Black Milk

Black Milk

video
dodano: 2020-03-22 16:49 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejna niedziela - kolejny zagraniczny wywiad! Dzisiaj podtrzymujemy zeszłotygodniowy klimat Detroit i rozmawiamy z jednym z najlepszych MC's/producentów w grze, fenomenem z Motown City aktywnym na scenie już od roku 2005 - Black Milkiem. Polscy fani powinni kojarzyć też Black Milka z ka-pi-tal-nych występów na żywo, bowiem grał on nad Wisłą kilkukrotnie, w tym na Warsaw Challenge; jest także stałym bywalcem Hip Hop Kempu. 

Z Milkiem porozmawialiśmy o jego zeszłorocznej, świetnej EPce "DiVE", najlepszym albumie w jego dorobku, współpracy z legendami takimi jak Pete Rock czy Bun B, byciu fanem UGK, jak i najcenniejszych wspomnieniach z całej tej hip-hopowej wędrówki - w tym czasie spędzonym ze Ś.P. J Dillą. MC wspomniał też swoje pierwsze bity i wyjaśnił artystyczną ewolucję i zmianę brzmienia oraz treści na przestrzeni lat.

Tagi:
video
dodano: 2020-01-08 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Już w najbliższy piątek, 10 stycznia, światło dzienne ujrzy najnowszy projekt Micka Jenkinsa "The Circus", a promuje go nie byle jaki singiel - właśnie do Sieci trafił teledysk do utworu "Carefree", za którego produkcję odpowiada sam Black Milk! Sprawdźcie co wynikło z tego połączenia chicagowskiej nawijki i brzmienia rodem z Detroit.

video
dodano: 2019-08-30 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Na początku sierpnia światło dzienne ujrzała najnowsza EPka jednego z filarów rapowej sceny Detroit, MC i producenta Black Milka. Kilka dni po wyśmienitym występie artysty na Hip Hop Kempie do Sieci trafił natomiast wyjątkowy teledysk do numeru "Relate (Want 2 Know)", nagranego w duecie z młodszym bratem Milka, MAHD'em. Klip oraz odsłuch całego "DiVE EP" w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2019-08-17 18:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"DIVE ukazuje mnie patrzącego wprzód w 2020. Wchodząc w nową dekadę muszę mieć mentalność progresu. Kiedy wybije 2020 chcę zostawić moje stare zachowania, tradycje i podejście za sobą. Zawsze będę miał jednak swoje standardy i estetykę. Dlatego nie boję się wychodzić poza żadne ramy, ponieważ moje muzyczne wyczucie smaku ciągle tu będzie" - mówi Black Milk o swoim nowym wydawnictwie.

Tagi:
dodano: 2018-03-09 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Natłok świeżej muzyki jest w ostatnich latach powalający. Premiera goni premierę, pomyśleliśmy w związku z tym, że warto co miesiąc oddawać głos naszym czytelnikom, a równocześnie kierować reflektory na materiały, które spotkają się z największym uznaniem. W lutym otrzymaliśmy sporo ciekawych krążków z różnych stron sceny - pora byście wskazali najlepszy z nich!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-01-21 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Mijają już 4 lata od ostatniego studyjnego albumu Black Milka, jednak multi-talent z Detroit nie każe nam czekać dłużej - "Fever" już niedługo trafi do słuchaczy nakładem Mass Appeal czyli labelu dowodzonego przez Nasa! Gościnnie ubarwią go wokale Dwele czy AB, nie zabraknie też żywych instrumentów. Póki co otrzymaliśmy pierwszy singiel, który sam Milk określa jednym z najmroczniejszych numerów na krążku. Sam album pierwotnie miał ukazać bardziej pozytywne emocje niż dwa poprzednie materiały, jednak finalnie raper uzyskał klimatyczny balans.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-01-20 11:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Mijają już 4 lata od ostatniego studyjnego albumu Black Milka, jednak multi-talent z Detroit nie każe nam czekać dłużej - "Fever" już niedługo trafi do słuchaczy nakładem Mass Appeal czyli labelu dowodzonego przez Nasa! Gościnnie ubarwią go wokale Dwele czy AB, nie zabraknie też żywych instrumentów. Póki co otrzymaliśmy pierwszy singiel, który sam Milk określa jednym z najmroczniejszych numerów na krążku. Sam album pierwotnie miał ukazać bardziej pozytywne emocje niż dwa poprzednie materiały, jednak finalnie raper uzyskał klimatyczny balans.

Tagi:
dodano: 2016-04-14 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wydany w 2007 roku debiut Black Milka "Popular Demand" to album, który katowałem wtedy naprawdę mocno i który w szalonym okresie matur i początku studiów towarzyszył mi często. Doskonale pamiętam też Hip Hop Kemp 2007, jedyny gdzie udałem się jeszcze bez żadnych dziennikarskich akredytacji i gdzie Milk zagrał jeden z najlepszych koncertów. Znam numer "U", słuchałem go setki razy, ale jakie było moje zdziwienie gdy skojarzyłem, że w refrenie tego soczystego, detroitowskiego tracka opartego na ciepłym soulowym samplu pojawia się nie kto inny jak... Ty Dolla $ign.

video
dodano: 2015-07-02 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niedawny headliner drugiego dnia Warsaw Challenge - Black Milk, który pod Pałacem Kultury wspólnie z Nat Turner Band zrobił niezły ogień, postanowił przypomnieć światu o swoim zeszłorocznym albumie "If There's A Hell Below". Klimatyczny, zaskakująco rozwijający się storytelling "Story and Her" zobrazowany został prostym, aczkolwiek dobrze obrazującym historię opowiadaną przez MC z Detroit klipem...

Tagi:
dodano: 2015-05-10 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jednym z artystów, z którymi udało nam się porozmawiać na zeszłorocznym Hip Hop Kempie był pochodzący z Detroit producent/MC Black Milk, który już dziś wieczorem wystąpi na Warsaw Challenge. Wszechstronnie utalentowany Curtis Cross opowiedział nam m.in. o koncepcie swojej płyty "No Poison No Paradise", podejściu do kolejnych albumów, możliwości stworzenia pełnoprawnej grupy "Deadly Medley" w składzie Milk - eLZhi - Royce da 5'9", projekcie Random Axe z Seanem P i Guilty Simpsonem czy obecnej kondycji miasta Detroit.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2015-04-27 13:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pisaliśmy Wam o pierwszej odsłonie line-upu Warsaw Challenge, teraz mamy główne i najważniejsze wieści. Na scenie wystąpi także mocna amerykańska reprezentacja! "Z przyjemnością informujemy, że głównymi gwiazdami na Warsaw Challenge 2015 będą DJ Premier i Royce Da 5'9'' jako Project PRHYME (9 maja) oraz BLACK MILK + NAT TURNER BAND (10 maja)!!!" - piszą organizatorzy.

kategorie: Festiwale, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-08 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Black Milk po raz kolejny zawita do Polski! Tym razem raper i producent z Detroit odwiedzi Warszawę, by wystąpić na Warsaw Challenge...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-03-30 14:00 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 2)

Black Milk rozpoczyna właśnie swoją trasę koncertową Play Like Hell z gościnnym udziałem Fashawna i Yasin Beya. Równocześnie wypuszcza nowy numer zatytułowany "I Guess".

Tagi:
video
dodano: 2015-02-21 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kenn Starr - Say Goodbye [prod. Black Milk] | Official Video

Pod koniec stycznia premierę miał oczekiwany od 2006 roku drugi solowy album jednego z najbardziej szanowanych tekściarzy na podziemnej scenie USA Kenna Starra. Na wydanym przez Mello Music Group "Square One" znalazło się 13 nowych numerów, w których liryczne akrobacje rapera z Wirginii wsparli m.in. Wordsworth, Supastition czy yU z Diamond District. Na wyprodukowanym w większości przez Kev Browna albumie znalazły się też 3 produkcje Black Milka - teraz dostajemy klip do jednej z nich w postaci "Say Goodbye". W rozwinięciu znajdziecie natomiast odsłuch całego "Square One".

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-21 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kolejny dzień, kolejny Drive By... Dziś mamy dla was nowe numery od takich legend jak Big Daddy Kane, Erick Sermon czy Black Moon, nowy track znanej i lubianej ekipy z Kentucky Nappy Roots, a także wyprodukowany przez Black Milka trzeci singiel z nadchodzącego "Square One" Kenn Starra, z gościnnym udziałem Wordswortha z eMC i Supastitiona. Gotowi?

Strony