Mick Jenkins

Mick Jenkins

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-10-16 16:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Artysta podzielił się informacją dotyczącą nadchodzącej płyty za pośrednictwem Instagrama, załączając jednocześnie zdjęcie okładki do „Pieces of a Man”.

kategorie:
dodano: 2018-10-16 09:46 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Artysta podzielił się informacją dotyczącą nadchodzącej płyty za pośrednictwem Instagrama, załączając jednocześnie zdjęcie okładki do „Pieces of a Man”.

kategorie:
dodano: 2018-03-08 20:03 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Kilka dni temu artysta obiecał swoim fanom, iż w najbliższym czasie wypuści nowe utwory - słowa dotrzymał, a na dniach dostaniemy nową EP’kę zatytułowaną „or more… the frustration”.

 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-02-23 11:40 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 2)

Kilka dni temu artysta obiecał swoim fanom, iż w najbliższym czasie wypuści nowe utwory - słowa dotrzymał, a na dniach dostaniemy nową EP’kę zatytułowaną „or more… the frustration”.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-11-26 14:00 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Pomimo pracy nad pełnowymiarowymi projektami, zapowiedzianymi na 2018 rok, Mick Jenkins znalazł chwilę, by nagrać krótki projekt jako niespodziankę dla fanów.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2017-11-23 18:08 przez: Gary Tyler Lis (komentarze: 0)

Pomimo pracy nad pełnowymiarowymi projektami, zapowiedzianymi na 2018 rok, Mick Jenkins znalazł chwilę, by nagrać krótki projekt jako niespodziankę dla fanów.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-09-23 15:00 przez: Jędrzej Pawłowski (komentarze: 1)

Dziś premierę ma jeden z najmocniej wyczekiwanych rapowych albumów ostatnich miesięcy. Mowa oczywiście o "The Healing Component" autorstwa Micka Jenkinsa, który przebił się do szerszego grona słuchaczy świetnie przyjętym mikstejpem "The Water[s]" oraz epką "Wave[s]". Nowa płyta to kolejna konceptualna rzecz, jaka wyszła spod ręki pochodzącego z Chicago rapera, a gościnnie udzielili się tutaj m.in. BADBADNOTGOOD, Noname, czy The Mind.

dodano: 2016-08-28 13:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

No masz. Dzień po tym, jak napisałem, że teledysk DJ'a Shadowa i Run the Jewels jest jednym z najlepszych teledysków ostatnich miesięcy - znany doskonale czytelnikom Popkillera Mick Jenkins zaprezentował nowy, oszałamiający wideoklip do singla "Drowning" - kolejny poważny konkurent do miana Teledysku Roku.  Pełen kapitalnych ujęć, dający do myślenia, kontynuujący Jenkinsowy "wodny" koncept - nie będę strzępił pióra, odpalcie czym prędzej i zobaczcie sami.

Tagi:
dodano: 2016-05-13 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Jak co roku na wiosnę XXL selekcjonuje swoich Freshmenów, czyli 10-tkę młodych talentów na dany rok, które powinny zamieszać na scenie. Wcześniej jednak wybiera grono 50 osób, na które głosować można poprzez stronę magazynu - osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, a nie zostanie wcześniej wybrana do 9-tki przez redakcję XXL'a uzupełnia skład jako wybór czytelników i 10-ty Freshman...

O tym, że akcja XXL'a to pierwowzór naszych Młodych Wilków pisaliśmy już pewnie milion razy. 2 lata temu przy ujawnieniu wstępnej 50-tki zaświtała nam w głowie idea pt "Czemu by nie wybrać też Freshmenów?", w efekcie zrobiliśmy to już raz i drugi. W tym roku również postanowiliśmy przyjrzeć się dokładnie całemu składowi i w gronie redakcyjnym wyselekcjonować z grona 50-ciu nominowanych swoje własne dziesiątki, zanim jeszcze dowiemy się, kto w tym roku utworzy skład XXL Freshman Class 2016. Zamiast uśredniać wspólne wybory i zrobić z tego '10-tkę Popkillera' zdecydowaliśmy się jednak na coś innego - a mianowicie każda z osób, które podjęły się wyboru przedstawiła swoją własną listę (w kolejności alfabetycznej), uzupełniając ją opisem i prywatnym komentarzem. Swoista redakcyjna dyskusja, w której zauważyć możecie zarówno kto komu z nas najmocniej wpadł w ucho i komu wróżymy świetlaną przyszłość, a następnie przekonać się kto był najbliżej prawdziwego zestawienia - zestawienia, które powinniśmy poznać już w najbliższych dniach.

W dyskusji tej udział wzięło spore grono popkillerowych redaktorów, a także dwójka gości - Mrówa z SJS oraz Szejku, grafik i założyciel grupy Trillest. Zapraszamy również do podawania swoich typów w komentarzach!

dodano: 2016-03-19 15:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 0)

Powoli staje się to piękną tradycją: po raz piąty z rzędu mamy przyjemność ogłosić wyprzedanie splasha! długo przed rozpoczęciem letniego święta hiphopu. Nawet pomimo tego, że na dworze panuje pogoda ekstremalnie niesprzyjająca noclegom w namiocie, a przed nami jeszcze parę ogłoszeń nowych wykonawców w line upie. Wyprzedani cztery miesiące przed startem - jesteście najlepsi! Nie możemy doczekać się wspólnej zabawy z wami i wieloma ekscytującymi artystami podczas weekendu 8-10 lipca w Ferropolis - słońce też już zamówiliśmy.

Przy tej okazji zebraliśmy parę ważnych informacji:

wydarzenie
dodano: 2016-02-29 12:00 przez: Michał Kubacki (komentarze: 3)

Na początku chcielibyśmy oznajmić, że to ostatnia szansa na spędzenie tego lata na najpiękniejszym festivalu świata: dużymi krokami zbliżamy się do ogłoszenia wyprzedania 19. edycji splasha!. Dlatego, jeżeli odwołaliście już wszelkie terminy od 8. do 10. lipca, przewietrzyliście śpiwór i znaleźliście połączenie kolejowe, ale do tej pory nie kupiliście biletów: wiecie, co z tym zrobić. Argumentów dostarczamy dziś pod dostatkiem kolejnym updatem line upu hiphopowego święta w Ferropolis.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-01-10 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Poprzedni rok dla Micka Jenkinsa był rokiem dalszego rozwoju artystycznego i postępu, umacniania swojej pozycji na scenie oraz skutecznego podkręcania hype'u na zbliżający się oficjalny debiut "[T]he [H]ealing [C]omponent". Świetna EPka "Wave[s]" odsłoniła inne oblicze chicagowskiego MC, niebojącego się eksperymentów. Rok 2016 Mick postanowił natomiast rozpocząć mocnym wejściem, kontynuując serię projektów nawiązujących do motywu wody i puszczając darmową mini-EPkę "SIP!".

Tagi:
dodano: 2016-01-03 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wielki nieobecny zeszłorocznej edycji XXL Freshmen, autor jednej z najbardziej wychwalanych płyt roku 2014 w postaci kapitalnego "The Water[s]" i kolejny po Chance The Rapperze oraz Vicu Mensie reprezentant chicagowskiej szkoły rapu, której bliżej do wartości promowanych przez Lupe Fiasco i Commona niż młodych gniewnych z nurtu "drill". W krótkim czasie Mick wyrósł na jedną z największych nadziei rapowej sceny za Oceanem, a fakt, że za jego karierę odpowiada management mający na koncie rozkręcenie karier Joey Bada$$a (którego Jenkins ma na płycie) czy Big K.R.I.T.'a wróży temu piekielnie zdolnemu dryblasowi bardzo dobrze.

Na początku listopada MC odwiedził Warszawę, a my złapaliśmy go na kilkunastominutową rozmowę tuż przed tym jak razem z The Mind rozniósł klub niePowiem. Z wywiadu dowiecie się m.in., dlaczego Mick zdecydował się całkowicie usunąć swoje pierwsze trzy albumy z Internetu, co było punktem zwrotnym w jego karierze, jakie drugie dno kryje zwrot "Drink more water" i jaka idea przyswiecała płycie "The Water[s]", jak wpadł na pomysł kawałka "Value Village" rok przed tym, jak Macklemore wypuścił swój hit o tej samej tematyce "Thrift Shop", czy dlaczego nie jest dobrym freestyle'owcem. Co więcej, reprezentant Chicago wspomniał czasy dorastania w Alabamie, wyjaśnił, czemu nie czeka na kontrowersyjny film Spike'a Lee "Chi-raq", zdradził, jaki jest jego ulubiony bit Kanye Westa, a także... czemu nie jest fanem Michaela Jordana.

Tagi:
video
dodano: 2015-11-25 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Żyjemy jeszcze energią z występu MGK'a, ale pamiętamy jeszcze inny fenomenalny koncert, który miejsce miał ledwie dwa tygodnie wcześniej... W tym miesiącu udało nam się zaprosić do Warszawy naprawdę pierwszorzędnego gościa, jeden z największych talentów zza Oceanu. Mick Jenkins to raper z Chicago, który w krótkim czasie wyrósł na jedną z nadziei świadomego hip hopu, ze smakiem łącząc brzmienia nowej i starej szkoły rapu. Kocha jazz a jako swoje inspiracje wymienia Sade, Jill Scott i Prince'a. Wypuszczone w ubiegłym roku "The Water[s]" to jeden z najlepszych materiałów ad 2014, chwalony zarówno przez słuchaczy jak i krytyków w Stanach i Europie, a wydany w sierpniu "Wave[s]" tylko potwierdza wielką klasę i ogromny potencjał. Nie dziwi, że Jenkins zdążył już współpracować z takimi postaciami jak Vic Mensa, Chance The Rapper, Joey Badass, zdobyć uznanie Timbalanda i ruszyć w trasę z B-Realem, Method Manem i Redmanem. Na rok 2016 zapowiedział swój pierwszy long play "[T]he [H]ealing [C]omponent".

Sprawdźcie fotorelację autorstwa Mateusza Gardockiego oraz video z koncertu, który odbył się 5.11. w stołecznym niePowiem! Organizatorami byli Popkiller, bigIDEA oraz Stagedive Promotion.

video
dodano: 2015-06-29 21:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

"Jakim prawem pominęliście mój nowy klip, skoro jest takim sztosem?!" - napisał do nas młody raper z Chicago, wielki nieobecny tegorocznej edycji XXL Freshmen...

Tagi:

Strony