Lauryn Hill

Lauryn Hill

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Soul
dodano: 2021-02-18 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 2)

Stało się! Klasyczne "The Miseducation of Lauryn Hill" dołącza do grona 7 diamentowych, hip-hopowych albumów w historii amerykańskiej muzyki, czyniąc tym samym Lauryn Hill pierwszą raperką z takim wyróżnieniem.

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, Reggae
dodano: 2021-01-08 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 4)

"The Miseducation of Lauryn Hill" to jeden z największych klasyków końcówki lat 90. Mimo ogromnego sukcesu w postaci 5 nagród Grammy i ośmiokrotnej platyny, Lauryn Hill nigdy nie nagrała kolejnego solo. Ostatnio w podcaście 500 Greatest Albums, artystka zdradziła dlaczego.

Tagi:
video
dodano: 2019-11-16 21:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Wykonawczyni jednego z najlepszych koncertów w tym roku i autorka jednej z najlepszych płyt ostatniej dekady XX wieku wraca z pierwszym od 4 lat solowym utworem, któy znalazł się na soundtracku do filmu "Queen & Slim".

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2019-08-26 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dokładnie 21 lat temu światło dzienne ujrzał jeden z najwybitniejszych albumów w dziejach hip-hopu - monumentalne dzieło "The Miseducation of Lauryn Hill" łączące wyborną artystyczną jakość z ogromnym komercyjnym sukcesem. 8-krotna Platyna i 5 nagród Grammy połączyły się z medialnym szaleństwem i ogromną presją a ciężar sławy sprawił, że Lauryn zawiesiła karierę i zniknęła. W 21 rocznicę premiery swojego jedynego solowego albumu dobitnie pokazała nam, że jej gwiazda wciąż lśni jednak pełnym blaskiem.

Tagi:
wydarzenie
dodano: 2019-08-23 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Ikona współczesnej czarnej muzyki, Ms. Lauryn Hill, już w niedzielę, 25 sierpnia, zagra jedyny, ekskluzywny koncert dla polskiej publiczności w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na ponad godzinnym koncercie, usłyszymy m.in. największe przeboje z obsypanej wieloma nagrodami płyty "The Miseducation of Lauryn Hill" i utwory z dorobku The Fugees przy akompaniamencie live bandu.

Tagi:
wydarzenie
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, R&B, Soul
dodano: 2019-07-21 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Już 25 sierpnia na jedynym, ekskluzywnym show dla polskiej publiczności, wystąpi jedna z najlepszych raperek w historii - Lauryn Hill. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a usłyszymy m.in. największe przeboje z obsypanej wieloma nagrodami płyty "The Miseducation of Lauryn Hill", jak i utwory z dorobku The Fugees przy akompaniamencie live bandu.

Tagi:
video
dodano: 2019-02-03 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W tym tygodniu prezentowaliśmy Wam zainspirowany rozmową z Maliibu Miitch felieton pt "Czy kobiecy rap jest dziś w najlepszym stanie w historii?". Teraz mamy małe dopełnienie całego tematu - poprosiliśmy bowiem charyzmatyczną raperkę z Bronksu o wskazanie jej prywatnego top 5 najlepszych raperek w historii, a Maliibu poparła swoje wybory ciekawą i wieloaspektową argumentacją...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, R&B
dodano: 2013-10-06 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Najwybitniejsza chyba raperka/wokalistka w historii wmieszała się w ostatnich latach w "serię niefortunnych zdarzeń", przez co jej kariera uległa sporym turbulencjom. Teraz dopiero co wyszła na wolność po 3-miesięcznej odsiadce i postanowiła uczcić to publikacją pierwszego od dłuższego czasu numeru.

Numeru, który nagrany został jeszcze "zza krat" i wydany w przededniu opuszczenia przez Lauryn więzienia. Podejmuje tematy społeczne i miał być podsumowaniem pewnego momentu. Zresztą najlepiej opisze to info prasowe od pani Hill:

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, R&B
dodano: 2013-05-05 12:00 przez: Damian Noga (komentarze: 0)

Lauryn Hill podpisała nową umowę z wytwornią Sony i z tej okazji opublikowała nowy utwór - “Neurotic Society (Compulsory Mix)”, który tematyką dotyka niezdrowego wpływu technologii i wyścigu szczurów na społeczeństwo. Sama Lauryn tłumaczy na Tumblr:

"Oto link do kawałka, który "musiałam" opublikować natychmiast ze względu na zbliżający się i zobowiązujący mnie prawnie termin. Uwielbiam kontaktować się z ludźmi bezpośrednio, ale w idealnych warunkach nie musiałabym przyspieszać publikacji nowej muzyki... tak czy inaczej przekaz ciągle tam jest. W świetle środowej tragicznej straty (byłego kolegi z wytwórni, Chrisa Kelly'ego) jestem nawet bardziej zobligowana by WYKRZYCZEĆ to ludziom, którzy mogą nie rozumieć konsekwencji pozostawienia dzisiejszych niezdrowych paradygmatów niesprawdzonymi."

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, Soul
dodano: 2012-12-29 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Niedawno światło dzienne ujrzała autobiografia Wyclef Jean'a, twórcy i fundamentalnego członka trio The Fugees. Informacje, które Wyclef tam podał rzucają nowe światło na wydarzenia, które dla wielu fanów z całego Świata nie zawsze były w pełni zrozumiałe. W momencie największej popularności, pomimo tego, że artystycznie ich muzyka wciąż prezentowała najwyższy poziom Pras, Clef i Lauryn Hill zakończyli działalność i skupili się na karierach solo.

Po premierze "Purpose: The Immigrant's Story" Jean'a na spytki wziął Big Boy z Power 106.7. Okazuje się więc, że przyczyną rozpadu Fugees był... romans Wyclefa z Lauryn Hill. Jest to też powodem tego, że Pras jako winowajcę tego, że Fugees nie nagrywają nowych płyt wskazuje Wyclefa.

dodano: 2012-11-13 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Jakiś czas temu wspominaliśmy o zapomnianej trochę płycie ubóstwianych potem również w Polsce The Fugees. Kiedy funkcjonowali jeszcze pod szyldem Tranzlators Crew wydali album "Blunted On Reality" w 1994 roku. Jednym z singli promujących materiał był fantastyczny kawałek "Vocab", w którym na bicie opartym o orającą moją wyobraźnię linię basu otwiera track młodziutka, dziewiętnastoletnia wówczas Lauryn Hill.

Bit wyprodukowali pojawiający się dalej ze swoimi stylami Pras i Wyclef Jean. Ten ostatni dodatkowo okrasił całość fantastyczną dogrywką na gitarze, która pojawia się na końcach zwrotek i refrenie. Całości wyjątkowego uroku dodaje jeszcze rewelacyjny czarno-biały teledysk ukazujący ówczesne New Jersey, gdzie wtedy rodziły się takie tracki jak ten.

recenzja
dodano: 2012-07-07 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Rok 1996 to dwa wydarzenia, które w karierze Lauryn Hill należy uznać za absolutnie kluczowe. Pierwszy to występ w jednym z najlepszych duetów raper/wokalistka jakie powstały kiedykolwiek czyli legendarnym "If I Rule The World (Imagine That)" Nasa. Drugie to premiera drugiego krążka jej pierwszej grupy - Fugees.

Wielu może to zdziwi, ale "The Score" wcale nie jest pierwszą płytą zespołu. W 1994 ukazało się "Blunted On Reality" do którego może będzie jeszcze okazja wrócić. 1996 zmienił życie Lauryn, Wyclefa i Prasa na zawsze. Prawie 6 milionów sprzedanych egzemplarzy w samych Stanach, wielokrotna platyna w różnych zakątkach Świata (w tym w Polsce!) pęczniejące konta bankowe... Nic dziwnego - ta płyta jest naprawdę wyjątkowa.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Soul
dodano: 2011-08-28 15:00 przez: Dominik Maj (komentarze: 0)
Reebok przy współpracy z organizatorami festiwalu Rock the Bells przygotował serię krótkich videowywiadów, w których raperzy (i nie tylko) opowiadają o kulisach powstawania legendarnych nagrywek.

Wśród przepytywanych do tej pory znaleźli się: Raekwon, Cypress Hill, Nas i Lauryn Hill, a klipów przybywa w szybkim tempie.