Black Milk

Black Milk

dodano: 2023-07-23 20:27 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Jest koniec tygodnia, więc zbieramy do kupy najważniejsze hip-hopowe płyty, które wyszły w przeciągu mijających siedmiu dni. Jedziemy!

kategorie:
dodano: 2023-07-23 19:48 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Black Milka.

Tracklista:

01. God Willing
02. For How Much?
03. Wait Til Fate
04. Downs Got Up
05. Is It Just Me?
06. The Black Surf (Everybody Good?) feat. Quelle Chris
07. Let Me Know feat. Brandon Myster
08. Ain't Nobody Coming Down to Save You
09. Fews & Trues feat. Karriem Riggins
10. Feelings Don't Feel feat. Mick Jenkins
11. No Wish feat. Raphael Saadiq & Phonte
12. Yeah Really

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-05-15 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Cypress Hill wypuścili ostatnio nowy album zatytułowany "Back In Black". Zespół udzielił niedawno wywiadu serwisowi HipHopDX, w którym mówi, czemu to Black Milk, a nie DJ Muggs, zajął się produkcją tego wydawnictwa.

kategorie:
dodano: 2022-03-19 13:14 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Nowy album legendarnych hip-hopowych jaraczy. Na bitach Black Milk.

Tracklista:

01. Takeover
02. Open Ya Mind
03. Certified feat. Demrick
04. Bye Bye feat. Dizzy Wright
05. Come with Me
06. The Original
07. Hit 'Em
08. Break of Dawn
09. Champion Sound
10. The Ride

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-11-05 11:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Cypress Hill swój ostatni album wypuścili w 2018 roku, po 8 latach przerwy od "Rise Up". Niedługo wrócą z nowym krążkiem. Produkcją całości materiału zajmie się Black Milk.

video
dodano: 2021-02-07 18:35 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dokładnie dzisiaj 47. urodziny obchodziłby J Dilla, a jak co roku luty dla fanów genialnego producenta z Detroit oznacza "Dilla Month". Idąc tropem skojarzeń, na tę niedzielę przygotowaliśmy nasz videowywiad z artystą, który co prawda nie pochodzi z Motown City, ale od lat jest mocno powiązany z tamtejszą sceną oraz stanowi część historii Slum Village, macierzystej ekipy Dilli a w 2010 roku zaśpiewał refren w numerze "We'll Show You" na bicie Jay Dee. Mowa o Aaronie Abernathy, znanym wcześniej jako AB - wokaliście, producencie i klawiszowcu, który od kilkunastu lat współpracuje i koncertuje z inną ikoną sceny Detroit - Black Milkiem, ale też konsekwentnie tworzy solowe albumy, pełne pasji i przepełnione soulowym brzmieniem.

Z Aaronem udało nam się porozmawiać przed kamerą w trakcie Hip Hop Kempu 2019, tuż przed koncertem z Black Milkiem i Nat Turner Band. W wywiadzie sympatyczny, elokwentny muzyk opowiedział nam m.in. o tym, jak w 2006 roku został klawiszowcem i dyrektorem artystycznym Slum Village w składzie T3, Elzhi, Baatin oraz czego nauczył się przez 5 lat od legendarnych MC's; o unikalnym koncepcie swoich solowych projektów "Prologue", "Monologue", "Dialogue" i "Epilogue"; porównaniach do D'Angelo i ikonach muzyki soul i funk, którymi się inspirował; współnym albumie z producentem 14KT "Saturn Return"; a także o muzyce jako terapii i dochodzeniu do siebie po złamanym sercu.

video
dodano: 2020-03-22 16:49 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejna niedziela - kolejny zagraniczny wywiad! Dzisiaj podtrzymujemy zeszłotygodniowy klimat Detroit i rozmawiamy z jednym z najlepszych MC's/producentów w grze, fenomenem z Motown City aktywnym na scenie już od roku 2005 - Black Milkiem. Polscy fani powinni kojarzyć też Black Milka z ka-pi-tal-nych występów na żywo, bowiem grał on nad Wisłą kilkukrotnie, w tym na Warsaw Challenge; jest także stałym bywalcem Hip Hop Kempu. 

Z Milkiem porozmawialiśmy o jego zeszłorocznej, świetnej EPce "DiVE", najlepszym albumie w jego dorobku, współpracy z legendami takimi jak Pete Rock czy Bun B, byciu fanem UGK, jak i najcenniejszych wspomnieniach z całej tej hip-hopowej wędrówki - w tym czasie spędzonym ze Ś.P. J Dillą. MC wspomniał też swoje pierwsze bity i wyjaśnił artystyczną ewolucję i zmianę brzmienia oraz treści na przestrzeni lat.

Tagi:
video
dodano: 2020-01-08 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Już w najbliższy piątek, 10 stycznia, światło dzienne ujrzy najnowszy projekt Micka Jenkinsa "The Circus", a promuje go nie byle jaki singiel - właśnie do Sieci trafił teledysk do utworu "Carefree", za którego produkcję odpowiada sam Black Milk! Sprawdźcie co wynikło z tego połączenia chicagowskiej nawijki i brzmienia rodem z Detroit.

video
dodano: 2019-08-30 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Na początku sierpnia światło dzienne ujrzała najnowsza EPka jednego z filarów rapowej sceny Detroit, MC i producenta Black Milka. Kilka dni po wyśmienitym występie artysty na Hip Hop Kempie do Sieci trafił natomiast wyjątkowy teledysk do numeru "Relate (Want 2 Know)", nagranego w duecie z młodszym bratem Milka, MAHD'em. Klip oraz odsłuch całego "DiVE EP" w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-08-17 18:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"DIVE ukazuje mnie patrzącego wprzód w 2020. Wchodząc w nową dekadę muszę mieć mentalność progresu. Kiedy wybije 2020 chcę zostawić moje stare zachowania, tradycje i podejście za sobą. Zawsze będę miał jednak swoje standardy i estetykę. Dlatego nie boję się wychodzić poza żadne ramy, ponieważ moje muzyczne wyczucie smaku ciągle tu będzie" - mówi Black Milk o swoim nowym wydawnictwie.

Tagi:
dodano: 2018-03-09 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Natłok świeżej muzyki jest w ostatnich latach powalający. Premiera goni premierę, pomyśleliśmy w związku z tym, że warto co miesiąc oddawać głos naszym czytelnikom, a równocześnie kierować reflektory na materiały, które spotkają się z największym uznaniem. W lutym otrzymaliśmy sporo ciekawych krążków z różnych stron sceny - pora byście wskazali najlepszy z nich!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-01-21 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Mijają już 4 lata od ostatniego studyjnego albumu Black Milka, jednak multi-talent z Detroit nie każe nam czekać dłużej - "Fever" już niedługo trafi do słuchaczy nakładem Mass Appeal czyli labelu dowodzonego przez Nasa! Gościnnie ubarwią go wokale Dwele czy AB, nie zabraknie też żywych instrumentów. Póki co otrzymaliśmy pierwszy singiel, który sam Milk określa jednym z najmroczniejszych numerów na krążku. Sam album pierwotnie miał ukazać bardziej pozytywne emocje niż dwa poprzednie materiały, jednak finalnie raper uzyskał klimatyczny balans.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-01-20 11:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Mijają już 4 lata od ostatniego studyjnego albumu Black Milka, jednak multi-talent z Detroit nie każe nam czekać dłużej - "Fever" już niedługo trafi do słuchaczy nakładem Mass Appeal czyli labelu dowodzonego przez Nasa! Gościnnie ubarwią go wokale Dwele czy AB, nie zabraknie też żywych instrumentów. Póki co otrzymaliśmy pierwszy singiel, który sam Milk określa jednym z najmroczniejszych numerów na krążku. Sam album pierwotnie miał ukazać bardziej pozytywne emocje niż dwa poprzednie materiały, jednak finalnie raper uzyskał klimatyczny balans.

Tagi:
dodano: 2016-04-14 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wydany w 2007 roku debiut Black Milka "Popular Demand" to album, który katowałem wtedy naprawdę mocno i który w szalonym okresie matur i początku studiów towarzyszył mi często. Doskonale pamiętam też Hip Hop Kemp 2007, jedyny gdzie udałem się jeszcze bez żadnych dziennikarskich akredytacji i gdzie Milk zagrał jeden z najlepszych koncertów. Znam numer "U", słuchałem go setki razy, ale jakie było moje zdziwienie gdy skojarzyłem, że w refrenie tego soczystego, detroitowskiego tracka opartego na ciepłym soulowym samplu pojawia się nie kto inny jak... Ty Dolla $ign.

Strony