roku 2016.

video
dodano: 2016-01-10 14:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W Nowy Rok pisaliśmy o niespodziewanym powrocie znanego i lubianego duetu Murs & 9th Wonder szóstym albumem w dorobku "Brighter Daze", a dziś mamy dla was pierwszy teledysk promujący wydawnictwo. Tytuł "Otha Fish" dobrze znają z pewnością fani The Pharcyde - w tym wypadku mamy do czynienia jednak nie tylko z nawiązaniem, ale z prawdziwym coverem klasycznego kawałka z debiutu kalifornijskiej ekipy "Bizarre Ride  II The Pharcyde" z 1992 roku! (nasza recenzja)

Zjawisko coverów to w rapie rzecz praktycznie niespotykana, także sprawdzajcie jak weteran z Los Angeles podszedł do tematu oraz jak zareagował autor oryginału, Slimkid3 z The Pharcyde.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-01-01 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Trzy lata po oficjalnym zamknięciu Mursowo-9thWonderowej sagi piątym albumem w dorobku duetu, dobitnie nazwanym "The Final Adventure", piekielnie pracowity MC rodem z Los Angeles i równie niepowstrzymany producent z Północnej Karoliny wracają z zupełnie nowym albumem!

Na złość i za karę wszystkim dziennikarzom, którzy już zdążyli postawić kropkę nad "i" i opublikować swoje rapowe podsumowania roku, obecny reprezentant Strange Music i głównodowodzący Jamla Records puścili wczoraj w świat świeżutki 12-kawałkowy projekt "Brighter Daze". Odsłuch i darmowy download całości w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2014-08-07 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Wydane w marcu 2006 roku "Murray's Revenge" było drugim po "Murs 3:16: The 9th Edition" wspólnym albumem duetu Murs & 9th Wonder i pierwszym krążkiem Mursa, który przebił się do pierwszej dwusetki zestawienia sprzedaży Billboardu. Kalifornijski MC i reprezentujący Północną Karolinę, mający już na koncie nagrodę Grammy i płynący na fali kolejnych sukcesów producent stanowili bardzo mocny team, od razu wytworzyła się między nimi też muzyczna chemia, co słychać było na każdym kroku.

"Murray's Revenge" przepełnione było ciepłymi, złotymi samplami z soulu lat 70. oraz błyskotliwym, pomysłowym rapem charyzmatycznego jak zwykle rapera. Dziś chciałbym przypomnieć wam trzy teledyski z tej płyty - niezwykle zabawne "Yesterday & Today", tętniące dumą i lokalnym patriotyzmem "L.A." oraz tytułowe "Murray's Revenge".

Tagi:
dodano: 2014-06-30 16:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 1)

9th Wonder wypuszcza tribute na cześć legendarnego soulmana Bobby'ego Womacka, który odszedł od nas z zeszłym tygodniu. Album Farewell To The Soul Man składa się z bitów opartych na samplach z utworów Womacka. 11 podkładów, wykorzystanych wcześniej m.in. przez grupę 9tha Little Brother dobrze pokazuje jak duży wpływ miała twórczość artysty na brzmienie współczesnego hip-hopu. Wspaniały materiał, gorąco polecam przesłuchanie wszystkich numerów w rozwinięciu. Bobby Womack Rest In Peace.

wydarzenie
dodano: 2014-03-14 12:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Czym byłby Hip Hop Kemp bez kobiet? W dzisiejszej odsłonie line-up zasila utalentowana przedstawicielka płci pięknej Rapsody! Raperka pojawi się w towarzystwie swojego mentora, prawdziwego wirtuoza producenckiego kunsztu - 9th Wondera! Obok nich jeden z najbardziej szanowanych reprezentantów niemieckiej sceny hh - Samy Deluxe oraz kempowi rezydenci - Prago Union!" - piszą organizatorzy, podając kolejnych wykonawców po Onyxie i Rasmentalismie.

dodano: 2013-08-14 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Produkcja Terrace'a Martin to dla mnie przy kawałku jak gwarancja jakości. Na scenę wchodził mniej więcej w połowie zeszłej dekady i błyskawicznie zyskał uznanie i zaczął współpracować z ludźmi, których uważał za swoich idoli. DJ Battlecat, DJ Quik, Pete Rock, Quincy Jones... Ten ostatni pojawia się w roli producenta na nowym "3ChordFold", materiale, który w całości możecie odsłuchać w rozwinięciu.

Na płycie gościnnie pojawili się m.in. Snoop Dogg, Kendrick Lamar, Wiz Khalifa, Musiq Soulchild, 9th Wonder, Robert Glasper, Focus czy James Fauntleroy. Wystarczy, że włączycie "Ab-Souls Intro" i będziecie wiedzieli o co chodzi.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-08-13 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Dzisiejszy Drive By trochę odmienny od dotychczasowych. Mało tutaj bardzo znanych postaci, a sporo takich, których możecie słyszeć pierwszy raz. Nie mogło zabraknąć niezwykle produktywnych i przez to często goszczących tu Kendricka Lamara i Tech N9ne'a. Usłyszycie fantastyczny efekt współpracy Terrace Martina i 9th Wondera, zobaczycie jak potęznym głosem dysponuje Stevie Stone, poznacie Thr33zy'ego z ekipy Languague Artz i sprawdzicie nowy singiel DJ'a Skizza z nowojorską obsadą. Na deser natomiast Famoso o którym sam wcześniej nie słyszałem, a mocno mnie zaskoczył. Zapraszamy na przejażdżkę!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-05-02 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Powiem szczerze, że jestem niezwykle ciekaw jak będzie brzmiał "The Green Box" - nadchodzący wielkimi krokami album pochodzącego z Bay Area Locksmitha. Lock jest obecny na undergroundowej scenie od wielu lat (co zresztą słychać po tym jak wyrobiony jest jego styl), ale ostatnie miesiące wzbudziły większe zainteresowanie raperem w ogólnoamerykańskich mediach. Czy będzie to zwrot w długiej drodze MC z Zachodniego Wybrzeża dowiemy się z czasem, tymczasem mamy możliwość stestować jeden z numerów z materiału - wyprodukowany przez 9th Wondera.

Strony