AB The Producer

AB The Producer

recenzja
dodano: 2013-03-15 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Uptown XO to nie kto inny jak X.O., którego możecie pamiętać z albumu Diamond District, który słusznie wywołał duże poruszenie w amerykańskim undergroundzie. Na "In The Ruff" X.O. dawał przesłanki do upatrywania w nim zawodnika, który może pokazać dużo więcej, choć już wtedy nie było to mało. Po drodze pojawiały się mixtape'y i albumy w dużym stopniu produkowane przez Oddisee (autor dotychczasowych highlightów rapera - "Blah Blah" czy "Black Broadway", które nie schodziły mi z odtwarzacza miesiącami) i AB The Producer. Ten ostatni jest autorem całości muzyki na nowym albumie zatytułowany "Colour de Grey". Pamiętam go jako ambitnego i pomysłowego gościa z niedoszlifowanym warsztatem i brakami, które rzucały się w uszy. Minęło trochę czasu i obydwaj autorzy tego albumu zrobili duży step up.

XO to gość, który wychowywał się w domu, gdzie rodzice zajmowali się muzyką. W dzieciństwie uczył się grać na instrumentach i śpiewał w kościelnym chórze. Z czasem jego życie przeniosło się na podwórka, gdzie szlifował się charakter i charyzma. Miesznka muzycznego wyczucia z pokaźnym zapasem doświadczeń i wniosków z nich wynikających zaowocowała takim albumem, mocno przerastającym oczekiwania.

dodano: 2012-08-28 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)
Diamond District z ich albumem "In The Ruff" sprawili, że pytania o kolejny wspólny krążek Oddisee'go, XO i yU pojawiają się proporcjonalnie częściej w stosunku do czasu mijającego od premiery. DD to nie tylko zespół talentów, ale również pracusiów. O aktywności Oddisee pisałem już nie raz, ale również Uptown XO konsekwentnie dostarcza nam swoją nową muzykę.

Dziś mamy dla was nowy teledysk rapera zatytułowany "Occupy DC" oparty na bardzo ciekawym patencie.