Diamond District

Diamond District

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-12-31 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

W tym roku oprócz niespodziewanych premier pierwszego od 14 lat krążka D'Angelo czy pokrytego już złotem trzeciego LP J. Cole'a doczekaliśmy się drugiego albumu trzygłowej hydry z Waszyngtonu. Dowodzony przez kapitalnego producenta i MC Oddisee kolektyw Diamond District, składający się też ze świetnych MC's Uptown XO i yU w październiku puścił w świat długo wyczekiwany follow up do niesamowitego "In The Ruff" z 2009 roku.

Tuż przed Świętami do Sieci trafił natomiast cały album "March on Washington" (odsłuch oryginalnej wersji), zremixowany ekskluzywnie przez takich wyjadaczy jak Large Pro, Diamond D, Black Milk czy Nottz. Oprócz nich usłyszymy tu remixy autorstwa m.in. Apollo Browna, 14KT, Oh No i Doppelgangaz. Odsłuch całego projektu w rozwinięciu.

kategorie:
dodano: 2014-12-28 17:22 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Drugi krążek waszyngtońskiego trio w składzie Oddisee, Uptown XO i yU w odświeżonej wersji, zawierający ekskluzywne remixy autorstwa m.in. Large Pro, Black Milka, Diamonda D, Nottza, Apollo Browna, 14KT, Oh No czy Doppelgangaz.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-11-24 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Diamond District (Oddisee, XO, yU) - A Part Of It All | Official Video

Waszyngtoński trzygłowy potwór znów atakuje. Jeśli przegapiliście niedawną premierę drugiego krążka Diamond District "March on Washington" to nie martwcie się - Oddisee, Uptown XO i yU nie dadzą o sobie tak łatwo zapomnieć. Teraz mamy dla was drugi po "First Step", niezmiernie świeży klip promujący wydawnictwo - "A Part of It All".

video
dodano: 2014-10-12 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Diamond District - First Step | yU, Oddisee, Uptown XO

Długo oczekiwany drugi album ekipy Diamond District w składzie Oddisee, Uptown X.O. i yU zbliża się wielkimi krokami, ale zanim dostaniemy całość 14 października to sprawdzajcie oficjalny teledysk do głównego singla promującego "March on Washington" - "First Step". Dodatkowo w rozwinięciu drugi track zapowiadający krążek mocarnego tria - "Lost Cause".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-08 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Zgodnie z tym, co nam powiedział Oddisee w zeszłorocznym wywiadzie na Kempie, długo oczekiwany sequel mistrzowskiego "In The Ruff" trafi na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Znamy już datę premiery drugiego albumu tria w składzie Oddisee, Uptown X.O. i yU...

"March On Washington" ukaże się nakładem Mello Music Group już... 14 października! Jeśli pamiętacie, jak szybko rozeszło się "In The Ruff" to pewnie już zaczynacie oszczędzać na wersję CD. Póki co łapcie pierwszy singiel "First Step".

kategorie:
dodano: 2014-08-26 22:37 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Nowy album tercetu Oddisee - Uptown XO - yU, następca znakomitego albumu "In The Ruff" z 2009 roku. "March on Washington" ukaże się 14 października nakładem Mello Music Group.

 

 

Tracklista: 

dodano: 2013-10-07 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

X.O. to jedna trzecia, tworzonego z Oddisee i yU składu Diamond District. We wczorajszym Ot Tak przypomnieliśmy wam ich znakomity debiut "In The Ruff". Materiał można określić debiutem tylko dla grupy, bo poszczególni członkowie mają już spore doświadczenia w solowych karierach, z których każda jest warta uwagi. X.O. po latach zaczął sygnować swoją muzykę jako Uptown XO by wydać znakomity materiał "Colour de Grey", którą recenzowaliśmy dla was jakiś czas temu. Do wydania "In The Ruff" X.O. nagrał aż siedem materiałów, w tym jeden z Judah, którego młodemu raperowi przedstawił... Wale.

Dopiero dwa materiały z charakterystycznym logo, sprawiły, że zaczęto mówić poza trzema wschodnimi stanami tworzącymi kojarzony z DD skrót DMV. Ukazały się one we współpracy ze Studio 43 Kenny Burnsa - gościa, który często kojarzony jest jako wieloletni promotor kariery Wale'a. W sukcesie "One.One.Ten" i "Monumental" z pewnością pomogły bity naszego Artysty Tygodnia, który odpowiedzialny jest również za ten, który dziś weźmiemy na warsztat. "Blah Blah" to typ numeru, którym nie da się znudzić, a jego impet nie pozostawi obojętnym. Undergroundowy hit dużego formatu.

dodano: 2013-10-06 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 11)

Nasz Tydzień z Oddisee powoli dobiega końca, więc najwyższa pora opublikować videowywiad, który przeprowadziliśmy z artystą z D.C. ostatniego dnia Hip Hop Kempu. Oddisee złapaliśmy tuż po koncercie Kendricka, i opowiedział nam m.in. o pracach nad drugim albumem Diamond District, o tym, czego nauczył się od swojego mentora Gary'ego Shidera z Parliament-Funkadelic, jak spędzanie wakacji w Sudanie zmieniło jego postrzeganie świata, o swojej imponującej etyce pracy, najważniejszej rzeczy dla niezależnego artysty, pasji do podróży i definicji sukcesu. Raper/producent zdradził nam również m.in. skąd obecnie bierze sample oraz kogo chciałby mieć na płycie producenckiej...

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Ot tak, Recenzje
dodano: 2013-10-05 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Osobiście uważam ten materiał za klasyczny, od 2009 roku wracam do niego regularnie, a zajawka nie maleje, o ile się nie zwiększa. Natknąłem się na niego przypadkowo, kiedy na którymś z amerykańskich portali ktoś obsypał go komplementami, a okładka wydała mi się intrygująca. Znałem już Oddisee, ale nie byłem jeszcze tak pewien jego umiejętności i możliwości jak jestem teraz - po solowych krążkach, bitach dla innych MC's i bliskim perfekcji koncercie na Hip Hop Kempie. Przede wszystkim jednak po wybitnej robocie wykonanej właśnie z Diamond District. Moim zdaniem to najlepsza dotychczasowa porcja muzyki jaką od niego dostaliśmy.

"In The Ruff" w założeniu miało być boom-bapowym hołdem dla DMV. Skrót pochodzi od nazw trzech stanów - DC, Maryland i Virginia. Oddisee, X.O. (dzisiaj znany jako Uptown XO) i yU zrobili jednak sporo więcej niż boom-bap. Stał się on punktem wyjścia, a Oddisee nie był w stanie powstrzymać się przed ukazaniem swoich największych zalet, które grubo wykraczają poza jakiekolwiek szuflady. Jeśli więc szukacie materiału żywcem wyjętego z '94, trafiliście pod zły adres. "In The Ruff" to po prostu znakomita miejska muzyka z końcówki poprzedniej dekady, której nie da się przykleić żadnej metki oprócz tej z napisem "Oddisee". Od pierwszego przesłuchania tego krążka stała się ona dla mnie wyznacznikiem wysokiej jakości.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-10-01 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Co jest lepszego od zupełnie nowego wydawnictwa jednego z Twoich ulubionych artystów? Jedynie dwa zupełnie nowe wydawnictwa jednego z Twoich ulubionych artystów.

Wyznając tę zasadę i zarazem podkreślając wszechstronne talenty producencko-kompozytorsko-rapowe Oddisee wypuścił właśnie składający się z 12 utworów instrumentalny album "The Beauty In All", oraz dostępny narazie tylko w wersji digital mixtape "Tangible Dream", zawierający 13 nowych kawałków, w których gościnnie pojawiają się m.in. Trek Life, Toine z DTMD oraz Uptown X.O. i yU z Diamond District. Odsłuch obu projektów w całości w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-11-27 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)


Małe co nieco dla fanów ekipy Diamond District (Oddisee, X.O., YU). Reprezentujący ją Uptown XO (wcześniej X.O.) właśnie wypuścił najnowszy klip ze swojego tegorocznego, darmowego albumu "Monumental 2". Tym razem jest brudno, politycznie i kontrowersyjnie.