14KT

14KT

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-12-31 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W tym roku oprócz niespodziewanych premier pierwszego od 14 lat krążka D'Angelo czy pokrytego już złotem trzeciego LP J. Cole'a doczekaliśmy się drugiego albumu trzygłowej hydry z Waszyngtonu. Dowodzony przez kapitalnego producenta i MC Oddisee kolektyw Diamond District, składający się też ze świetnych MC's Uptown XO i yU w październiku puścił w świat długo wyczekiwany follow up do niesamowitego "In The Ruff" z 2009 roku.

Tuż przed Świętami do Sieci trafił natomiast cały album "March on Washington" (odsłuch oryginalnej wersji), zremixowany ekskluzywnie przez takich wyjadaczy jak Large Pro, Diamond D, Black Milk czy Nottz. Oprócz nich usłyszymy tu remixy autorstwa m.in. Apollo Browna, 14KT, Oh No i Doppelgangaz. Odsłuch całego projektu w rozwinięciu.

video
kategorie: Audio, News, R&B, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-02 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

AB & 14KT - Can I Be Your Lover

W zalewie różnych wydawnictw bardzo łatwo przegapić nawet zdecydowanie wybijające się z tłumu poziomem perełki. Jednym z takich albumów jest "Saturn Return" duetu Ab & 14KT. Ab to kojarzony ze współpracy oraz wspólnych koncertów z Black Milkiem, wyśmienity i charyzmatyczny soulowy wokalista, a 14KT to niezmiernie utalentowany i wszechstronny producent z Michigan.

Składające się z 11 utworów "Saturn Return" ukazało się w listopadzie zeszłego roku, a w lutym tego roku wyszedł klip do singla "Can I Be Your Lover". Jednak wszyscy wiemy, że "lepiej późno niż wcale", a na pewno część z was przegapiła ten projekt. Odsłuch całości znajdziecie w rozwinięciu, myślę że powyższy klip będzie wystarczającą zachętą do zapoznania się z materiałem.

Tagi:
dodano: 2013-09-15 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Niezwykle utalentowany, radzący sobie równie dobrze z soulowymi samplami i drum breakami, co z futurystycznymi syntezatorami producent rodem z miasta Ypsilanti w Michigan - 14KT niedawno podzielił się ze światem kolejnym autorskim projektem.

"Nickel & Dimed" to, zgodnie z ksywą artysty, 14 różnorodnych instrumentali, oraz 7 utworów z gościnnym udziałem takich artystów jak Blu, Black Milk, AB, MED, KoKane, Ozay Moore, JMSN i Jamall Bufford. W rozwinięciu odsłuch całości, a także animowany klip do kawałka "Five & Ten".

dodano: 2012-07-08 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)


Pochodzący z Michigan 14KT to niezwykle utalentowany producent, mający na koncie m.in. zwycięstwo w konkursie Red Bull Big Tune i wspólny kawałek z samym Bunem B ("The Life"). W marcu tego roku światło dzienne ujrzał krążek "A Friendly Game of KT", zawierający czternaście, w przeważającej większości instrumentalnych utworów. Promujący wydawnictwo bardzo przyjemny teledysk do "Blessed" to trzyminutowa próbka możliwości bitmejkera. Jak wrażenia?