Kid Cudi

Kid Cudi

kategorie:
dodano: 2024-02-25 17:26 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowa płyta Kida Cudiego.

Tracklista:

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2024-01-31 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 2)

W listopadzie zeszłego roku Kid Cudi napisał do Alchemista, że chciałby nagrać wspólnie z nim album. Okazuje się, że być może niedługo dostaniemy efekt tej współpracy.

dodano: 2024-01-14 08:15 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Wracamy z cotygodniowymi premierami. Mijający tydzień obfitował w płyty zarówno dla fanów mainstreamu, jak i undergroundu. Jedziemy!

kategorie:
dodano: 2024-01-14 05:54 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Kida Cudi'ego.

Tracklista:

Tagi:
dodano: 2023-03-15 07:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Powiedzmy sobie wprost - to był prześwietny rok jeśli chodzi o amerykański rap. Ogrom mocnych wydawnictw był tak duży, że łatwo było przegapić wartościowe pozycje, a jeśli ktoś narzekał na poziom... to zapewne przegapił większość. W tym roku swoje albumy wydawali prawie wszyscy najwyżej oceniani przez dziennikarzy raperzy - od Kendricka Lamara przez Pushę T po Nasa. Od Freddiego Gibbsa przez Denzela Curry'ego po Earla Sweatshirta. Głośne projekty dostarczali nam młodzi, ale też weterani, zbierający się nawet w supergrupy (Mount Westmore). Dostawaliśmy wiele eksperymentów łamiących gatunkowe granice, ale też wiele korzennych płyt sięgających po brzmienie lat '90. Działo się multum świetnych rzeczy w każdym możliwym nurcie.

Na początku głosowań w tegorocznych Popkillerach planowałem podrzucić Wam wykaz perełek z amerykańskiego rapu, których dużo słuchałem w 2022, a które mogły umknąć w natłoku głośnych wydawnictw, jednak lawina pracy przy gali sprawiła, że robię to ostatniego dnia głosowań. Ale... lepiej późno niż wcale. Jeśli jeszcze nie głosowaliście to może coś z tych pozycji porwie Was na tyle, że głos na nie wpadnie? Dajcie znać w komentarzach, która płyta z tej listy siadła Wam najmocniej! A ankietę do głosowania załączam na dole artykułu.

dodano: 2022-10-01 15:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Ten weekend zaowocował niespotykaną ostatnio ilością mocnych premier. Zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze płyty, które pojawiły się 30 września zarówno w Stanach, jak i w Polsce.

kategorie:
dodano: 2022-09-30 00:41 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Cuddera.

Tracklista:

01. Entergalactic Theme
02. New Mode
03. Do What I Want
04. Angel
05. Ignite The Love
06. In Love
07. Willing To Trust feat. Ty Dolla $ign
08. Can't Believe It feat. 2 Chainz
09. Livin' My Truth
10. Maybe So
11. Can't Shake Her feat. Ty Dolla $ign
12. She's Lookin' For Me
13. My Drug
14. Somewhere to Fly feat. Don Toliver
15. Burrow feat. Don Toliver, Steve Aoki & Dot Da Genius

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2022-06-26 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Dot Da Genius to producent odpowiedzialny za bit do "Day 'N' Nite" Kid Cudiego. W jego najnowszym singlu oprócz autora trylogii "Man On The Moon" pojawiają się również Denzel Curry i J.I.D.

dodano: 2021-11-29 09:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Środowiskiem streetwearowym wstrząsnęła wczoraj informacja o śmierci Virgila Abloha, twórcy marki Off-White i dyrektora artystycznego Louis Vuitton, ale także osoby współpracującej od lat z wieloma raperami. Kanye West, A$AP Rocky czy Kid Cudi - wszyscy z nich zapraszali Abloha do swoich projektów, powierzając mu okładki lub czerpiąc inspiracje.

Inspiracji nie zmierzymy, ani nie wynotujemy, ale możemy przedstawić Wam zbiór okładek płyt, za które odpowiadał właśnie zmarły przedwcześnie w wieku 41 lat artysta.

kategorie: USA, Audio, Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-30 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Minęły już 4 lata od świetnego "4:44", więc każda nowa zwrotka Jiggi skupia uwagę. A teraz Jay-Z wraca z aż dwoma nowymi kawałkami! "Guns Go Bang" i "King Kong Riddim" znajdują się na soundtracku do westernu Netflixa zatytułowanego "The Harder They Fall, w którym główne role grają Idris Elba i Regina King.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Trap
dodano: 2020-12-16 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

W Stanach, Playboi Carti to dla jednych innowator, a dla drugich kompletny wack. Jedno jest pewne. Raper elektryzuje odbiorców, a premiera jego długo zapowiadanego krążka "Whole Lotta Red" byla już przekładana tyle razy, że fani zaczynają powątpiewać, czy kiedykolwiek ten album trafi na ich słuchawki. Mimo to, członek AWGE ponownie podgrzewa atmosferę, zapowiadając, że na płycie pojawi się Kid Cudi, który dopiero co wydał trzecią część klasycznego "Man On The Moon".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2020-12-08 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Jeszcze w tym miesiącu otrzymamy trzecią część klasycznej serii Cuddera "Man On The Moon". Podtytuł tej części to "The Chosen". Raper ujawnił okładkę albumu oraz jej tracklistę na której znajdziemy m.in. takie ksywki jak Pop Smoke, Skepta czy Trippie Redd. Oprócz tego otrzymaliśmy kolejny trailer, zapowiadający płytę.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2020-12-08 10:50 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Trzecia część klasycznej serii Cuddera na której znajdziemy m.in. pośmiertną zwrotkę Pop Smoke'a, czy produkcję ze strony Dot Da Geniusa czy Mike'a Dean'a. Trzecia część, tak jak w przypadku poprzednich została podzielona na akty, tym razem cztery.

Tracklista:

Act 1: Return 2 Madness
1. “Beautiful Trip”
2. “Tequila Shots”
3. “Another Day’
4. “She Knows This”
5. “Dive”

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-27 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Nie było chyba w pierwszej dekadzie XX wieku bardziej unikalnego debiutu, takiego, który tak ciężko postawić obok innej płyty z tego okresu. "Man On The Moon: The End Of Day" zapowiedziało w jaką tematykę będzie uderzać hip-hop w latach 2010-2019. Skupienie na sobie, swoich emocjach, otwartość na tematy zdrowia psychicznego, samotności i braku zrozumienia ze strony innych były tematami, które stanowią ważną część dorobku hip-hopowego w ostatnich latach, i to właśnie m.in. dzięki tej płycie. Dziś Cudder zapowiedział krótkim filmem promocyjnym część trzecią, zamykającą trylogię.

Tagi:

Strony