Evidence

Evidence

video
dodano: 2020-05-31 20:20 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 2)

W zeszłym tygodniu okrągłe 20. urodziny obchodził "The Platform" - debiutancki album kultowej ekipy Dilated Peoples. Album ten (choć tak naprawdę nie był pierwszym albumem tercetu - szerzej o tym poniżej), lirycznie i muzycznie wciąż brzmiący świeżo, uważany jest za kamień milowy w kalifornijskim undergroundowym hip-hopie. Oraz, rzecz oczywista, stał się zaczątkiem wspaniałych karier członków Dilated Peoples - Evidence'a, Rakaa Iriscence'a i DJ'a Babu.

Dyskografię Dilated Peoples wieńczy na ten moment wydany w 2014 roku, świetny, esencjonalny album "Directors of Photography" (TUTAJ możecie poczytać jego popkillerową recenzję). W ramach trasy koncertowej promującej album panowie wpadli także do Warszawy, gdzie dali ognisty koncert na Polach Mokotowskich. Byliśmy tam i my - i po koncercie udało nam się przeprowadzić z przesympatycznymi chłopakami wywiad. Popytaliśmy co nieco o "Directors of Photography", zwłaszcza o wyprodukowany przez DJ'a Premiera singiel "Good As Gone" - jednak nie omieszkaliśmy też wypytać m.in. o iście mityczny wśród fanów pierwszy materiał Dilated "Imagery, Battle Hymns & Political Poetry", do dziś nie wydany.. 

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2019-11-03 14:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 6)

Tego chyba nie spodziewał się nikt. W dniu, gdy hip-hop jak nigdy wzbogacił się o kilka długo oczekiwanych premier (nowy Yelawolf, nowy Earl Sweatshirt, NOWY GANG STARR), z kompletnego zaskoczenia ukazuje się także nowy album jednego z najbardziej szanowanych MC's w grze - Brothera Ali!

wydarzenie
kategorie: Galerie, Hip-Hop/Rap
dodano: 2018-11-15 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Evidence to jeden z tych raperów, którzy cieszą się w naszym kraju niesłabnącym wsparciem słuchaczy. Członek Dilated Peoples odwiedził w ubiegłym tygodniu Warszawę i Wrocław - mamy dla Was fotorelację z pierwszego z tych koncertów.

Tagi:
video
dodano: 2018-07-03 11:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

Evidence, legendarny raper z Los Angeles, 1/3 Dilated People, zaprezentował właśnie teledysk do swojego najnowszego singla "The Gactory", wyprodukowanego przez Twiz the Beat Pro. Na potrzeby wizualne, reżyser Jason Goldwatch zebrał mnóstwo retro klipów, które łączą się i mieszają z nowym materiałem. Elektryzujący efekt, zarówno artystyczny, jak i humorystyczny, pokazuje stronę Evidence'a, do której niektórzy widzowie mogą nie być przyzwyczajeni. Sam Evidence szczerze mówi o teledysku: "This is my real hair before I cut it. Hopie you enjoy!"

dodano: 2018-02-23 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Tegoroczny lineup Kempu zaskakuje od startu - najpierw ogłoszeni zostali Suicideboys i Bill $aber, zaraz po nich usłyszeliśmy o stałym gościu Evidence'ie, dziś rano o Illa J ale gdy już myśleliśmy, że line-up pójdzie bardziej w stronę klasyczno-kempową to pora na odsłonę, której nigdy byśmy się nie spodziewali.

dodano: 2018-02-18 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Styczeń rozpoczęło kilka głośnych mainstreamowych strzałów - jednak Waszym zdaniem najgłośniej wystrzelił Evidence, serwujący swoje pierwsze solo od 6 lat!

dodano: 2018-02-09 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Natłok świeżej muzyki jest w ostatnich latach powalający. Premiera goni premierę, pomyśleliśmy w związku z tym, że warto co miesiąc oddawać głos naszym czytelnikom, a równocześnie kierować reflektory na materiały, które spotkają się z największym uznaniem. Po grudniowej ofensywie tempo wyraźnie zmalało, ale konkretnych albumów i tak nie brakowało - pora byście wskazali najlepszy z nich!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-01-26 12:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Po burzy wydawniczej na koniec 2017 rok rozpoczęliśmy spokojniej - jednak dziś wszystko znów nabiera tempa, a rozstrzał klimatyczny dzisiejszych premier sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-23 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

4 lata temu światło dzienne ujrzał wspólny materiał Evidence'a i Alchemista nagrany pod szyldem Step Brothers. Duet postanowił uczcić tę rocznicę wypuszczając niepublikowany dotychczas numer z albumowych sesji...

video
dodano: 2018-01-17 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Już 26 stycznia swój kolejny materiał zaserwuje weteran kalifornijskiej sceny niezależnej, doskonale znany w naszym kraju Evidence. W kolejnym singlu dostajemy za to collabo, które przyspieszy bicie serca fanów klasycznego brzmienia - EV i DJ Premier!

kategorie:
dodano: 2017-11-19 18:34 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 3)

Członek Dilated Peoples wraca z nowym projektem "Weather Or Not", wypuszczając promujące płytę single "Throw It All Away" oraz "Jim Dean".

dodano: 2017-11-19 15:25 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 5)

Członek Dilated Peoples wraca z nowym projektem "Weather Or Not", wypuszczając promujące płytę single "Throw It All Away" oraz "Jim Dean".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-11-05 15:00 przez: Bartek Klimek (komentarze: 2)

Defari to raper z Los Angeles, którego kariera na przełomie wieków zapowiadała się całkiem obiecująco - współpracując z Xzibitem i Tha Liks czy udzielając się gościnnie na "2001" Dr Dre, balansował na granicy undergroundu i mainstreamu, równocześnie mocno trzymając się z obozem Dilated Peoples (m.in. wspólny projekt z DJ-em Babu pt Likwit Junkies). Inteligentny MC, który może poszczycić się tytułem magistra nowojorskiego Columbia University. Kto wie, jakby potoczyła się jego kariera gdyby w całości poświęcił się muzyce?

Teraz, po 11 latach przerwy, dostajemy "Rare Poise" - album wyprodukowany w całości przez Evidence'a, gościnnie wzmocniony zwrotkami Eva czy Rakaa Iriscience. 14 kawałków klasycznego hip-hopu - w sam raz, jeżeli czujemy się znużeni zalewem newschoolu z ostatnich dni. W celu promocji, został udostępniony do odsłuchu na YouTube.

Tagi:
video
dodano: 2017-07-12 16:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Madchild zapowiadał album "The Darkest Hour" już singlem "Write It Down" z grudnia ubiegłego roku, następnie wciąż świeżym "BadChild", a teraz pojawił się kolejny teledysk promujący solowy materiał rapera. Mowa o utworze "Broken Record", do którego powstało czarno-białe wideo obrazujące rozterki Kanadyjczyka. Wydawnictwo wyprodukowane w pełni przez Evidence'a ukaże się na rynku 28 lipca nakładem Battle Axe Records.

video
dodano: 2017-04-06 14:40 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 3)

Evidence powraca wraz z czarno-białym klipem nakręconym do utworu "Throw It All Away". Track wyprodukował stały współpracownik rapera, The Alchemist. Obaj artyści wydali jako Step Brothers krążek "Lord Steppington" w 2014 roku. Ostatnim solowym albumem Evidence'a pozostaje "Cats & Dogs" z 2011 roku. Fanom The Weathermana pozostaje trzymać kciuki za to, by ten kawałek zwiastował nadejście jego kolejnego wydawnictwa.

Strony