Aaron Abernathy

Aaron Abernathy

video
dodano: 2021-02-07 18:35 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dokładnie dzisiaj 47. urodziny obchodziłby J Dilla, a jak co roku luty dla fanów genialnego producenta z Detroit oznacza "Dilla Month". Idąc tropem skojarzeń, na tę niedzielę przygotowaliśmy nasz videowywiad z artystą, który co prawda nie pochodzi z Motown City, ale od lat jest mocno powiązany z tamtejszą sceną oraz stanowi część historii Slum Village, macierzystej ekipy Dilli a w 2010 roku zaśpiewał refren w numerze "We'll Show You" na bicie Jay Dee. Mowa o Aaronie Abernathy, znanym wcześniej jako AB - wokaliście, producencie i klawiszowcu, który od kilkunastu lat współpracuje i koncertuje z inną ikoną sceny Detroit - Black Milkiem, ale też konsekwentnie tworzy solowe albumy, pełne pasji i przepełnione soulowym brzmieniem.

Z Aaronem udało nam się porozmawiać przed kamerą w trakcie Hip Hop Kempu 2019, tuż przed koncertem z Black Milkiem i Nat Turner Band. W wywiadzie sympatyczny, elokwentny muzyk opowiedział nam m.in. o tym, jak w 2006 roku został klawiszowcem i dyrektorem artystycznym Slum Village w składzie T3, Elzhi, Baatin oraz czego nauczył się przez 5 lat od legendarnych MC's; o unikalnym koncepcie swoich solowych projektów "Prologue", "Monologue", "Dialogue" i "Epilogue"; porównaniach do D'Angelo i ikonach muzyki soul i funk, którymi się inspirował; współnym albumie z producentem 14KT "Saturn Return"; a także o muzyce jako terapii i dochodzeniu do siebie po złamanym sercu.

kategorie: Audio, Funk, News, R&B, Soul
dodano: 2014-08-17 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Aaron "AB" Abernathy, wokalista soulowy o którego twórczości już kilkukrotnie pisaliśmy na Popkillerze i którego będziecie mieli okazję zobaczyć w przyszłym tygodniu na żywo na scenie w Hradec Kralove u boku Black Milka, właśnie opublikował najnowszą EPkę "About Last Summer".

Trzy utwory wokalne i jeden instrumentalny, zaśpiewane, skomponowane i wyprodukowane przez samego artystę, odnoszą się do wydarzeń z zeszłego lata, które odbiły się mocno na życiu AB. Dodatkowo do sprawdzenia w rozwinięciu cztery kolejne utwory w ramach 45 Series Vol. I i Vol. II. Enjoy!