Fugees (Tranzlator Crew) "Vocab" (Diggin' In The Videos #242)

Jakiś czas temu wspominaliśmy o zapomnianej trochę płycie ubóstwianych potem również w Polsce The Fugees. Kiedy funkcjonowali jeszcze pod szyldem Tranzlators Crew wydali album "Blunted On Reality" w 1994 roku. Jednym z singli promujących materiał był fantastyczny kawałek "Vocab", w którym na bicie opartym o orającą moją wyobraźnię linię basu otwiera track młodziutka, dziewiętnastoletnia wówczas Lauryn Hill.

Bit wyprodukowali pojawiający się dalej ze swoimi stylami Pras i Wyclef Jean. Ten ostatni dodatkowo okrasił całość fantastyczną dogrywką na gitarze, która pojawia się na końcach zwrotek i refrenie. Całości wyjątkowego uroku dodaje jeszcze rewelacyjny czarno-biały teledysk ukazujący ówczesne New Jersey, gdzie wtedy rodziły się takie tracki jak ten.

Niesamowicie bujający numer z trzema bardzo wyrazistymi i pewnymi tego co mówią MC. Pierwsza płyta Fugees to mnóstwo inspiracji rytmami Karaibskimi i trochę przesiąknął tym też ten numer, ale dodaje mu to tylko wyjątkowego smaku. Pras ze swoją dziwaczną czapką, bokobrodami, srebrnym zębem i megawyrazistym głosem robi swoje, choć jego przejściówki w stylu okrzyków z walk karate potrafią zaskoczyć. Mózgiem projektu jest Wyclef, który nie tylko świetnie nawija, ale również śpiewa, gra na gitarze i produkuje. Wykręcone to było mocno towarzystwo, ale efekty ich ówczesnej pracy to smakowity kąsek dla każdego fana prawdziwego rapu.

 

reklama
rrrrrrrrrrr
Nie powinniście wrzucac takich rzeczy,bo tylko utwierdzam sie w przekonaniu ze rap umarł.
erbi
bo rap umarł. w pewnym sensie. spadam, robić baby freezy. aajt!
stayout
"one two three"... już wiem skąd Mos czerpał inspirację, mega.
@ stayout
Zarówno mos jaki i fugees fallowupowali boogie down production
vincentvega
czasy gdy rap był nowatorski i inspirujący
Vladiemieir
@@ stayout, w jakim kawalku BDP byl ten motyw z 1,2,3? Bo nie moge sobie przypomniec tytulu...
manymany
w remixie salaama remi ten kawałek jest absolutem
Zzajawkowicz
@Vladiemieir - W którymś kawałku na"Criminal Minded" na pewno.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>