AB

AB

video
dodano: 2021-02-07 18:35 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dokładnie dzisiaj 47. urodziny obchodziłby J Dilla, a jak co roku luty dla fanów genialnego producenta z Detroit oznacza "Dilla Month". Idąc tropem skojarzeń, na tę niedzielę przygotowaliśmy nasz videowywiad z artystą, który co prawda nie pochodzi z Motown City, ale od lat jest mocno powiązany z tamtejszą sceną oraz stanowi część historii Slum Village, macierzystej ekipy Dilli a w 2010 roku zaśpiewał refren w numerze "We'll Show You" na bicie Jay Dee. Mowa o Aaronie Abernathy, znanym wcześniej jako AB - wokaliście, producencie i klawiszowcu, który od kilkunastu lat współpracuje i koncertuje z inną ikoną sceny Detroit - Black Milkiem, ale też konsekwentnie tworzy solowe albumy, pełne pasji i przepełnione soulowym brzmieniem.

Z Aaronem udało nam się porozmawiać przed kamerą w trakcie Hip Hop Kempu 2019, tuż przed koncertem z Black Milkiem i Nat Turner Band. W wywiadzie sympatyczny, elokwentny muzyk opowiedział nam m.in. o tym, jak w 2006 roku został klawiszowcem i dyrektorem artystycznym Slum Village w składzie T3, Elzhi, Baatin oraz czego nauczył się przez 5 lat od legendarnych MC's; o unikalnym koncepcie swoich solowych projektów "Prologue", "Monologue", "Dialogue" i "Epilogue"; porównaniach do D'Angelo i ikonach muzyki soul i funk, którymi się inspirował; współnym albumie z producentem 14KT "Saturn Return"; a także o muzyce jako terapii i dochodzeniu do siebie po złamanym sercu.

kategorie: Audio, Funk, News, R&B, Soul
dodano: 2014-08-17 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Aaron "AB" Abernathy, wokalista soulowy o którego twórczości już kilkukrotnie pisaliśmy na Popkillerze i którego będziecie mieli okazję zobaczyć w przyszłym tygodniu na żywo na scenie w Hradec Kralove u boku Black Milka, właśnie opublikował najnowszą EPkę "About Last Summer".

Trzy utwory wokalne i jeden instrumentalny, zaśpiewane, skomponowane i wyprodukowane przez samego artystę, odnoszą się do wydarzeń z zeszłego lata, które odbiły się mocno na życiu AB. Dodatkowo do sprawdzenia w rozwinięciu cztery kolejne utwory w ramach 45 Series Vol. I i Vol. II. Enjoy!

kategorie: Audio, Funk, News, R&B, Soul
dodano: 2014-04-05 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Dopiero co pisaliśmy o wspólnym teledysku i płycie Ab i 14KT "Saturn Return", a teraz mamy dla was spontaniczny mix, który przygotował dla nas Ab. "2,000 Seconds of The Ab You Don't Know..." to 14 niepublikowanych wcześniej utworów autorstwa wokalisty z Cleveland i ponad 30 minut świeżego r&b z najwyższej półki. Mistrzostwo. Łapcie całość w rozwinięciu.

Tagi:
video
kategorie: Audio, News, R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-02 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

AB & 14KT - Can I Be Your Lover

W zalewie różnych wydawnictw bardzo łatwo przegapić nawet zdecydowanie wybijające się z tłumu poziomem perełki. Jednym z takich albumów jest "Saturn Return" duetu Ab & 14KT. Ab to kojarzony ze współpracy oraz wspólnych koncertów z Black Milkiem, wyśmienity i charyzmatyczny soulowy wokalista, a 14KT to niezmiernie utalentowany i wszechstronny producent z Michigan.

Składające się z 11 utworów "Saturn Return" ukazało się w listopadzie zeszłego roku, a w lutym tego roku wyszedł klip do singla "Can I Be Your Lover". Jednak wszyscy wiemy, że "lepiej późno niż wcale", a na pewno część z was przegapiła ten projekt. Odsłuch całości znajdziecie w rozwinięciu, myślę że powyższy klip będzie wystarczającą zachętą do zapoznania się z materiałem.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-10-30 16:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Muzyczna szkoła Detroit ma głębokie korzenie. Dwa najgrubsze pędy sięgają z jednej strony klasyki soul, z drugiej techno i muzyki elektronicznej. Pokaźne już drzewo zasadzone przez Black Milka czerpało z obu tych źródeł, często jednocześnie, co wychodziło z dużą korzyścią dla jego twórczości. Zarazem skatalogowanie go jako dobrego kontynuatora tradycji swojego niesławnego dziś miasta byłoby nieuczciwe. Milk bez wątpienia wykreował coś samemu, a jego pomysły dalekie od sztampy sprawiły, że "Popular Demand" czy "Tronic" odbiły się szerokim echem i pozwoliły mu współpracować ze znakomitymi artystami, którzy docenili jego niekwestionowany talent. Talent do produkowania niesamowitych podkładów to jedno - Milk to również MC, potwierdza to zresztą na swoim nowym krążku "No Poison No Paradise".

"Popular Demand" było bardzo soulowe, pełne inspiracji Dillą. "Tronic" to nagromadzenie elektroniki, futurystyka i moc oryginalnej perkusji. "Album Of The Year" to dużo żywych instrumentów, chęć poszukiwania. A "No Poison No Paradise"? Sam autor przyznał, że nie miał wykreowanego konkretnego brzmienia, które chciał na nim osiągnąć. Po prostu pewnego dnia siadł nad swoimi bitami i zaczął pisać. Dlatego nowy krążek ma w sobie trochę z każdego z poprzednich. Ma jednak też coś co go wyróżnia. Rap.

dodano: 2013-09-15 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Niezwykle utalentowany, radzący sobie równie dobrze z soulowymi samplami i drum breakami, co z futurystycznymi syntezatorami producent rodem z miasta Ypsilanti w Michigan - 14KT niedawno podzielił się ze światem kolejnym autorskim projektem.

"Nickel & Dimed" to, zgodnie z ksywą artysty, 14 różnorodnych instrumentali, oraz 7 utworów z gościnnym udziałem takich artystów jak Blu, Black Milk, AB, MED, KoKane, Ozay Moore, JMSN i Jamall Bufford. W rozwinięciu odsłuch całości, a także animowany klip do kawałka "Five & Ten".

dodano: 2013-06-13 16:00 przez: Proporcja.com (komentarze: 1)
artwork: rso196 / cover : "Time To Build"

7 czerwca 2013 ukazał się drugi materiał DJ'a Czarnego i Tasa pt. "Time To Build". Album można zamówić na stronie: www.djczarnytas.com. Od kilku dni płytę można odsłuchać w całości na soundcloudzie oraz bandcampie duetu.

Zawartość materiału to czternaście utworów osadzonych w okołohiphopowym klimacie, ze sporymi wpływami muzyki soulowej i drum'n'bassu. Całość stanowi idealną symbiozę inspiracji obu artystów, którzy w przeciwieństwie do debiutu, odpowiadają w równym stopniu za produkcję wszystkich utworów na płycie. Oprócz tego chętnie korzystają z pomocy innych uzdolnionych muzyków, czego efektem jest duża ilość żywych instrumentów, przenoszących brzmienie całości w zupełnie inny wymiar.

dodano: 2010-10-27 21:00 przez: Dymitr Hryciuk (komentarze: 9)


Zgodnie z przewidywaniami - w sobotę w okolicach Nowego Światu odbyła się fantastyczna impreza. Publiczność dopisała, nie było przypadkowych ludzi, prawdopodobnie z powodu braku warszawskich supportów. Mała sala koncertowa Powiększenia była wypełniona prawie po brzegi, a publiczność miała mnóstwo dobrej energii. Ale po kolei.