Wyclef Jean zdradza powody rozpadu The Fugees

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, Soul
dodano: 2012-12-29 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Niedawno światło dzienne ujrzała autobiografia Wyclef Jean'a, twórcy i fundamentalnego członka trio The Fugees. Informacje, które Wyclef tam podał rzucają nowe światło na wydarzenia, które dla wielu fanów z całego Świata nie zawsze były w pełni zrozumiałe. W momencie największej popularności, pomimo tego, że artystycznie ich muzyka wciąż prezentowała najwyższy poziom Pras, Clef i Lauryn Hill zakończyli działalność i skupili się na karierach solo.

Po premierze "Purpose: The Immigrant's Story" Jean'a na spytki wziął Big Boy z Power 106.7. Okazuje się więc, że przyczyną rozpadu Fugees był... romans Wyclefa z Lauryn Hill. Jest to też powodem tego, że Pras jako winowajcę tego, że Fugees nie nagrywają nowych płyt wskazuje Wyclefa.

"Jestem przekonany o tym, że Pras wini mnie za to (rozpad grupy - przyp. red.). Zresztą jak sięgniesz do starych wywiadów znajdziesz to jak mówi <<Wyclef jest rakiem The Fugees>>.". Clef przyznał też, że Pras kilkukrotnie ostrzegał go przed tym, żeby nie próbował wiązać się z Hill w jakikolwiek inny sposób niż na zasadach pracy w zespole. Raper i producent z Haiti przyznał zresztą także, że z powodów osobistych doprowadził do sytuacji rozwiązania mechanizmu, który innym członkom zespołu przynosił tylko i wyłącznie korzyści. "Dziś jako mężczyzna, patrząc w tył, muszę obwinić siebie za to, że dopuściłem do zauroczenia Lauryn". Wspomniał też, że wszystko dokładniej opisał w książce w której dużo miejsca poświęcił czasom, kiedy z Lauryn spędzali ze sobą większość czasu. Dodał również, że ich relacja nie była typowym romansem oraz, że była dla niego muzą, cokolwiek by to nie miało znaczyć.

 

reklama
anonimus
Ja to mu sie nie dziwie, co prawda szkoda fugees, ale majac lauryn w skladzie tez chcialbym w niej zamoczyc hehe
eS
często chodzi o miłość albo pieniądze, szkoda fugees the score bardzo sobie cenię
bragga
To wychodzi na to, że rozpadli się z takiego dość prozaicznego powodu. Zresztą co Ras'owi przeszkadzałoby w ew. związku z Wyclefa z Lauryn? Coś mi się zdaje, że i on mógł mieć na nią chętkę. Ale kto by nie miał?
:D
@bragga, często jest tak związek nie pomaga w twórczości, a wręcz przeciwnie. Pras oczywiście mógł być troche zazdrosny

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>