Mel

Mel

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-01-27 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Flojd x Mel x HuczuHucz - Nie pamiętam wczoraj (prod. Tyno x Stępel cuts DJ Klasyk)

Najnowszy luźny numer z Trójmiasta, zobrazowany klipem. Flojd, Mel i Huczu na bicie Tyno i Stępla w dość melancholijnym "Nie pamiętam wczoraj".

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-10-30 16:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Muzyczna szkoła Detroit ma głębokie korzenie. Dwa najgrubsze pędy sięgają z jednej strony klasyki soul, z drugiej techno i muzyki elektronicznej. Pokaźne już drzewo zasadzone przez Black Milka czerpało z obu tych źródeł, często jednocześnie, co wychodziło z dużą korzyścią dla jego twórczości. Zarazem skatalogowanie go jako dobrego kontynuatora tradycji swojego niesławnego dziś miasta byłoby nieuczciwe. Milk bez wątpienia wykreował coś samemu, a jego pomysły dalekie od sztampy sprawiły, że "Popular Demand" czy "Tronic" odbiły się szerokim echem i pozwoliły mu współpracować ze znakomitymi artystami, którzy docenili jego niekwestionowany talent. Talent do produkowania niesamowitych podkładów to jedno - Milk to również MC, potwierdza to zresztą na swoim nowym krążku "No Poison No Paradise".

"Popular Demand" było bardzo soulowe, pełne inspiracji Dillą. "Tronic" to nagromadzenie elektroniki, futurystyka i moc oryginalnej perkusji. "Album Of The Year" to dużo żywych instrumentów, chęć poszukiwania. A "No Poison No Paradise"? Sam autor przyznał, że nie miał wykreowanego konkretnego brzmienia, które chciał na nim osiągnąć. Po prostu pewnego dnia siadł nad swoimi bitami i zaczął pisać. Dlatego nowy krążek ma w sobie trochę z każdego z poprzednich. Ma jednak też coś co go wyróżnia. Rap.

dodano: 2012-04-11 20:30 przez: Krzysztof Nowak (komentarze: 2)


High Time Label zaprezentował pierwszy klip promujący nadchodzące wydawnictwo Mela - "Filary ziemi". Bit do utworu "Pył i kosmos" stworzył Me?How?, a za skrecze odpowiedzialny jest DJ Paulo. Za stronę wizualną odpowiadają Paweł Sarbinowski (reżyseria) oraz Piotr Żukowski (montaż).