Lupe Fiasco

Lupe Fiasco

kategorie:
dodano: 2018-09-21 10:52 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Siódmy studyjny album jednego z najbardziej błyskotliwych tekściarzy na scenie. Raper z Chicago przyspieszył premierę o tydzień z uwagi na wyciek materiału do Sieci.

dodano: 2016-07-26 15:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Sponsorem dzisiejszego wydania Drive By jest Gucci Mane, który w nowym klipie zabiera nas na przejażdżkę Maybachem po swojej okolicy. Cee-Lo Green wymienia swoich ulubionych MC's, Desiigner wydaje singiel o sobie samym, a 2 Chainz nie lubi, kiedy ktoś wpada na jego imprezy bez zaproszenia. Future wraz z DJ-em Esco wracają do sprawy niesławnego morderstwa sprzed lat, a Lupe Fiasco nie może się dodzwonić do bliżej nieokreślonej osoby. Mamy też nowy teledysk GoldLinka oraz kooperację na linii Beanie Sigel - Jadakiss w celu promocji firmy produkującej... prezerwatywy.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-08-29 14:18 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Łoooooo! Nie będę kłamać, to była moja pierwsza reakcja, kiedy zobaczyłem po obudzeniu w skrzynce odbiorczej link do najnowszego projektu Lupe Fiasco od Maćka Wojszkuna. Jeden z moich ulubionych MC's ever i twórca jednej z najlepszych płyt ultramocnego roku 2015 "Tetsuo & Youth" postanowił przypomnieć o sobie - i to w jakim stylu!

Lupencjusz Fiasco 7 godzin temu niespodziewanie wrzucił na swój fejsbukowy fanpage rozmazany obrazek faraona z linkiem do darmowego ściągnięcia całego, 6-kawałkego projektu, enigmatycznie zatytułowanego "Pharoah Height".

Tagi:
video
dodano: 2015-05-08 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niedawno publikowaliśmy promujące tegoroczny krążek Lupe Fiasco klipy do numerów "Madonna [And Other Mothers In The Hood]" oraz "Adoration Of The Magi", a teraz dla odmiany mamy świeżo opublikowany teledysk do pamiętnego "Just Might Be Okay", #3 z klasycznego już debiutu chicagowskiego MC "Food & Liquor" z 2006 roku. We just might be okay, after all, sun gon' shine on this day.

Tagi:
video
dodano: 2015-04-19 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Chwilaaaa, moment... Czy aby na pewno włączyłem klip Lupe Fiasco? Tego chicagowskiego, ambitnego i dbającego o ukazywanie właściwych wartości Lupe? Tak jest. Skąd zatem znalazłem się w klubie ze striptizem?!

Ano właśnie. Spokojnie, spokojnie, przecież Wasalu nie byłby sobą, gdyby podał wszystko jak na tacy i nie użył lekkiej prowokacji, aby skłonić do myślenia. W przypadku klipu do "Adoration of the Magi", zasługującego na znak +18,  mamy do czynienia z zaskakującym zakończeniem, zwracającym uwagę na paradoksalną sytuację, w której czasem mogą znaleźć się tancerki z klubów nocnych...

video
dodano: 2015-04-08 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Teledysk do Lupe'owskiej "Madonny", promujący kapitalne "Tetsuo & Youth" (nasza recenzja) ukazał się już co prawda w połowie marca, ale jakimś cudem nam wcześniej umknął... Sprawdzajcie zatem obraz do nagranego wspólnie z niezawodną Nikki Jean utworu - obraz śmiały, niebanalny, zwracający uwagę na złożony problem narkomanii i wprowadzający kolejny poziom do interpretacji tekstu. Klip znajdziecie w rozwinięciu.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-04-05 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 5)

Nie będę ukrywał - to chyba jedna z najtrudniejszych recenzji, jaką przyjdzie mi nakreślić. "Tetsuo & Youth", pierwsza z ultraważnych rapowych premier tego roku, nowy album chicagowskiego cudownego dziecka gatunku - Lupe Fiasco - to album wymykający się definicji, materiał, przy którym od dłuższego czasu staram się spędzać każdą wolną chwilę, studiując i analizując każdy beat, linijkę, słowo. Nad samym otwierającym album "Muralem" ślęczałem autentycznie kilka dni, posiłkując się Rapgeniusem, skrzętnie pokrywając kolejne kartki podręcznego bloku notatkami, zupełnie jakbym słuchał nieskończonego, acz interesującego wykładu... I WCIĄŻ nie mogę napisać, że rozpracowałem ten track - ba, ten album - całkowicie, że rozumiem go w pełni. 

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2015-01-24 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

W tym tygodniu oprócz "B4.DA.$$" premierę miał jeszcze jeden krążek rapowy od artysty dużego kalibru. Mowa o piątym oficjalnym albumie Lupe Fiasco "Tetsuo & Youth" (dostępnym już w polskiej dystrybucji), który spotkał się z falą pozytywnych opinii od fanów i rozpływających się w zachwytach recenzentów. Nierzadko spotyka się też wypowiedzi, zestawiające go z najlepszymi dokonaniami w karierze chicagowskiego MC.

Nie obyło się zarazem bez ciekawych, wartych zacytowania wypowiedzi Wasalu, który w trakcie rozmowy z DJ'em Skee stwierdził, że "Tetsuo & Youth" to nie album, po którym ktoś może zostać jego fanem. MC poruszył też kwestię swojej relacji i wygasającego kontraktu z wytwórnią Atlantic Records, oraz odniósł się do tematu singli radiowych w jego karierze.

Tagi:
kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-09 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Okaaaay, we’re reloaded… Magazynki naładowane i wjeżdżamy na ostro z pierwszym od dłuższego czasu Drive By’em. Dziś mamy dla was 8 strzałów  od szykujących się do wydania nowych płyt Joey Bada$$a, Lupe Fiasco i Skillza, oraz powracających po 18 latach (!) nieobecności jako grupa Jodeci, wspartych przez B.o.B. Do tego usłyszycie zaangażowany numer Red Pilla z Ugly Heroes na bicie Apollo Browna oraz nowe utwory autorstwa reprezentujacego Baltimore Ill Consciosua, jak i pochodzącego z Bronxu rapera Noah Vinsona. Let’s ride.

dodano: 2014-12-18 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

It's been a long time coming, ale wreszcie znamy datę premiery piątego solowego albumu jednego z najwybitniejszych lyricists w hip-hopie - Lupe Fiasco. Chicagowski MC w ostatnich miesiącach nie szczędził fanom nowych numerów, a niedawno opublikował pierwszy oficjalny singiel z "Tetsuo & Youth". Na krążku zapowiedzianym już na 20 stycznia znajdziemy 16 utworów, w których gospodarza wesprą m.in. Ab-Soul, Terrace Martin czy Trae Tha Truth.

Pełna tracklista,  drugi singiel z płyty - "Madonna (And Other Mothers In The Hood)" na bicie głośnego ostatnio DJ'a Dahi ("Cadillactica"), jak i teledysk do "Deliver" w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-12-17 13:38 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Długo oczekiwany piąty krążek w karierze jednego z najwybitniejszych lyricists w hip-hopie - reprezentującego Windy City Lupe Fiasco. Na "Tetsuo & Youth" znajdziemy 16 utworów, w których gospodarza wesprą m.in. Ab-Soul, Terrace Martin czy Trae Tha Truth.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-11-23 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nie tak dawno zmęczony i strustrowany polityką obecnej wytwórni Lupe Fiasco zapowiedział, że ma dosyć czekania na wyznaczenie przez label daty premiery płyty i zamierza wypuścić dla fanów mixtape o wymownej nazwie "Lost In The Atlantic". Tuż po tej informacji, niesławna organizacja Anonymous zażądała od Atlantic Records podania konkretnej daty premiery piątego krążka Lupe, grożąc potężną ofensywą w kierunku działaczy wytwórni w przypadku niezastosowania się do ultimatum. Brzmi nierealnie? A jednak. Następnego dnia na Twitterze Atlantic Records ukazał się post o treści "@LupeFiasco's #TetsuoAndYouth 1/20/15". 20 stycznia 2015! Nie ma rzeczy niemożliwych. 

Chicagowski MC jednak dotrzymał słowa i co tydzień publikował nowy utwór dla głodnych jego rapu fanów. Dzięki temu w przeciągu około miesiąca dostaliśmy cztery zupełnie nowe utwory, z czego ostatni "Deliver" zapowiedziany jest jako pierwszy oficjalny singiel z "Tetsuo & Youth". Wszystkie tracki do sprawdzenia w rozwinięciu. 

Tagi:
dodano: 2014-08-17 15:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Przyznam, że pierwszy odsłuch nowego singla Lupe zostawił mnie z lekkim niedowierzaniem, zmieszanym z szokiem i swojskim "OCB?". Dopiero jednak przy drugim i trzecim odtworzeniu pojąłem koncepcję tego utworu i towarzyszącego mu teledysku...

Nie, panie i panowie, to wbrew pozorom nie klasyczny "dumbing it down", a przepełniony satyrą na współczesną scenę singiel, który zwraca uwagę na sposób myślenia konsumentów, którzy kupią nawet największy badziew, jeśli dobrze to opakujemy. Bo w końcu Everything Looks Better With a Bitch Next To It, czyż nie?

dodano: 2014-06-26 17:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wygląda na to, że piłka nożna wreszcie zyskuje w Stanach naprawdę dużą popularność - widać to po zainteresowaniu, komentarzach, jak i po fakcie, że "dyrektorem muzycznym" kadry obecnej w Brazylii został mianowany Lupe Fiasco. Teraz pan dyrektor postanowił wesprzeć futbolistów tuż przed decydującą potyczką z Niemcami i razem z federacją wypuścił hymn kadry zatytułowany "Stellar Light".

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-05 17:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 9)

Kendrick Lamar odkąd pojawił się w przemyśle muzycznym regularnie trzęsię sceną raz na jakiś czas. Jego debiut "Good Kid Maad City" (recenzja) mimo, że pojawił się w 2012 roku to już przez duże grono słuchaczy jest określany mianem klasyka, zwrotka w słynnym "Control" Big Seana narobiła dużo kontrowersji w zeszłym roku, a w tym roku pojawić ma się drugi studyjny album rapera z Compton. Lupe Fiasco, którego debiutanckie "Food & Liquor" (Klasyk Na Weekend) również było przyjęte bardzo dobrze przez ludzi niegdyś miał podobną pozycję do obecnej zajmowanej przez Kendricka. Niestety w pewnym momencie różne zdarzenia doprowadziły do tego, że opuścił mainstream hip-hopu, diametralnie zmienił swój wizerunek, a jego fani byli z jego muzyki po prostu niezadowoleni. Teraz przy okazji promocji swojego najnowszego singla "Mission" wziął udział w wywiadzie dla radia Hot 97, gdzie wypowiedział kilka zdań dotyczących Kendricka Lamara i jego zdolności lirycznych...

Strony