X.O.

X.O.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Ot tak, Recenzje
dodano: 2013-10-05 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 5)

Osobiście uważam ten materiał za klasyczny, od 2009 roku wracam do niego regularnie, a zajawka nie maleje, o ile się nie zwiększa. Natknąłem się na niego przypadkowo, kiedy na którymś z amerykańskich portali ktoś obsypał go komplementami, a okładka wydała mi się intrygująca. Znałem już Oddisee, ale nie byłem jeszcze tak pewien jego umiejętności i możliwości jak jestem teraz - po solowych krążkach, bitach dla innych MC's i bliskim perfekcji koncercie na Hip Hop Kempie. Przede wszystkim jednak po wybitnej robocie wykonanej właśnie z Diamond District. Moim zdaniem to najlepsza dotychczasowa porcja muzyki jaką od niego dostaliśmy.

"In The Ruff" w założeniu miało być boom-bapowym hołdem dla DMV. Skrót pochodzi od nazw trzech stanów - DC, Maryland i Virginia. Oddisee, X.O. (dzisiaj znany jako Uptown XO) i yU zrobili jednak sporo więcej niż boom-bap. Stał się on punktem wyjścia, a Oddisee nie był w stanie powstrzymać się przed ukazaniem swoich największych zalet, które grubo wykraczają poza jakiekolwiek szuflady. Jeśli więc szukacie materiału żywcem wyjętego z '94, trafiliście pod zły adres. "In The Ruff" to po prostu znakomita miejska muzyka z końcówki poprzedniej dekady, której nie da się przykleić żadnej metki oprócz tej z napisem "Oddisee". Od pierwszego przesłuchania tego krążka stała się ona dla mnie wyznacznikiem wysokiej jakości.

recenzja
dodano: 2013-03-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Uptown XO to nie kto inny jak X.O., którego możecie pamiętać z albumu Diamond District, który słusznie wywołał duże poruszenie w amerykańskim undergroundzie. Na "In The Ruff" X.O. dawał przesłanki do upatrywania w nim zawodnika, który może pokazać dużo więcej, choć już wtedy nie było to mało. Po drodze pojawiały się mixtape'y i albumy w dużym stopniu produkowane przez Oddisee (autor dotychczasowych highlightów rapera - "Blah Blah" czy "Black Broadway", które nie schodziły mi z odtwarzacza miesiącami) i AB The Producer. Ten ostatni jest autorem całości muzyki na nowym albumie zatytułowany "Colour de Grey". Pamiętam go jako ambitnego i pomysłowego gościa z niedoszlifowanym warsztatem i brakami, które rzucały się w uszy. Minęło trochę czasu i obydwaj autorzy tego albumu zrobili duży step up.

XO to gość, który wychowywał się w domu, gdzie rodzice zajmowali się muzyką. W dzieciństwie uczył się grać na instrumentach i śpiewał w kościelnym chórze. Z czasem jego życie przeniosło się na podwórka, gdzie szlifował się charakter i charyzma. Miesznka muzycznego wyczucia z pokaźnym zapasem doświadczeń i wniosków z nich wynikających zaowocowała takim albumem, mocno przerastającym oczekiwania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-08 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Spośród albumów, które ukazały się w ostatnich latach, materiał Diamond District "In The Ruff" szczególnie przypadł mi do gustu i został w pamięci. Uptown XO jest jednym z MC's nawijających w zespole z DC, zresztą ma już na koncie kilka sukcesów w solowej karierze. Jeśli ktoś uważnie sprawdzał jego materiały zapamiętał na pewno mnóstwo bardzo udanych kawałków z niezapomnianymi "Blah Blah" i "F.R.N.O." na bitach Oddisee.

Numer, który chcemy zaprezentować dzisiaj wyszedł spod producenckiej ręki innego z wieloletnich współpracowników XO - AB The Producera. Efekt znowu robi apetyt na więcej.

dodano: 2011-12-07 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)
Dopiero co publikowaliśmy ostatni singiel yU oraz tracklistę nowej płyty, a dziś już dostajemy przedpremierowy odsłuch całego "The EARN" (płyta na półki sklepowe trafi 13 grudnia).

Co reprezentujący waszyngtońskie trio Diamond District (yU, Oddisee, X.O.) raper i producent ma nam do zaoferowania na swoim drugim solowym LP? Jednego możecie być pewni - nie będziecie rozczarowani.