B-Real

B-Real

video
dodano: 2017-08-20 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Kolejna niedziela, kolejna zagraniczna rozmowa na Popkillerze - tym razem pora na prawdziwą legendę, jeden z najbardziej rozpoznawalnych rapowych wokali i twórcę niezliczonych klasyków. Przed Wami frontman Cypress Hill, B-Real, będący tuż przed premierą albumu kolektywu Prophets of Rage, który stworzył wspólnie z członkami Rage Against The Machine i Public Enemy!

W wywiadzie przeprowadzonym przy okazji Open'er Festivalu w Gdyni (lipiec 2017) rozmawialiśmy z B-Realem o nadchodzącym projekcie Prophets of Rage, o powstającym pierwszym od 7 lat albumie Cypress Hill, odrzuceniu bitu do kultowego "Jump Around" i przekazaniu go do House of Pain, stworzeniu postaci Dr. Greenthumba czy projektach w duecie B-Reala z Bernerem.

video
dodano: 2017-06-16 17:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 2)

Cypress Hill powracają z nowym albumem i - co najważniejsze dla fanów grupy - w pełnym składzie. Nad płytą "Elephants On Acid" pracują razem B-Real, Sen Dog, perkusista Eric Bobo oraz zaliczający swój comeback DJ Muggs, który przy płycie "Rise Up" z 2010 roku miał bardzo niewielki udział. Pierwszy klip zwiastujący humorystycznie nazwany materiał powstał do kawałka "Reefer Man". Tematyka utworu nie będzie obca nikomu, kto choć trochę zna twórczość Cypress Hill, a Muggs swoim prostym, mocarnym podkładem zadbał o odpowiedni klimat numeru.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-04-26 18:00 przez: Piotr Sosienko (komentarze: 2)

Everlast niedawno wypuścił darmowy mixtape o nazwie "Warporn Industries", o którym pisałem dzień przed ukazaniem się materiału. Z kolei tydzień temu ukazał się już trzeci teledysk promujący płytę z gościnnym udziałem B-Reala z Cypress Hill. Everlast oczywiście nie zapomniał jak się rapuje i na pewno wszyscy czekamy na nowy album Mr. White'a, bo sam mixtape zapowiada coś większego.... Znając jednak brak czasu Everlasta (ze względu na chorą córkę) pewnie jeszcze poczekamy na stricte rapowy album.

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-11-18 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ciąg dalszy złych wieści koncertowych w listopadzie. Najpierw przesunęła się wizyta Kevina Gatesa, a teraz dwaj kolejni artyści poinformowali, że nie dotrą do Europy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2016-11-17 11:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 3)

Do You wanna get high...? 

Przypominamy o hip-hopowym wydarzeniu tygodnia - w ten weekend Polskę odwiedzi frontman legendarnej grupy Cypress Hill - B-Real! 19 listopada zagra w klubie Alibi we Wrocławiu, dzień później - w krakowskim klubie Kwadrat!

video
dodano: 2016-10-23 18:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

B-Real, lider pionierskiej grupy Cypress Hill, przyjeżdża w listopadzie do Europy w ramach swojej trasy "Dr. Greenthumb Tour". Polska również znajduje się w rozkładzie jazdy charyzmatycznego rapera, który zagra 19 listopada we Wrocławiu, a 20 listopada w Krakowie. Sprawdźcie filmik, jaki nagrał B-Real zapowiadając swoje przybycie do Polski.

wydarzenie
dodano: 2016-10-12 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Świetne wieści dla fanów klasycznego rapu. B-Real, czyli lider legendarnej, kalifornijskiej grupy Cypress Hill wystapi na dwóch koncertach w Polsce w ramach "Dr. Greenthumb tour".

Dzięki jego pracy w pionierskiej grupie hiphopowej Cypress Hill, raper B-Real stał się czymś w rodzaju legendy hip-hopu z kilku powodów. Pierwszy powod i zarazem znak rozpoznawczy to wysoki, nosowy głos rapera oraz umiejętność śpiewu jazzowego które to w połączeniu z bitami DJ Muggsa stworzyły jeden z najbardziej rozpoznawalnego flow na świecie. Ponadto B-Real z Sen Dogiem i Dj Muggsem to pierwsze latynoskie gwiazdy Hip Hopu, które zaistniały w sercach fanów na całym świecie.

video dnia
dodano: 2016-03-08 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Dlaczego: Berner chyba nigdy nie wyjdzie rapowo ponad naciąganą poprawność, ale pod względem ucha do bitów mało kto w grze ma do niego jakikolwiek start. Na każdym projekcie wyciąga takie podkłady, że szczęka na ziemi i california finest w pełnej krasie, a gdy dorzuca jeszcze do kompletu takich gości jak tutaj to w ogóle jest 'dziękuję, dobranoc'. Cooo zaaa vibe! Numer promuje nadchodzący projekt Bernera "Hempire", który pojawi się 1 kwietnia.

dodano: 2015-06-03 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

"Kings" to najnowsze video promujące najnowszą odsłonę wspólnego projektu B-Real'a oraz Berner'a. Wydana w połowie kwietnia druga część "Prohibition" spotkała się w niezłym przyjęciem ze strony fanów a klip do wyprodukowanego przez Maxwell'a Smart'a singla wyreżyserowali wspólnie Julian Edwards i David Camarena. Teledysk do sprawdzenia w załączniku.

Tagi:
dodano: 2015-05-03 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Frontman Cypress Hill nie ustaje w promocji swojego ostatniego projektu. "Start A Fire" to kolejny klip promujący wydane pod koniec lutego "The Prescription" a za realizację teledysku odpowiada ekipa Echo's World. Check it.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-20 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

20 kwietnia to szczególna data dla miłośników zielonego liścia. Z tej okazji jeden z najbardziej znanych hip-hopowych palaczy - B-Real przygotował nie lada prezent dla swoich fanów, jakim jest wypuszczona 3 dni wcześniej wspólne EP nagrane z Berner'em.

dodano: 2015-04-09 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

BReal.TV to jeden z tych kanałów YouTube, które zawsze staram się śledzić na bieżąco - nie tylko ze względu na solowe projekty członka Cypress Hill, ale i ciekawe wywiady z ludźmi z branży w ramach serii The Smokebox.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-12 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Po udanym starcie u boku B-Real'a i Xzibit'a na albumie "Serial Killers", Demrick pracuje obecnie nad kilkoma nowymi rzeczami. Jednym z nich będzie solowy album "Losing Focus" wyprodukowany w całości na bitach Cali Cleve, który ukaże się na rynku jeszcze w lutym. Drugi projekt to EPka "Loud Pack", na której znajdzie się 5 kawałków na bitach Scoop Deville'a z singlowym "Blowing Money Fast"na czele.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-11 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wspólny album legendarnego frontmana Cypress Hill oraz członka Taylor Gangu już Wam recenzowałem - teraz dostajemy klimatyczne video do numeru "Xanax & Patron". Wszystko w stylistyce retro, na leniwym chilloutowym bicie.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-10-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przyznam, że mocno zaskoczyło mnie info o tej kooperacji, choć twórczość obu MC dobrze znam i śledzę. B-Real to marka sama w sobie - frontman Cypress Hill, dysponujący jedynym w swoim rodzaju flow i głosem. Berner natomiast to wyjątkowo aktywny kalifornijski raper, od niedawna wchodzący w skład Taylor Gangu. Drugiego z nich można było usłyszeć już na różnych collabo-albumach, jednak zawsze były to współprace z przedstawicielami lokalnej sceny ulicznej, takimi jak San Quinn (recenzja) czy Messy Marv. B-Real za to ostatnio razem z X-Zibitem i Demrickiem współtworzył Serial Killers. Jakkolwiek do tej kooperacji by nie doszło - "Prohibition" bez żadnych większych zapowiedzi trafia z zaskoczenia prosto do naszych rąk. Czy warto po nie sięgnąć?

Strony